برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی های جهان باز مارول
1%
  • 0/10

بهترین بازی های جهان باز مارول را بشناسید

قهرمانان کودکی و بزرگسالی تمام و کمال در اختیار شما!

بهترین بازی های جهان باز مارول را بشناسید ۲ ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

بازی‌های ابرقهرمانی همیشه در طول تاریخ طرفداران زیادی داشته‌اند و تلاش توسعه دهندگان طی یک دهه اخیر علاقه طرفداران به این بازی‌ها را بیشتر کرده است. در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های جهان باز مارول داشته باشیم.

چند سالی است میلیون‌ها نفر در سطح جهان، عاشقان کتاب، فیلم و سینما، سریال و البته ویدیو گیم به شکل مداوم نام مارول یا قهرمانان این جهان جذاب را به زبان می‌آورند. این موضوع بسیار جذاب و دوست داشتنی بوده و مارول موفق به انتشار حجمی عظیم از محتوای موفق شده، اما در این میان بازی های جهان باز مارول گرچه با کیفیتی خیره کننده، از نظر تعداد چندان موفق نبوده‌اند!‍

سری بازی Marvel’s Spider-Man توسعه یافته توسط استودیو اینسامنیاک (Insomniac Games) موفقیتی خیره کننده به دست آورده و امروزه به عنوان سنگ محک بسیاری بازی‌های جهان باز و بیش از همه بازی‌های جهان باز ابرقهرمانی محسوب می‌شود. حال ما در انتظار بازی Marvel’s Wolverine این استودیو و دیگر بازی‌های تحت نام مارول هستیم.

متاسفانه اما در آینده نزدیک نباید در انتظار محتوایی جدید از این دست باشیم و زمان آن رسیده که نگاهی به بهترین بازی های جهان باز مارول در طول تاریخ داشته باشیم. در فهرست پیش‌رو، شما نام‌های بزرگی چون لگو (Lego) را خواهید که ترکیب آن با مارول سبب ارائه جهانی فانتزی و جذاب شده است.

فهرست ما شامل سیلی از بازی‌های دوست داشتنی چون بازی جهان بازی داستان محور تا بازی‌های جهان باز MMO می‌شود. به عبارت دیگر، هر طرفدار دنیای Marvel می‌تواند به بهترین نحو از این فهرست و بازی‌های آن لذت ببرد.

Marvel Heroes

سال عرضه: ۲۰۱۳

نمره متاکریتیک: ۵۸ از ۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

بازی Marvel Heroes از معدود بازی‌های مارولی در سبک MMO بوده که تعداد بسیار زیادی از قهرمانان جهان مارول را در خود داشت. این بازی یکی از با پتانسیل‌ترین بازی‌های دهه اخیر بود، با این حال سیلی عظیم از مشکلات فنی و البته مشکلات درون استودیو توسعه دهنده، باعث شد این بازی به جایگاهی که مستحقش بود هرگز نرسد. مشکلات فنی بسیار زیاد درون بازی، طرفداران را به سرعت از آن دور کرد و در ادامه ارائه محتوای پولی باعث شد تقریبا هیچکس به تجربه آن نپردازد. سرورهای این بازی در نهایت چهار سال پس از عرضه، در سال ۲۰۱۷، برای همیشه خاموش شدند.

گیم پلی بازی به شدت سرگرم کننده بود و جهان آن مخزنی عظیم از فعالیت‌های متفاوت بود و همین دو موضوع بازی Marvel Heroes را برای ما جذاب کردند. شخصیت‌های درون بازی و روش‌های پیشرفت مختلف در بازی عالی طراحی شده بودند و آزادی و قابلیت شخصی سازی نیز در این بازی محشر بودند. متاسفانه در طول تاریخ هیچ بازی در سبک MMO با مشکلات فنی دوام نیاورده و بازی Marvel Heroes نیز استثنا نبود!

The Amazing Spider-Man

سال عرضه: ۲۰۱۲

نمره متاکریتیک: ۶۹ از ۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ویتا، ایکس باکس ۳۶۰، نینتندو دی اس، نینتندو Wii، رایانه شخصی

بازی The Amazing Spider-Man اولین بازی عنکبوتی پس از اقتباس سه گانه فیلم‌های مرد عنکبوتی بود که بار دیگر طرفداران را در قالب پیتر پاتر (Peter Parker) قهرمان شهر نیویورک قرار می‌داد. این بازی ارتباط بسیار خوبی با فیلم‌های Amazing Spider-Man داشت، اما متاسفانه از نظر داستانی چیز زیادی به اطلاعات ما نمی‌افزود. گیم پلی بازی نیز شباهت زیادی به سه گانه پیشین داشت و از لحاظ جلوه‌های دیداری چندان پیشرفتی نکرده بود. اما نباید از مبارزات و پرتاب تار سرگرم کننده در این بازی چشم پوشی کرد.

این بازی در حقیقت پایان داستان فیلم‌های سینمایی Amazing Spider-Man بود و داستانی ساده را ارائه می‌داد. این بازی به طور کلی بازی بدی نبوده و از لحاظ فنی نیز عملکردی ورای قابل قبول را ارائه داد، اما ما می‌دانیم عناوین جهان باز که چیزی تازه برای ارائه نداشته باشند و صرفا مسیر برادران بزرگ‌تر را ادامه دهند، چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرند و این بازی مصداقی بارز برای این اتفاق بود!

Lego Marvel Super Heroes 2

سال انتشار: ۲۰۱۷

نمره متاکریتیک: ۷۲ از ۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، رایانه شخصی

بازی Lego Marvel Super Heroes 2 که دنباله مستقیم بازی با همین نام است، تعداد زیادی از قهرمانان دوست داشتنی مارول را با طراحی هنری لگو در جهانی بازی ارائه می‌دهد. شخصیت منفی این بازی کانگ (Kang the Conqueror) بوده که به تازگی وارد دنیای سینمایی مارول نیز شده است. این بازی بر خلاف آنکه کودکانه به نظر رسیده، بازی ابرقهرمانی کامل بوده و طیف وسیعی از قدرت‌ها و قابلیت‌ها را به لطف قهرمانان مختلف ارائه می‌دهد.

ترکیب گیم پلی جذاب با جهانی باز و پر جزئیات، این بازی را جز بهترین بازی های جهان باز مارول کرده است. تنها مشکل این بازی، تفاوت بسیار ناچیز آن با نسخه ابتدایی است. این بازی عنوانی کامل از لحاظ فنی است، اما بسیاری آن را بسته الحاقی عظیم برای نسخه پیشین می‌دادند. بدون شک نوآوری بیشتر می‌توانست آن را تبدیل به عنوانی محبوب‌تر از پیش کند.

Lego Marvel Super Heroes

سال انتشار: ۲۰۱۳

نمره متاکریتیک: ۸۰ از ۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، نینتندو Wii U، رایانه شخصی

جهان زیبای بازی Lego Marvel Super Heroes که در حقیقت شهر نیویورک بوده، به شما اجازه مبارزه در قالب قهرمانانی چون هالک، مرد عنکبوتی و مرد آهنی را می‌دهد. جهان بازی به شدت وسیع بوده و نه تنها جزئیات بسیاری داشته، بلکه با داشتن قابلیت تخریب پذیری محیط به شما اجازه لذت بردن بیشتر از حالت‌های مختلف نقشه را می‌دهد.

دیگر نکته مثبت که اثر آن را بیشتر در داستان بازی تماشا می‌کنیم، وجود شوخ طبعی در داستان بازی بوده و همین موضوع این بازی را نه تنها در میان بهترین بازی‌های مارول، بلکه در میان بهترین بازی‌های لگو نیز قرار داده است. این بازی با الهام از داستان اونجرز در جهان سینمایی مارول، لوکی (Loki) را شخصیت منفی اصلی بازی قرار داده که به ایجاد رعب و وحشت در نیویورک می‌پردازد. داستان قدرتمند، گیم پلی بی نظیر و مبارزات لذت بخش و ترکیب همه آن‌ها با طراحی هنری لگو، این بازی را در میان موفق‌ترین بازی‌ های جهان باز مارول جای می‌دهد.

Spider-Man 2

سال انتشار: ۲۰۰۴

نمره متاکریتیک: ۸۴ از ۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۲، ایکس باکس، رایانه شخصی

بازی Spider-Man 2 زمانی که به انتشار رسید همه را شگفت زده کرد. بسیاری این بازی را اولین بازی ابرقهرمانی واقعی در طول تاریخ می‌دانند. شما حتی اگر به تجربه این بازی در سال ۲۰۲۴ بپردازید نیز می‌توانید به راحتی از آن لذت ببرید. ما در این بازی برای اولین بار زیبایی تار بازی در شهر زیبای نیویورک را تجربه کردیم. نسخه ابتدای این بازی بسیار عالی بود، اما پیشرفتی که طی نسخه دوم شاهد بودیم، این سری را تبدیل به شاهکاری فراموش نشدنی کرد.

داستان بازی Spider-Man 2‌ نیز وابسته به داستان‌های سه گانه سینمایی مرد عنکبوتی بود و با ارائه شخصیت‌های منفی بسیار مهم و قدر، موفق شد داستانی گیرا و در خور نام مرد عنکبوتی را در اختیار ما قرار دهد. گیم پلی بازی نیز به شدت روان بوده و به قدری عالی طراحی شده که به باور منتقدین چندین سال از بازی‌های هم سن جلوتر است. بازی Spider-Man 2 از آن دست بازی‌ها بوده که با گذشت زمان، ارزش خود را بیشتر نشان می‌دهد.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

سال انتشار: ۲۰۲۰

نمره متاکریتیک: ۸۵ از ۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، رایانه شخصی

بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales در ابتدا با عنوان بسته الحاقی بازی Marvel’s Spider-Man‌ معرفی شد، اما عظمت آن، توسعه دهندگان را قانع کرد تا آن را به عنوان نسخه‌ای مستقل ارائه دهند. این بازی از همه نظر عالی بود و از آنجا که ما را در قالب عنکبوتی به غیر از پیتر پارکر قرار می‌داد، بسیار خاص بود. شخصیت اصلی این بازی یعنی مایلز مورالز قدرت‌های مخصوص به خود را داشت که سبب شکل گیری داستانی جدید پیرامون این شخصیت شدند.

علاوه بر داستان جذاب، موسیقی متن خارق العاده، مبارزات روان و پر تنش و البته برخی بخش‌های متفاوت شهر نیویورک، این بازی را تبدیل به شاهکار کردند. تنها مشکل آن، شباهت بسیار زیاد به بازی Marvel’s Spider-Man بود که با توجه به توسعه در قالب بسته الحاقی، نمی‌توان از آن خرده گرفت.

The Incredible Hulk: Ultimate Destruction

سال انتشار: ۲۰۰۵

نمره متاکریتیک: ۸۴ از ۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۲، ایکس باکس، گیم کیوب

بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction بهترین معناگر عبارت هرج و مرج است. بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction در حقیقت پا جای پای بازی Spider-Man 2 گذاشت. این بازی جهانی وسیع‌تر با قابلیت تخریب ارائه داد که تجربه جهان مارول را برای ما چندین پله ارتقا بخشید. این بازی تا به امروز یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی تاریخ است. داستان بازی بیش از حد جدی نبوده، به خوبی روح قهرمانان و ضدقهرمانان را وارد بازی کرده و به طور کلی تجربه‌ای بسیار عالی را ارائه می‌دهد. ناگفته نماند که این بازی ترسی از ارائه قدرت بی نهایت به شما در قالب هالک ندارد!

بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction به خوبی قدرت تخریب بی نظیر هالک را به تصویر می‌کشد. علاوه بر آن، این بازی همیشه شما را به یافتن راه‌های تازه برای پیشروی و کاوش در نقشه بازی ترغیب می‌کند. این بازی بدون شک یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی بوده، اما به دلیل حضور هالک به عنوان شخصیت اصلی بازی معمولا از دید بسیاری خارج می‌ماند. بازی The Incredible Hulk: Ultimate Destruction در سال ۲۰۰۵ به انتشار رسیده و با ۱۹ سال سن هنوز یکی از بهترین بازی‌ها از نظر قابلیت تخریب پذیری به حساب می‌آید.

Marvel’s Spider-Man

سال انتشار: ۲۰۱۸

نمره متاکریتیک: ۸۷ از ۱۰۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، رایانه شخصی

زمانی که بازی Marvel’s Spider-Man معرفی شد، شور و اشتیاق طرفداران بازی‌های ابرقهرمانی به اوج خود رسید و زمانی که اولین تریلر گیم پلی آن را تماشا کردند، مجنون آن شدند. زمانی که بازی به انتشار رسید، همه طرفداران متوجه شدند که سر به فلک کشیدن شور و اشتیاق آن‌ها بیهوده نبوده و این بازی واقعا شاهکار است. این بازی نه تنها یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی تاریخ، بلکه یکی از بهترین بازی‌های جهان باز در تاریخ بازی‌های ویدیویی است!

تقریبا همه چیز در این بازی بی نقص است. از جلوه‌های دیداری گرفته تا ویژگی تار زدن، مبارزات، داستان و شخصیت پردازی، همه چیز عالی و فاقد مشکلات آزار دهنده است. یکی دیگر از ویژگی‌های بازی که ما را شیفته خود کرده، صداپیشه شخصیت اصلی بازی یعنی پیتر پارکر یا همان مرد عنکبوتی محبوب مارول است. بازی Marvel’s Spider-Man الماسی درخشان در بازی‌های ابرقهرمانی جهان باز بوده که با وجود عرضه نسخه دوم، از جمله سنگ‌های محک بازی‌های ابرقهرمانی و فراتر از آن بازی‌های جهان باز محسوب می‌شود. استودیو اینسامنیاک وعده‌های زیادی پیش از انتشار بازی به ما داده و در زمان انتشار نه تنها به تمام وعده‌های خود عمل کرد، بلکه چیزی بیشتر را نیز به ما ارائه داد و ما را برای نسخه بعدی نیز آماده ساخت.

Marvel’s Spider-Man 2

سال انتشار: ۲۰۲۳

امتیاز متاکریتیک: ۹۰

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۵

ساخت دنباله‌ای برای یک شاهکار اصلا کار آسانی نیست و در طول تاریخ نسخه دوم شاهکارهای زیادی با شکست مفتضحانه روبرو شده‌اند. درباره بازی Marvel’s Spider-Man 2 اما این موضوع به هیچ عنوان صادق نیست. بازی Marvel’s Spider-Man 2‌ پایه‌های قوی و مستحکم دو بازی Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales‌ را قرض گرفته و بنایی محکم‌تر و زیباتر را بر آن‌ها بنا کرده است. این بازی کاری را انجام داد که کمتر استودیویی در طول تاریخ موفق به انجام آن شده است.

گیم پلی بازی در حالی که شباهت زیادی به دو نسخه پیشین داشت، قابلیت‌های جذاب زیادی به آن افزود. در کنار آن داستانی جدید و خیره کننده، نیویورک پهناورتر و البته استفاده از قدرت فوق العاده زیاد پلی استیشن ۵، این بازی را تبدیل به دنباله‌ای ماندگار کردند. همانطور که گفته شد این بازی، دو نسخه پیشین را در برابر خود قرار داد و با افزودن ویژگی‌های کاربردی و سرگرم کننده ما را حیره زده کرد. بازی Marvel’s Spider-Man 2 یکی از بهترین بازی‌های تاریخ از همه نظر بوده و ما را در انتظار نسخه بعدی خود نگه داشته است.

بازی های جهان باز مارول در کنار سه گانه ‌Batman Arkham از جهان دی سی، امروزه بهترین بازی‌های ابرقهرمانی و در میان بهترین بازی‌های جهان باز تاریخ جا دارند که هرگز نباید از تجربه آن‌ها غافل شد. شما کدام بازی های جهان باز مارول را تجربه کرده‌اید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments