#مهسا_امینی

آیا نسخه‌ی جدید Banjo-Kazooie در دست ساخت قرار دارد؟

مایکروسافت همچنان سکوت خبری را ترجیح می‌دهد

نسخه‌ی جدید Banjo-Kazooie

گرانت کرکهوپ آهنگساز بریتانیایی با انتشار چند توییت به گمانه‌زنی عده‌ای از طرفداران پیرامون ساخت نسخه‌ی جدید Banjo-Kazooie واکن نشان داد.

Banjo-Kazooie، یک مجموعه‌ی بازی‌های ویدیویی در ژانرهای پلتفرمر و اکشن-ماجراجویی است که نخستین قسمت آن در سال ۱۹۹۸ میلادی به بازار آمد. موفقیت‌های این بازی در جلب نظر منتقدان و همچنین دستیابی به فروش بالا، استودیوی رر (Rare) و مایکروسافت را به سمت ساخت دنباله و اسپین‌آف سوق داد. داستان‌‌های این مجموعه حول محور یک خرس مذکر به نام بانجو و یک پرنده‌ی ماده به نام کازوئی می‌چرخد.

جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی بانجو-کازوئی در سال ۲۰۰۸ میلادی و تحت عنوان Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts برای پلتفرم‌های هدف منتشر شد. اگرچه این بازی بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و فروش قابل‌قبولی را به ثبت رساند، هرگز صحبتی از نسخه‌ی جدید به میان نیامد. البته شخصیت‌های این مجموعه طی سال‌های گذشته در محصولات مختلفی از جمله Super Smash Bros Ultimate حضور پیدا کرده‌اند؛ اتفاقی که هرگز نتوانست عطش طرفداران برای معرفی نسخه‌ی جدید را برطرف کند.

اگرچه ۱۲ سال از عرضه‌ی Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts می‌گذرد اما طرفداران همچنان به ساخت و انتشار نسخه‌ی جدید امیدوار هستند. به خصوص اینکه Crash Bandicoot N. Sane Trilogy در سال ۲۰۱۷ میلادی عرضه شد و با دستیابی به فروشی میلیونی، نشان داد مجموعه‌های پلتفرمر و قدیمی در صورت بازگشت می‌توانند موفقیت‌های تجاری بزرگی را برای سازندگان و ناشران خود رقم بزنند. همین اتفاق هم گمانه‌زنی‌هایی را پیرامون ساخت نسخه‌ی جدید بانجو-کازوئی به وجود آورد.

گرانت کرکهوپ (Grant Kirkhope) آهنگساز بریتانیایی با انتشار چند توییت به گمانه‌زنی‌ گروهی از طرفداران پیرامون تولید نسخه‌ی جدید Banjo-Kazooie واکن نشان داده است. او در اولین توییت خود به مقایسه‌ی بانجو-کازوئی و کرش بندیکوت پرداخت و گفت Crash Bandicoot N. Sane Trilogy فروش بسیار خوبی داشت اما Crash Bandicoot 4: It’s About Time نتوانست به همان اندازه بفروشد. با در نظر گرفتن این اتفاقات، کرکهوپ پیش‌بینی کرد نسخه‌ی جدید بانجو-کازوئی احتمالا مطابق انتظار سازندگان و ناشر خود عمل کند اما نسخه‌ی بعدی‌اش فروش بالایی نداشته باشد.

آهنگساز مجموعه‌ی بانجو-کازوئی سپس به استودیوی رر پرداخت که نسبت به گذشته تغییرات زیادی داشته و گزینه‌ی مناسبی برای ساخت نسخه‌ی جدید به شمار نمی‌رود. در نتیجه، ناشر باید دنبال یک استودیوی جدید بگردد که کارمندانش از اشتیاق لازم برای کار روی یک مجموعه‌ی پلتفرمر و اکشن-ماجراجویی برخوردار باشند. گرانت کرکهوپ همچنین گفت احتمال اینکه نسخه‌ی جدید در صورت ساخته شدن بتواند موفقیت‌های Crash Bandicoot N. Sane Trilogy را تکرار کند، بسیار پایین است. از همین رو، بعید می‌داند محصول تازه‌ای با محوریت بانجو-کازوئی ساخته شود.

استودیوی رر در حال حاضر روی Everwild کار می‌کند که در گروه بازی‌های اکشن-ماجراجویی قرار می‌گیرد. این محصول مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد و تیم توسعه هنوز درباره‌ی مکانیک‌های گیم‌پلی تصمیم‌گیری نکرده است. با این حال، می‌توان گفت داستان در یک دنیای فانتزی و رنگارنگ جریان داشته و درباره‌ی گروهی است که وظیفه‌ی محافظت از حیات وحش را به دوش می‌کشد. در ضمن، این بازی تاریخ انتشار نداشته و تنها می‌دانیم برای نسل هشتم و نهم ایکس‌باکس و همچنین پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا