بازی های شبیه Prince of Persia The Lost Crown
1%
  • 0/10

۸ مورد از بهترین بازی های شبیه Prince of Persia The Lost Crown

دنیای جذاب مترویدوانیا در سال ۲۰۲۴ زنده‌تر از همیشه است!

۸ مورد از بهترین بازی های شبیه Prince of Persia The Lost Crown ۰ ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

سبک دوست داشتنی مترویدوانیا با انتشار بازی شاهزاده پارسی: تاج گمشده روحی تازه به خود گرفت. همین موضوع باعث شد کاربران بیش از پیش به دنبال بازی های شبیه Prince of Persia The Lost Crown باشند که قصد داریم در این مطلب برخی از آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

بازی Prince of Persia: The Lost Crown مفاهیمی تازه را برای سری شاهزاده پارسی تعریف کرد. علاوه بر آن، این نسخه اولین نسخه از سری شاهزاده پارسی برای کنسول‌های خانگی بوده و این یعنی شاید بسیاری از کاربران برای اولین بار به تجربه عنوانی تحت نام شاهزاده پارسی نشسته باشند.

سری بازی Prince of Persia عمدتا در سبک سه بعدی اکشن ماجراجویی عرضه شده‌اند، اما بازی تاج گمشده با سبک دوست داشتنی دو بعدی مترویدوانیا همه را غافلگیر کرد. سبک مترویدوانیا یکی از قدیمی‌ترین سبک‌های بازی سازی بوده که طرفداران بیشماری دارد. به همین بهانه قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های شبیه Prince of Persia The Lost Crown طی سال‌های اخیر داشته باشیم.

بازی Assassin’s Creed Chronicles

اگر از تاریخچه بازی‌های ویدیویی مطلع باشید، می‌دانید که سری بازی Assassin’s Creed در حقیقت اقتباسی از سری بازی Prince of Persia بوده و معرفی حداقل یک نسخه از این سری کاملا منطقی به نظر می‌رسد. عنوانی که پس از تجربه تاج گمشده باید به خود هدیه دهید، عنوان جذاب Assassin’s Creed Chronicles است.

بازی Assassin’s Creed Chronicles در حقیقت نسخه‌ای فرعی از این سری بازی بوده که مخاطب را به مناطق دست نخورده در دنیای اساسینز کرید می‌برد. این بازی در حقیقت متشکل از سه بازی دو بعدی در کشورهای چین، هند و روسیه با سه شخصیت مختلف در سه بازه زمانی مختلف است. این بازی‌ها شاید از لحاظ جلوه‌های دیداری ارتباط چندانی با سری اساسینز کرید نداشته باشند، اما هر سه بازی از لحاظ گیم پلی بسیار قدرتمند بوده و مخاطبین را راضی می‌کنند.

بازی Braid

بازی Braid یکی از اولین بازی‌های دو بعدی مستقل در دوران مدرن بازی‌های ویدیویی بود که به معنای واقعی غوغا به پا کرد. این بازی که ابتدا به صورت انحصاری برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰ عرضه شد، با داستانی بی نظیر همه را هیجان زده کرد. بازی Braid از نظر پلتفرمینگ عنوانی به شدت قدرتمند بوده که البته به وضوح از سری بازی دوست داشتنی ماریو الهام گرفته، با این حال تمام مکانیسم‌های قرض گرفته را پیشرفت داده است.

موضوعی که Braid را به شدت جذاب کرده، داستانی بر پایه زمان است. توسعه دهندگان با استفاده از این مکانیسم جذاب، پازل‌های درگیر کننده زیادی را ارائه دادند. علاوه بر آن، پایان بندی داستان این بازی به معنای واقعی شما را به متعجب می‌کند.

بازی Indivisible

بازی Indivisible دست پخت توسعه دهندگان یکی از بهترین بازی‌های مبارزه‌ای دو بعدی تاریخ یعنی بازی Skullgirls است. جلوه‌های دیداری استفاده شده در بازی Indivisible با بازی Skullgirls یکسان بوده، با این حال گیم پلی بازی به طور کلی متفاوت است. این بازی را می‌توان یکی از بهترین بازی‌های سبک مترویدوانیا طی سال‌های اخیر دانست.

سبک مبارزاتی این بازی مبارزه نوبتی یا همان Turn-based است. موضوع دیگر که این بازی را برای طرفداران بازی Prince of Persia: The Lost Crown جذاب می‌کند، الهام گیری از فرهنگ کشورهای خاورمیانه است.

بازی La-Mulana

 بازی La-Mulana بیش از هر بازی دیگر در فهرست ما به سبک مترویدوانیا وفادار است. بسیاری این بازی را با عنوان نسخه مترویدوانیایی ایندیانا جونز دانسته و توسعه دهندگان نیز به وضوح از ایندیانا جونز الهام گرفته‌اند.

البته فراموش نکنید که گیم پلی این بازی به شدت سخت بوده و هر پلتفرم در آن چالشی دیوانه وار محسوب می‌شود. به عبارت دیگر، اگر به سرعت از بازی‌های سخت و چالش برانگیز خسته می‌شوید، به هیچ عنوان به سراغ این بازی نروید. در پایان باید افزود که نسخه دوم این بازی نیز در دسترس است.

بازی Shantae and the Pirate’s Curse

سری بازی Shantae به غیر از نسخه ابتدایی که در سبک پلتفرمر عرضه شد، نمونه‌ای عالی برای سبک مترویدوانیا است. سومین نسخه این سری که با نام Shantae and the Pirate’s Curse شناخته شده، بدون شک یکی از بهترین بازی‌های این سبک است.

داستان بازی با هنرنمایی شانتی (Shantae) پیش رفته که قصد دارد از دزدان دریایی و اهریمنی که جزیره او را ویران کرده انتقام بگیرد. گیم پلی بازی عجیب و جذاب است. سلاح اصلی شانتی موی سر او بوده که شما باید با استفاده از شامپو آن را تقویت کنید! این بازی با رنگ‌های جذاب و قدرت بالا در گشت و گذار، شما را ساعت‌ها سرگرم می‌کند.

بازی Super Time Force

شما در بازی Prince of Persia: The Lost Crown با پازل‌های زیادی روبرو می‌شوید که با مکانیسم ساعت و زمان سر و کار دارد. شما برای حل آن‌ها باید با توجه به زمان حرکت کرده تا موفق شوید. حال یکی از بهترین بازی‌ها که توجه زیادی بر این مکانیسم داشته، بازی Super Time Force است.

بازی Super Time Force عنوانی دو بعدی و بسیار پر سرعتی است که افراد زیادی آن را عنوانی الهام گرفته از سری Contra می‌دانند. اما فراموش نکنید که کشته شدن در Super Time Force به شدت آسان است! شما به طور مداوم وارد مبارزاتی سنگین می‌شوید که روند آن‌ها را با استفاده از زمان تغییر می‌دهید. هدف شما در این بازی ایجاد مسیری امن برای شخصیت اصلی، توسط نسخه‌ای دیگر از شخصیت اصلی بازی هستید!

بازی Timespinner

بازی Timespinner دیگر بازی محبوب سبک مترویدوانیا با عناصر مربوط به زمان است. شما در این بازی می‌توانید با کنترل زمان، همه چیز را ثابت نگه دارید. این قدرت به شما اجازه گذر کردن از دشمنان بدون مبارزه یا متوقف کردن پلتفرم‌ها برای عبور از بخش‌های مختلف را می‌دهد.

موضوعی که باید در نظر داشت، وجود پازل‌های بسیار کم در این بازی است که مخاطبین بسیاری را ناامید کرد. البته باید افزود که این بازی از عناصر سبک نقش آفرینی بهره برده و به شما اجازه ارتقا، پس از جمع آوری آیتم‌های مختلف می‌دهد.

بازی Touhou Luna Nights

بازی Touhou Luna Nights شباهت بسیار زیادی با بازی Timspinner دارد. این بازی بار دیگر در سبک مترویدوانیا بوده و با استفاده از زمان پیش می‌رود. شما می‌توانید در این بازی اجسام مختلف را ثابت نگه داشته و حتی با متوقف کردن آب، از دریاچه‌ها عبور کنید.

بازی Touhou Luna Nights همچنین شباهت زیادی به بازی Castlevania: Symphony of the Night دارد، اما به جای خون آشام‌ها باید با شخصیت‌های انیمه‌ای که به سوی شما چاقو پرتاب می‌کنند به مبارزه بپردازید.

سبک بازی Prince of Persia: The Lost Crown متاسفانه طی سال‌های اخیر کمتر مورد توجه توسعه دهندگان بوده و امید است که موفقیت قابل توجه این بازی سبب توجه بیشتر دیگر توسعه دهندگان به این سبک شود. نظر شما چیست؟ شما قصد دارید کدام بازی شبیه Prince of Persia The Lost Crown را تجربه کنید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments