صحبت‌های بازیگر بازی Assassin’s Creed Mirage درباره شخصیت ایرانی بازی

روشن شخصیت ایرانی Mirage است

شهره آغداشلو (Shohreh Aghdashloo) بازیگر بازی Assassin’s Creed Mirage و برنده جایزه امی است که اخیرا صحبت‌هایی را درباره ایفای نقش شخصیت روشن (Roshan) در این عنوان مورد انتظار ارائه داده است.

شب گذشته در مراسم Ubisoft Forward 2022 بالاخره از بازی بزرگ و بعدی سری Assassin’s Creed رونمایی شد و ما دیدیم که ظاهرا اینبار، داستان به سمت عراق و شهر بغداد می‌رود؛ جایی که ۲۰ سال پیش از وقایع بازی Assassin’s Creed Valhalla بسیم ابن اسحاق (Basim Ibn Ishaq) تازه به عضویت گروه مخفیان یا همان Hidden Ones درآمده و از دزدی در کوچه و بازار بغداد، حال هدفی مشخص دارد. با این حال او در این بازی استاد بزرگی دارد که راوی همین تریلر بوده و روشن (Roshan) نام دارد؛ کسی که شهره آغداشلو، بازیگر و هنرمند ایرانی تبار که برنده جایزه امی شده بود، نقش آن را بازی خواهد کرد.

در واقع ما بسیم را از بازی Assassin’s Creed Valhalla به خاطر داریم. او در این عنوان کسی بود که هوش خدای نورس لوکی (Loki) را به ارث برده بود و از این جهت نیز به دنبال گرفتن انتقام، از افرادی بود که با پسرش بدرفتاری کردند. پسر لوکی در اساطیر نورس همان فنریر (Fenrir)، گرگ بزرگی است که موجب رگناروک (Ragnarok) و پایان دنیای اساطیر می‌شود، اما در بازی اودین (Odin) یا همان ایور (Eivor) جلوی آن را می‌گیرد و به همین جهت نیز لوکی سعی می‌کند تا او را به قتل برساند؛ در حالی که این حس از لوکی به بسیم منتقل شده و او سعی می‌کند تا ایور را که نماد اودین است بکشد.

با این وجود گرچه بسیم در عنوان Valhalla بالاخره گرفتار می‌شود، اما می‌بینیم که در آینده او به دوران مدرن رسیده و با نیزه هرمیس (Hermes) خود را درمان می‌کند. این در حالی است همانطور که از آینده این کاراکتر خبر نداریم، از پیشینه او هم چیزی نمی‌دانیم و بازی Assassin’s Creed Mirage این راه داستانی را برای ما باز خواهد کرد.

اظهارات بازیگر نقش روشن در بازی Assassin’s Creed Mirage درباره این شخصیت

بازیگر بازی Assassin's Creed Mirage

در واقع از همان بازی‌های قدیمی سری Assassin’s Creed متوجه این موضوع شده بودیم که فرقه اساسین‌ها در هر دوره از زمان، یک منتور یا همان استاد ارشد دارند که همه چیز را تعیین می‌کند و عملا باعث می‌شود تا شاگردان بر عقیده خود پایبند باشند. با این وجود، در بازی Assassin’s Creed Valhalla دیده بودیم که بسیم خود به یک استاد تبدیل شده و ایور را برای به دست آوردن و کار با تیغه مخفی یا همان Hidden Blade آموزش می‌دهد. اما در ابتدا چه کسی نحوه این کار را به خود بسیم یاد داده بود؟

در بازی Assassin’s Creed Mirage ما جواب این سوال را با شخصیتی به نام روشن خواهیم گرفت؛ یک زن ایرانی که در بغداد به عنوان استاد ارشد فرقه مخفیان (همان اساسین‌های کهن) فعالیت می‌کند و بسیم را تعلیم می‌دهد. با این حال جالب است بدانید که صداپیشه این شخصیت ایرانی، یک بازیگر ایرانی به نام شهره آغداشلو است که ساکن آمریکا بوده و درخواست یوبیسافت برای ایفای نقش روشن رو قبول کرده است.

او در توضیحات خود درباره این شخصیت به این موضوع اشاره می‌کند که او یک کاراکتر قوی و وفادار است که به هر طریقی از هم‌رزم‌های خود دفاع می‌کند. او در ابتدای تریلر اصلی بازی دیده می‌شود که بسیم را که در آن زمان تنها یک دزد بوده، از دست افرادی که قصد کشتنش را داشتند نجات می‌دهد و جالب‌تر اینکه در سکانس بعد، با او درگیر می‌شود! در واقع بازیگر نقش روشن در بازی Assassin’s Creed Mirage خود به این موضوع اشاره‌ای نمی‌کند، اما طبق وقایع Valhalla می‌دانیم که بسیم روزی به اساسین‌های قدیم پشت خواهد کرد و حتی سعی می‌کند تا ایور را بکشد؛ آن هم در حالی که معلوم نیست آیا همین بلا را سر روشن هم آورده است، یا که نه.

به هر حال اطلاعات چندانی از شخصیت روشن در دسترس نیست و حتی بازیگر صداپیشه آن هم اظهار می‌کند که او پیشینه زندگی خود را برای به حداقل رساندن میزان ضعف، از دیگران مخفی نگه می‌دارد. با این وجود انتظار می‌رود که در طول جریان بازی، ما جزئیات بیشتری را درباره او بفهمیم و حتی شاید این همان همسر بسیم باشد!

بازی Assassin’s Creed Mirage در سال ۲۰۲۳ برای خرید در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا