برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
اپیزود دوم سریال WandaVision

ماجرای زنبوردار در اپیزود دوم سریال WandaVision چیست؟

نگاهی به یکی از راز و رمزهای ماجراهای واندا و ویژن

1%
  • 0/10
ماجرای زنبوردار در اپیزود دوم سریال WandaVision چیست؟ ۱ ۲۹ دی ۱۳۹۹ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

اخیرا پخش سریال وانداویژن از شبکه‌ی دیزنی پلاس شروع شده و این شبکه با انتشار به یک‌باره‌ی دو اپیزود تلاش کرده تا توجه طیف وسیعی از مخاطبین را به این محصول تلویزیونی جلب کند. در همین دو اپیزود که از دیزنی پلاس منتشر شده، راز و رمزهای زیادی در قصه وجود دارد. برای مثال زنبورداری که در اپیزود دوم سریال وانداویژن می‌بینیم کیست و اصلا چه دخلی به اسکارلت ویچ دارد؟

سریال وانداویژن در دو اپیزود ابتدایی خود، حالتی شبیه به سیتکام دارد و در همین دو اپیزود، رفرنس‌های نوستالژی متعددی نیز به سایر آثار مثل سیتکام کلاسیکی به اسم I Love Lucy و Bewitched می‌دهد. جدا از این مورد، سریال وانداویژن برخلاف ظاهر شاد و شنگولی که در حال حاضر از خود به نمایش کشیده، در بخش کوتاهی از اپیزود دوم اتفاق عجیبی می‌افتد که حتما توجه شما را نیز به خود جلب کرده است.

در سریال وانداویژن اتفاقات عجیب و غریبی برای واندا می‌افتد. برای مثال هلی‌کوپترِ رنگی‌ای را می‌بینیم یا صدایی از رادیو به صورت مدام نام واندا را صدا می‌کند اما عجیب‌ترین چیزی که در وست‌ویو می‌بینیم، در واپسین لحظات اپیزود دو خلاصه می‌شود؛ درست نقطه‌ای که واندا و ویژن مردی را پیدا می‌کنند که از راه فاضلابِ موجود در وسط خیابان بالا می‌آید و لباسی شبیه به زنبوردارها بر تن دارد. ویژن نسبت به هویت زنبوردار کنجکاوی از خود نشان می‌دهد اما جالب است گویا واندا نسبت به هویت زنبوردار کاملا آگاهی داشته و با بر زبان راندن یک کلمه‌ی «نه!»، با یک ترانزیشن ویدیویی جذاب، به یک‌باره سریال به چند برداشتِ قبلی برمی‌گردد. سوال اینجاست زنبوردار در سریال Wandavision کیست و چرا ما چنین رفتاری را از سمت واندا مشاهده کردیم؟

اپیزود دوم سریال WandaVision
دوست یا دشمن؟

با این‌که ما دقیقا صورت زنبوردار را ندیدیم، در قسمت پشتِ لباسِ این کاراکتر مرموز لوگویی را می‌بینیم که به SWORD در دنیای کمیک معروف است. این لوگو مخفف Sentient Weapon Observation Response Divison است که به فارسی می‌توان آن را این‌گونه معنی کرد: «بخش نظارتی واکنش به سلاح‌های محرمانه». ظاهرا زنبوردار یکی از مامورانِ سازمان جدیدی است که نیک فیوری احداث کرده. این سازمان گویا نقش مهمی در اتفاقات مینی سریال وانداویژن بازی می‌کند و افراد مهمی مثل دارسی لِویس، رندال پارک و مونیکا رامبیو در آن کار می‌کنند. با این حال جالب است که مونیکا در دنیای فانتزیِ واندا حضور دارد، در صورتی‌که دو فرد دیگر در خارج از این دنیا به نظر می‌رسد واندا را رصد می‌کنند.

اگر تیتراژ پایانی اپیزود دوم وانداویژن را تماشا کرده باشید، نامِ زک هِنری را مشاهده می‌کنید که عهده‌دار نقش زنبوردار بوده؛ بازیگری که در سایر پروژه‌های مارول، به خصوص سریال Agents of SHIELD نیز حضور داشته است. با توجه به این‌که دست‌اندرکاران سریال از فردی استفاده کرده‌اند که قبلا در در دنیای سینمایی مارول (MCU) حضور داشته، شاید سوالِ درست این باشد که بپرسیم زنبوردار چطور سر از وست‌ویو در آورده و آنجا چکار می‌کند؟

اپیزود دوم سریال WandaVision
آرم سازمان SWORD

زنبوردار قرار بود چیزی را برای ویژن فاش کند که واندا از آن می‌ترسید و به همین خاطر اسکارلت ویچ با برگشت به عقب تلاش می‌کند هویتِ زنبوردار را همچنان مخفی نگه دارد. تقریبا برای ما این مسئله مشخص شده که دنیای وست‌ویو حاصل تفکرات وانداست که ظاهرا با قدرت‌های خاصش به وجود آمده. ما می‌توانیم فعلا این‌گونه استنباط کنیم که زنبوردار به هر نحوی که بوده به دنیای واندا نفوذ کرده بود اما اسکارلت ویچ که سر بزنگاه به محل رسیده بود، مسئله را رفع رجوع می‌کند تا ویژن به چیزی پی نبرد. گویا واندا می‌تواند روی زمانِ حاکم بر دنیای وست‌ویو نیز مسلط باشد و آن را به راحتی تغییر دهد. ظاهرا هم که واندا موفق شده و آنها پس از این اتفاق عجیب، با به عقب رفتن زمان روی خبر خوب (حامله شدن واندا) متمرکز شدند.

در هر صورت سازمان SWORD به شدت خواهان این موضوع است تا با واندا ارتباط برقرار کند؛ چراکه قبلا هم اسم این لوگو را روی هلیکوپتر اسباب بازیِ زرد و قرمز رنگی که داخل حیاط منزل واندا و ویژن افتاده بود می‌بینیم. لابد شکل‌گیری دنیای فانتزی وست‌ویو باعث شده تا زندگی انسان‌های دیگری به خطر بیفتد یا افرادی نیاز مبرم به کمک واندا دارند. با این اوصاف هنوز هفت اپیزود تا پایان این مینی سریال باقی مانده و نمی‌توان به همین راحتی زود قضاوت کرد! اگر بیوگرافی اسکارلت ویچ را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که او چقدر در زندگی‌اش سختی کشیده؛ به خصوص این‌که ویژن دو بار جلوی چشمان واندا می‌میرد. آیا اسکارلت ویچ برای مقابله با حجم بسیار بالای غم و هضم اندوهی قدِ کوه تلاش کرده تا دنیایِ فانتزی و شاد و شنگولِ وست‌ویو را بسازد تا زندگیِ خیالی‌اش با ویژن شکل بگیرد؟ یا در سناریویی دیگر آیا می‌توان این‌گونه تحلیل کرد که واندا به صورت سهوی یا شاید هم عمدی در یک دنیای فانتزی به دام افتاده و در واقع زنبوردار می‌خواسته او را از این دنیای ذهنی نجات دهد؟ به شدت مشتاق هستیم تا جوابی برای این دسته از سوالات تا پایان این مینی سریال پیدا کنیم.

نظر شما چیست؟ آیا شما از هویت دقیقِ زنبوردار مطلع هستید یا فرضیه‌های دیگری در سر دارید؟ نظر و دیدگاه‌تان را با ما و سایر خوانندگان این مقاله در رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments