بازی های مارول

بهترین بازی های مارول به غیر از سری Marvel’s Spider-Man

تنها استودیوی اینسامنیاک برای مارول کافی نیست!

دنیای مارول به حدی جذاب بوده که فقط یک استودیو بازی سازی قادر به پوشش تمام قهرمانان و داستان‌های آن نیست. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های مارول که توسط استودیو توسعه دهنده سری Marvel’s Spider-Man توسعه نیافته‌اند را به شما معرفی کنیم.

استودیو اینسامنیاک (Insomniac Games) و البته شرکت سونی با انتشار بازی Marvel’s Spider-Man در سال ۲۰۱۸ بارها و بارها توسط منتقدین و مخاطبین مورد تحسین قرار گرفتند. دنیای این بازی پس از تحسین توسط عموم، رفته رفته گسترش یافت. ما پس از مدتی شاهد انتشار اسپین آف Marvel’s Spider-Man Miles Morales بودیم که به مذاق طرفداران کتاب‌های کمیک مارول به شدت خوش آمد و این سری را تبدیل به یکی از بهترین (اگر بهترین نه) سری بازی‌های ابر قهرمانی تاریخ ویدیو گیم کرد.

این موفقیت به حدی رسید که طرفداران برای تجربه نسخه دوم این بازی عطش داشتند و خوشبختانه توسعه دهندگان این سری بازی ما را در دومین نسخه اصلی خود یعنی Marvel’s Spider-Man 2 نا امید نکردند. این عنوان از نظر شخصیت‌های منفی، جهان باز، جلوه‌های دیداری و به طور کلی از همه نظر، عنوانی بی نظیر است.

در ادامه باید پذیرفت که استودیو اینسامنیاک این روزها حجم بالایی از بار سنگین موفقیت دنیای مارول در بازی‌های ویدیویی را به دوش می‌کشد. با این حال اینسامنیاک تنها استودیویی نیست که مارول را در دنیای بازی‌های ویدیویی طی سال‌های اخیر به شهرت و موفقیت رسانده است. مارول و به خصوص قهرمان دوست داشتنی آن‌ها یعنی مرد عنکبوتی به لطف استودیوهای بازی سازی دیگر، در دیگر سبک‌های بازی‌ها نیز دستی پر داشته و از همین رو قصد داریم نگاهی به بازی های مارول که توسط استودیویی به غیر از اینسامنیاک توسعه و انتشار یافته‌اند داشته باشیم.

Marvel’s Guardians of the Galaxy

اولین تجربه استودیو مطرح اسکوئر انیکس (Square Enix) بازی Marvel’s Avengers بود که به راحتی می‌توان آن را شکستی تلخ و بزرگ دانست. این بازی تنها سه سال پس از انتشار اولیه از دسترس خارج شد. اما جریان بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy کاملا متفاوت است. این بازی به لطف داستان بی نظیر در کنار گیم پلی عالی، سبب حذف شکست Marvel’s Avengers از خاطرات شد.

شما در این بازی به مبارزه با فرقه‌ای میان کهکشانی پرداخته و در قالب شخصیتی با نام استار لورد (Star Lord) به رهبری نگهبانان کهکشان می‌پردازید. بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy از دل کتاب‌های کمیک بیرون زده و در حالی که توجه کاربران زیادی را طی سال‌ها به خود جلب کرده، به باور ما به حق حقیقی خود نرسیده است!

Marvel Ultimate Alliance

بازی Marvel Ultimate Alliance را می‌توان بهترین بازی مارولی نسل پیش دانست که توسط استودیو ریون (Raven Software) که امروز در دسته توسعه دهندگان سری بازی کالاف دیوتی قرار داشته توسعه یافته است. بازی Marvel Ultimate Alliance یکی از بهترین بازی‌های مارولی بوده که بسیاری از شخصیت‌های دوست داشتنی کتاب‌های کمیک مارول را وارد دنیای بازی‌های ویدیویی کرد.

ما از ایکس من (X-Men) شاهد حضور سایکلوپس (Cyclops)، از اونجرز شاهد حضور کاپیتان آمریکا (Captain America) و بسیاری دیگر بودیم. در این بازی شما قدرت تشکیل تیم‌های چهار نفره در برابر نیروهای منفی دنیای مارول را در اختیار داشتید. این بازی از گیم پلی خلاقانه با دوربین ایزومتریک بهره می‌برد و با تعریف داستانی که مستقیما از کتاب‌های کمیک مارول الهام گرفته، توانست رویی جدید از مارول را به دنیای بازی‌های ویدیویی معرفی کرده و به شهرتی بی سابقه برسد. این بازی تا به امروز نیز اهمیت بسیار بالایی برای مارول و مخاطبین بازی‌هایی ویدیویی دارد. در حال حاضر شما می‌توانید سومین نسخه از این سری بازی با نام Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order که در سال ۲۰۱۹ انتشار یافته را در کنسول دستی نینتندو سوییچ تجربه کنید.

Marvel Snap

عموم بازی‌های انتشار یافته تحت نام مارول، فقط از حالت داستانی تک نفره پشتیبانی می‌کنند، با این حال بازی جذاب Marvel Snap به طور کلی این معادله را به هم زده و شما را وارد دنیایی جدید از بازی‌های ویدیویی تحت نام مارول می‌کند. بازی Marvel Snap در سبک بازی‌های کارتی بوده که توسط مغزهای متفکر سازنده بازی محبوب Hearthstone توسعه یافته است. این بازی کارتی پس از انتشار به سرعت تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایل در طول تاریخ شد. جمع آوری کارت‌ها در این بازی کار آسانی نبوده و ساختن دک مناسب و قوی با کارت‌ها نیز نیازمند خلاقیت است، با این حال این بازی به شدت سرگرم کننده بود و مبارزات کوتاه و البته جلوه‌های دیداری آن شما را به شدت به خود جلب می‌کنند.

پیش از به پایان رساندن این مطلب، باید اقرار نمود که دنیای مارول هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به اوج در بازی‌های ویدیویی دارد. با این حال سری Marvel’s Spider-Man با قدرت زیاد خود مسیر را تا حد قابل توجهی برای بازی‌های مارول هموار کرده و به آن‌ها اجازه داده قدرت واقعی خود را نمایان ساخته و برای کنار زدن بزرگ‌ترین بازی‌هایی ویدیویی خیز بردارند.

در زمان انتشار این مطلب ما عناوین زیادی تحت نام مارول داریم که در دست توسعه هستند. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بازی Marvel’s Wolverine اشاره داشت که توسط استودیو اینسامنیاک در دست توسعه بوده و علاوه بر آن دو بازی ابر قهرمانی دیگر الهام گرفته از دو قهرمان محبوب دیگر دنیای مارول یعنی بلک پنتر (Black Panther) و کاپیتان آمریکا توسط تیم اسکای دنس (Skydance) در دست توسعه هستند که به باور بسیاری از منتقدین همه آن‌ها می‌توانند موفقیتی خیره کننده و نزدیک به بازی Marvel’s Spider-Man 2 کسب کنند. نظر شما چیست؟ شما کدام یک از بازی های مارول را بیشتر می‌پسندید؟ فکر می‌کنید آینده این دنیای جذاب در ادامه به کجا ختم می‌شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا