برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی های ترسناک فضایی
1%
  • 0/10

۸ مورد از بهترین بازی های ترسناک فضایی که باید تجربه کنید

فضای ناشناخته مملو از موجودات خون خوار؛ ترکیبی ترسناک و جاودانه!

۸ مورد از بهترین بازی های ترسناک فضایی که باید تجربه کنید ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

بازی های ترسناک فضایی تعداد زیادی ندارند، با این حال از گذشته تا به امروز موفق به سرگرم کردن و ترساندن گیمرهای زیادی شده‌اند. در این مطلب به معرفی بهترین بازی های ترسناک فضایی می‌پردازیم.

ستینگ هر بازی یکی از مهم‌ترین ارکان بخش طراحی و از دلایل مهم پیروزی یا شکست یک بازی است. ستینگ یا فضای کلی بازی به طور مستقیم در داستان سرایی و گیم پلی و استفاده از فضا تاثیر داشته و می‌تواند کاربر را جذب یا دفع کند. بازی‌های ترسناک معمولا خاص‌ترین ستینگ و فضا را در خود داشته و با استفاده از این بخش از طراحی مخاطب خود را می‌ترسانند.

برخی از بازی‌های ترسناک با قرار دادن فضا، شناخته یا ناشناخته به عنوان زمین بازی خود، ترسی چند برابر وارد مغز و تن مخاطب خود می‌کند. ایستگاه‌های فضایی متروکه، موجودات بیگانه و فضای نامحدود، ویژگی‌هایی بی نظیر برای ترساندن مخاطب هستند. حال در این مطلب به معرفی بهترین بازی های ترسناک فضایی می‌پردازیم.

Moons of Madness

این بازی برگرفته از کارهای ترسناک لاوکرافت (Lovecraft) بوده و درباره وجود حیات هوشمند در سیاره مریخ می‌گوید. دانشمندی پس از دریافت سیگنال از سیاره سرخ، بدون تحقیق و اطلاعات کامل به این سیاره فرستاده می‌شود. همانگونه که انتظار می‌رود سیاره سرخ در ابتدا بی صدا و آرام بوده، اما پس از مدتی اتفاقاتی ترسناک، دانشمند ما را به سوی دیوانگی می‌برند. آیا اتفاقات و موجودات درون سیاره حقیقت دارند یا ساخته ذهن دانشمند خلاق ما هستند؟ نمی‌دانیم!

Signalis

در بازی Signalis، انسان به تکنولوژی جدید دست یافته و در فضای خارج از زمین به ساخت ربات‌هایی با نام رپلیکا روی آورده و از آن‌ها به مقاصد کاری و نظامی بهره می‌برد. پس از مدتی یکی از ربات‌ها در سیاره بیگانه از خواب بیدار شده و موفق به یافتن همراه خود نمی‌شود. اهداف او «یافتن همراه» و «بیدار شدن» هستند! آریادن (Ariadne)، شخصیت اصلی بازی در مسیر خود به سیلی از رپلیکاهای بی مغز برخورد کرده و با آن‌ها به مبارزه می‌پردازد. جهان بازی بسیار عمیق و تاریک بوده و با پازل‌های خود شما را هر دم می‌ترساند.

Lethal Company

بازی Lethal Company گرچه عنوان آنلاین چند نفره بوده و بسیاری باور دارند ترسناک نیست، حقه‌های ترسناک خوبی در آستین دارد! در این بازی شما به عنوان کارگران شرکتی به سیارات بیگانه سفر کرده و برخی اجسام را جمع آوری می‌کنید. در نگاه ابتدایی شما مسئولیت سنگینی ندارید، اما تهدیدات در سیارات بسیار خطرناک هستند. هیولاهای ترسناک، آب و هوای غریب و بسیاری تهدیدهای دیگر شما را به زانو درآورده و عملیات ساده شما را تبدیل به فیلم ترسناک می‌کنند.

Observation

همانطور که از نام بازی مشخص است، وظیفه اصلی شما در این بازی پایش برخی اتفاقات است. شما در این بازی در عوض بازی به عنوان عضوی از گروهی درگیر شده با اتفاقات ترسناک، به عنوان نیرویی امنیتی باید از اتفاقی که برای خدمه سفینه فضایی افتاده باخبر شوید. شما در این مسیر به اما (Emma) کمک کرده تا با گشت و گذار در سفینه، از حقایق با خبر شود. این بازی یکی از متفاوت‌ترین بازی های ترسناک فضایی بوده که بسیار جذاب و خاص است.

Prey

در خط زمانی متفاوت، انسان به تکنولوژی سفر فضایی سریع دست یافته و مقری در نزدیکی قمر ماه بنا کرده است. طبق معمول انسان با موجوداتی در این جهان دست و پنجه نرم کرده که نباید به سوی آن‌ها برود. موجود عجیب این بازی تایفون (Typhon) بوده که تغییر شکل می‌دهد. این بازی همچنین به وضوح از برخی عناصر سبک نقش آفرینی بهره می‌برد. کلیت بازی بسیار ترسناک بوده و باعث می‌شود شما به هیچ جسم یا شخصی اعتماد نکنید!

Alien: Isolation

بازی Alien: Isolation به دنبال فیلم‌های پر طرفدار ریدلی اسکات، داستانی میان دو فیلم ابتدایی را تعریف می‌کند. این بازی به شرح داستان آماندا (Amanda)، دختر الن ریپلی می‌پردازد. پس از باخبر شدن از برخی سیگنال‌ها، آماندا به دنبال مادر خود رفته و در نهایت با موجوداتی روبرو می‌شود که تقریبا زندگی او را به پایان می‌رسانند. طی این سفر فضایی ترسناک، آماندا چیزهای زیادی یاد گرفته و راه و روش بقا در برابر تهدیدهای مختلف را یاد می‌گیرد. این بازی به عنوان یکی از ترسناک‌ترین بازی‌های تاریخ شناخته می‌شود.

System Shock

بازی System Shock در آینده‌ای نه چندان دور، داستان هکری را دنبال کرده که قصد دارد ایستگاهی فضایی را هک کند، اما شکست می‌خورد. در ادامه این هکر به ایستگاه فضایی که قصد داشت هک کند فرستاده می‌شود. به او دستور داده می‌شود که برای رهایی باید سیستم هوش مصنوعی که ایستگاه را با مشکل روبرو کرده هک کند. پس از هک کردن این هوش مصنوعی که با نام SHODAN شناخته شده، این هوش مصنوعی رها شده و مقر را در اختیار می‌گیرد. شخصیت اصلی شش ماه بعد از خواب بیدار شده و متوجه کنترل کامل SHODAN بر ایستگاه می‌شود. هدف او حال فرار کردن از ایستگاه فضایی و مبارزه با نیروهای ترسناک تحت اختیار هوش مصنوعی است!

Dead Space

می‌توان با اطمینان گفت که هر گیمری حداقل یک مرتبه نام Dead Space را شنیده است. مبارزه در سفینه ایشیمورا از بهترین و البته ترسناک‌ترین تجربیات گیمرها است. شما در قالب مهندسی با نام آیزاک کلارک (Isaac Clarke) به بررسی سیگنالی از ایشیمورا که معشوقه شما رهبر آن است می‌پردازید. شما به محض ورود به ایشیمورا متوجه می‌شوید که ایشیمورا تبدیل به ایستگاهی ترسناک و خالی از روح شده است! ایشیمورا مملو از اجساد جهش یافته بوده که زندگی شما را به خطر می‌اندازند. سری بازی Dead Space و به خصوص نسخه ریمیک سال ۲۰۲۳ این بازی به عنوان بهترین بازی ترسناک فضایی تاریخ شناخته می‌شود.

بازی های ترسناک فضایی گرچه محدود، اما بسیار با کیفیت و البته ترسناک هستند که سال‌های زیادی است ما را سرگرم کرده و می‌کنند. نظر شما چیست؟ شما کدام یک از بازی های ترسناک فضایی را تجربه کرده‌اید؟ در انتظار تجربیات و نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments