بهترین کشتی‌های انیمه وان پیس

معرفی 10 مورد از بهترین کشتی‌های انیمه وان پیس (One Piece)

10 مورد از بهترین کشتی‌های انیمه وان پیس: از گویینگ مری تا موبی دیک

مانگا و انیمه تحسین برانگیز وان پیس (One Piece)، خوانندگان و بینندگان را به یک ماجراجویی هیجان‌انگیز در دنیایی از دزدان دریایی، گنج‌ها و سفرهای دریایی خارق‌العاده می‌برد. محور جذابیت داستان‌های انیمه وان پیس، کشتی‌های دزدان دریایی متنوع و نمادینی هستند که در آب‌های خطرناک گرند لاین (Grand Line) و دنیای جدید (New World) حرکت می‌کنند. این کشتی‌ها نه تنها به عنوان وسیله حمل و نقل اصلی شخصیت‌های مختلف داستان، عمل می‌کنند بلکه منعکس کننده هویت منحصر به فرد، توانایی‌ها و آرزوهای کاپیتان‌ها و تیمشان در آن کشتی‌ها نیز هستند. از کشتی سانی هزار (Thousand Sunny) محبوب دزدان دریایی کلاه حصیری (Straw Hat Pirates) گرفته تا کشتی موبی دیک (Moby Dick) دزدان دریایی ریش سفید (Whitebeard)، هرکدام از این کشتی‌ها از خود شخصیتی دارند. در ادامه این مقاله ما به بررسی 10 مورد از بهترین کشتی‌های انیمه وان پیس می‌پردازیم.

10. گویینگ مری (Going Merry)

کشتی گویینگ مری، اولین کشتی و پرچم‌دار سمبلیک دزدان دریایی کلاه حصیری است. این کشتی یک هدیه از طرف کایا (Kaya)، یکی از دوستان نزدیک اوسوپ (Usopp)، به مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) شگفت انگیز و تیمش بود. دزدان دریایی کلاه حصیری در اولین ماجراجویی‌های خود در آب‌های ایست بلو (East Blue) و نیمه اول سفرشان در آب‌های گرند لاین، از این کشتی استفاده کردند. 

کشتی گویینگ مری یک طراحی منحصر به فرد و سرزنده دارد که جلوی آن به شکل سر یک بره است که ظاهری دوستانه و پذیرا به کشتی می‌بخشد. شکل تراش خوره در چله کشتی که یک بره است، مری نام دارد و به عنوان عضوی از دزدان دریایی کلاه حصیری به حساب می‌آید. مری تجسم روح کشتی و ارتباط آن با دزدان دریایی کلاه حصیری است. این کشتی یکی از بهترین کشتی‌های انیمه وان پیس است.

9. پولار تنگ (Polar Tang)

ترافالگار لا (Trafalgar Law)، رهبر دزدان دریایی قلب (Heart Pirates)، مالک و کاپیتان کشتی پولار تنگ است. پولار تنگ یک کشتی منحصر به فرد است که به عنوان یک زیردریایی با فناوری پیشرفته طراحی شده است که به آن اجازه می‌دهد توانایی سفر در زیر آب را داشته باشد و از ردیابی و شناسایی شدن فرار کند.

این قابلیت مخفی شدن در زیر آب، به ویژه برای دزدان دریایی قلب که به شرکت در عملیات‌های مخفیانه و استراتژیک معروف هستند، بسیار مفید است. پولار تنگ یک کشتی زرد رنگ است که بر روی آن یک صورت بزرگ خندان نقاشی شده است. یک کشتی چشمگیر که از دور قابل تشخیص است.

8. عطر یودا (Perfume Yuda)

عطر یودا کشتی اصلی دزدان دریایی کوجا (Kuja Pirates) که کاپیتان انها بوا هانکوک (Boa Hancock) ملقب به ملکه دزدان دریایی و تنها عضو مونث شیچیبوکای (Shichibukai) بود. او شاهزاده آمازون لیلی است (Amazon Lily) و با عنوان پرنسس مار (Snake Princess) شناخته می‌شود. همانند کاپیتان آن، کشتی بزرگ و زیبا طراحی شده است که نشان‌ دهنده شخصیت‌های قدرتمند و با ظرافت منحصر به فرد دزدان دریایی کوجا است.

شکل تراش خورده جلوی این کشتی یک مار غول‌ پیکر شبیه یودا (Yuda) است. یودا یک مار افسانه‌ای از افسانه‌های قومی و اجدادی قبیله کوجا است که مظهر ارتباط دزدان دریایی کوجا با جزیره‌ و تاریخ قبیله‌شان است. رنگ این کشتی قرمز و مشکی است. یک طرح رنگ چشمگیر و با ابهت.

7. شمشیر کشتی سه دکله (Saber of Xebec)

Saber of Xebec کشتی اصلی دزدان دریایی ریش سیاه (Blackbeard Pirates) است. ناخدای این کشتی، یک یونکو (Yonko) به نام مارشال دی تیچ (Marshall D. Teach) است که بیشتر با نام ریش سیاه (Blackbeard) شناخته می‌شود. او یکی از چهار امپراطوری است که بر دنیای جدید حکومت می‌کند و همچنین توانایی استفاده از میوه‌های قدرتمند شیطانی (the Devil Fruits) را نیز دارد. ریش سیاه یکی از اعضای سابق دزدان دریایی ریش سفید است که به خاطر طبیعت بی‌رحم و حیله‌گری که دارد، در میان دزدان دریایی بسیار بدنام است.

اگرچه جزئیات خاص این کشتی در مانگا و انیمه وان پیس به صورت گسترده توضیح داده نشده است، اما می‌دانیم که Saber of Xebec یک کشتی عظیم و بسیار مسلح با ظاهری شوم است. پرچم دزدان دریایی ریش سیاه که سه جمجمه و استخوان‌های متقاطع است بر فراز کشتی به اهتزاز درآمده. این پرچم نماد شهرت وحشت انگیز اعضای ریش سیاه است.

6. نومانسیا فلامینگو (Numancia Flamingo)

نومانسیا دوفلامینگو کشتی دزدان دریایی دن کیشوت ‌(Donquixote Pirates) است. کاپیتان کشتی، شیچیبوکای سابق، دنکیشوت دوملامینگو (Donquixote Doflamingo)، یک دزد دریایی قدرتمند و بی رحم است. رنگ کشتی، صورتی روشن است که نماد طبیعت پر زرق و برق دوفلامینگو و تیمش است.

شکل تراش خورده چله کشتی، یک فلامینگوی خاص است که الهام‌ بخش نام کشتی است و ارتباط کشتی با کاپیتان آن را نشان می‌دهد. پرچم دزدان دریایی دن کیشوت بر بادبان‌های این کشتی طراحی شده است که چهره‌ای خندان با خطی مورب بر روی ان است. این طرح نماد نیات شوم پشت سبک سرزنده و رنگارنگ آنهاست. چنین نمادهایی که در طراحی پرچم کشتی دزدان دریایی مختلف بکار می‌روند، اطلاعات زیادی را به ما در مورد افراد کشتی می‌دهند.

5. بارک دلهره‌ آور (Thriller Bark)

Thriller Bark تنها یک کشتی نیست بلکه یک جزیره عظیم و متحرک است. این کشتی بزرگترین سازه جهان در نوع خود است. Thriller Bark پایگاه عملیاتی برای شیچیبوکای سابق، گکو موریا (Gecko Moria)  و اعضای دزدان دریایی اش که با عنوان دزدان دریایی بارک دلهره آور (Thriller Bark Pirates) شناخته شده‌اند، بود.

طرح کشتی از داستان‌های ترسناک کلاسیک، دارای منظره‌ای تاریک و وهم آور، با عمارت، قبرستان و جنگل خالی از سکنه الهام گرفته شده است. مه غلیظی کشتی را احاطه کرده و بر فضای مرموز و شوم آن افزوده است و این کشتی را به یکی از بهترین کشتی‌های انیمه وان پیس تبدیل کرده است. یک پاروی عظیم که در قسمت بیرونی آن قرار دارد، این کشتی جزیره را در دریا به حرکت در می‌آورد. طراحی این کشتی تنها یک هدف دارد: دور نگه داشتن افرادی که در کشتی ناخواسته هستند!

4. کویین ماما چانتر (Queen Mama Chanter)

کشتی بزرگ کویین ماما چانتر متعلق به دزدان دریایی بیگ مام (the Big Mom Pirates) است. کاپیتان این کشتی، شارلوت لینلین (Charlotte Linlin)، یکی از چهار امپراطور است که با عنوان بیگ مام (Big Mom) شناخته می‌شود. کشتی طرحی بسیار متمایز و برجسته با ساختاری قلعه مانند دارد که بسیار استادانه ساخته شده است.

طراحی این کشتی نماد ارتباط دزدان دریایی بیگ مام با توتلند (Totland) است. مجمع‌الجزایری که شامل جزایر مختلفی  می‌شود که سبک  همه آنها غذا است. یکی از توانایی‌های منحصر به فرد کشتی کویین ماما چانتر، قدرت آن در صرف کردن کشتی‌های دیگر است. در واقع این کشتی توانایی جذب قدرت‌ کشتی‌های دیگر را دارد که از این طریق ابعاد آن بزرگتر می‌شود. این توانایی بیشتر بر شهرت خوفناک دزدان دریایی بیگ مام می‌افزاید. اندازه چشمگیر این کشتی نشان می‌دهد که از قبل چندین قربانی را به همین شکل گرفته است.

3. اورو جکسون (Oro Jackson)

اورو جکسون کشتی افسانه‌ای پادشاه دزدان دریایی، گول دی راجر (Gol D. Roger) است. گل دی راجر تنها کسی است که موفق به کشف گنج شناخته شده با نام وان پیس شده است. نام کشتی، اورو جکسون، بازی با کلمات است. این نام ترکیبی از اورو که از کلمه اسپانیایی به معنی طلا و جکسون، که ممکن است به دزد دریایی، کالیکو جک (Calico Jack)، اشاره داشته باشد، گرفته شده است.

کشتی اورو جکسن نقش مهمی در داستان ایفا کرد زیرا راجر و تیمش به وسیله این کشتی توانستند تا انتهای گرند لاین و دنیای جدید بروند. این کشتی توسط تام (Tom) یک کشتی ساز مشهور از Water 7 ساخته شد که همچنین مربی فرانکی (Franky) نیز بود.

2. سانی هزار (Thousand Sunny)

سانی هزار کشتی فعلی و ارتقا یافته کشتی قبلی دزدان دریایی کلاه حصیری، گویینگ مری، است. فرانکی، کشتی ساز دزدان دریایی کلاه حصیری، این کشتی را با استفاده از چوب آدام (Adam Wood) افسانه‌ای که به دلیل استحکام و دوام باورنکردنی‌اش معروف است، ساخته است.

شکل تراش خورده در چله کشتی سر یک شیر است که نماد روحیه ماجراجویانه دزدان دریایی کلاه حصیری است. یکی از قابل توجه ترین ویژگی‌های این کشتی Coup De Burst است؛ یک سیستم محرک که به کشتی اجازه می‌دهد تا با آزاد کردن یک انفجار هوا از موتورهای کولا، به طور لحظه‌ای در هوا به پرواز درآید. سانی هزار ویژگی های قبلی کشتی مری گویینگ را نیز تا حدودی در خود حفظ کرده است اما در عین حال ویژگی‌های جدیدی نیز به ترکیب آن اضافه شده است.

1. موبی دیک (Moby Dick)

موبی دیک، کشتی شناخته شده دزدان دریایی ریش سفید (Whitebeard Pirates) بود. کاپیتان این کشتی، ادوارد نیوگیت (Edward Newgate)، همچنین شناخته شده با عنوان ریش سفید (Whitebeard)، یکی از چهار امپراطوری بود که بر دنیای جدید حکومت می‌کرد. موبی دیک یک کشتی عظیم و قدرتمند است که نماد قدرت و نفوذ عظیم کاپیتان و تیمش است و از بهترین کشتی‌های انیمه وان پیس به حساب می‌آید.

موبی دیک که از نام نهنگ افسانه‌ای سفید رمان ملویل (Melville) نام گذاری شده است، طرحی با تم نهنگ دارد. این کشتی بخاطر اندازه چشمگیر و ساختار مستحکمی که دارد، قادر بود از آب‌های خطرناک گرند لاین و دنیای جدید عبور کند.

4.5 21 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

20 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا