#مهسا_امینی

تصویر پشت صحنه‌ی Infinity War دکتر استرنج را در لباس آیرون من نشان می‌دهد

صحنه‌ای که هرگز به نسخه‌ی نهایی راه نیافت

پشت صحنه‌ی Avengers: Infinity War

استیون مک‌فیلی که به عنوان نویسنده روی سومین فیلم انتقامجویان کار کرده بود، تصویر جدیدی را از پشت صحنه‌ی Avengers: Infinity War منتشر کرد.

خط داستانی سنگ‌های بی‌نهایت در Avengers: Endgame به سرانجام رسید اما زمینه‌چینی‌ها از Avengers: Infinity War شروع شده بود و تعدادی از اتفاقات اصلی در آن رخ داده بودند. این دو اثر از بزرگ‌ترین محصولات استودیوی مارول بوده و مجموعا ۵ ساعت و ۴۲ دقیقه زمان داشتند. با این حال، تعداد قابل‌توجهی از صحنه‌ها هرگز به نسخه‌های اصلی فیلم‌ها راه پیدا نکردند. برخی از آن‌ها در جریان بازنویسی فیلمنامه و برخی دیگر هم در جریان تدوین حذف شدند.

اگر ثور را نادیده بگیریم، می‌توان گفت در نتیجه‌ی اتفاقاتی که همان دقایق ابتدایی در Avengers: Infinity War رخ می‌دهد، انتقامجویان به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ گروه اول روی زمین باقی می‌ماند تا از ویژن مراقبت کند؛ گروه دوم هم مخفیانه وارد سفینه‌ی ابونی ماو می‌شود تا او را به قتل رسانده و دکتر استرنج را نجات دهند. در جریان فیلم، تونی استارک شکافی را در بدنه‌ی سفینه به وجود آورده و جریان هوا ابونی ماو را به بیرون کشانده و او می‌میرد. با توجه به کانسپت آرتی که در گذشته منتشر شده بود، سازندگان در یک برهه ایده‌ی متفاوتی برای این سکانس داشتند که بخشی از آن شامل اهدای لباس مخصوص آیرون من به دکتر استرنج می‌شد. حال تصویری منتشر شده که نشان می‌دهد سازندگان این صحنه را ضبط کردند اما بنا به دلایلی هرگز استفاده نشد.

استیون مک‌فیلی (Stephen McFeely) یکی از دو نویسنده‌ای بود که روی نوزدهمین فیلم دنیای سینمایی مارول کار کرد. او چندی پیش با همکاری وب سایت Comic Book تصویری را از پشت صحنه‌ی Avengers: Infinity War به اشتراک گذاشت که از صحنه‌ی نجات دکتر استرنج توسط آیرون و مرد عنکبوتی ثبت شده است. در این عکس به وضوح می‌توان دید که لباس آیرون من بر تن بندیکت کمبربچ (Benedict Cumberbatch) بازیگر نقش دکتر استرنج قرار دارد. مطابق انتظار، لباسی که این بازیگر انگلیسی پوشیده، کامل نیست. مارول پس از Iron Man 2 تصمیم گرفت تنها تعدادی از قطعات لباس آیرون من را ساخته و باقی را با استفاده از جلوه‌های ویژه به نسخه‌ی نهایی اضافه کند.

مدتی بعد از انتشار تصویر در توییتر وب سایت Comic Book، حساب کاربری برادران روسو (Russo Brothers) با انتشار یک متن کوتاه واکنش نشان دادند. آن‌ها در توییت خود نوشتند بهترین نسخه‌ی این سکانس به فیلم Avengers: Infinity War راه یافت. این دو فیلمساز مشهور توضیحات بیشتری ارائه نکردند اما با توجه به گفته‌ی آن‌ها می‌توان به این نتیجه رسید که چندان با نسخه‌ای که شامل پوشیدن لباس آیرون من توسط دکتر استرنج می‌شد، موافق نبوده‌اند. به همین دلیل، ترجیح دادند به سراغ دیگر نسخه‌های مد نظر برای این سکانس رفته و یکی را انتخاب کنند. در حال حاضر دلیل برادران روسو برای عدم استفاده از این نسخه را نمی‌دانیم اما احتمالا در آینده اطلاعات بیشتری در این باره منتشر شود.

بحران جهانی کرونا و تعطیلی سینماهای جهان استودیوهای فیلمسازی از جمله مارول مجبور کرده تا برنامه‌های اکران خود را تغییر دهند. Black Widow اولین فیلم فاز چهارم دنیای سینمایی قرار بود از اردیبهشت روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما طرفداران اکنون باید تا اواسط آبان برای تماشای این اثر صبر کنند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا