آپدیت نرم‌افزاری گوشی‌های اندرویدی به لطف سامسونگ بیشتر می‌شود

فرهنگ خوبی که به زودی همه‌گیر می‌شود

آپدیت نرم‌افزاری گوشی‌های اندرویدی

آپدیت نرم‌افزاری گوشی‌های اندرویدی به لطف سیاست خوب سامسونگ قرار است به مراتب بیشتر از چیزی شود که حالا شاهد هستیم.

در دنیای گوشی‌های هوشمند، تنها شرکتی که بیشتر از سایرین، محصولاتش را به سیستم‌عامل جدید آپدیت می‌کند، اپل است. این شرکت حداکثر تا ۶ سال هم از گوشی‌هایش پشتیبانی کرده اما غالبا این میزان به ۵ سال می‌رسد. در دنیای اندروید اما چنین چیزی را شاهد نبودیم تا اینکه سامسونگ، بزرگ‌ترین رقیب اپل دست به کار شد.

در دنیای اندروید، در بهترین حالت هیچ شرکتی حتی نصف مدت زمانی که اپل از گوشی‌هایش پشتیبانی می‌کرد، محصولاتش را تحت حمایتش قرار نمی‌داد اما سامسونگ تصمیم گرفت طی یک حرکت بسیار ارزشمند، حتی گوشی‌های میان‌رده‌ی اقتصادی‌اش را هم ابتدا ۳ و حالا تا ۴ سال آپدیت کند. این حرکت باعث شده علاقه‌ی مردم به خرید گوشی‌های شرکت کره‌ای به شدت افزایش پیدا کند. موضوعی که سبب شد شرکت‌های دیگر هم تکانی به خود بدهند.

بعد از سامسونگ، وان‌پلاس و اوپو هم تصمیم گرفتند گوشی‌های خود را تا ۴ سال به اندروید جدید آپدیت کنند که البته برخلاف سامسونگ، تعهد این شرکت‌ها بیشتر در رابطه با گوشی‌های بالارده است و نه میان‌رده یا اقتصادی. بعد از این شرکت‌ها، شنیدیم شیائومی هم قصد دارد همین کار را انجام دهد. یعنی گوشی‌های بالارده‌اش را به مدت ۴ سال از لحاظ نرم‌افزاری و ۵ سال از لحاظ امنیتی آپدیت کند.

بهبود سیاست آپدیت نرم‌افزاری گوشی‌های اندرویدی ظاهرا قرار نیست در همینجا متوقف شود. اینطور که از گزارش وب‌سایت 9to5Google متوجه شدیم، ظاهرا گوگل که خودش سازنده‌ی اندروید محسوب می‌شود هم قرار است با معرفی سری پیکسل ۸، سیاست آپدیت نرم‌افزاری خود را به شکل قابل توجهی ارتقا دهد به گونه‌ای که گفته می‌شود شاید حتی از سامسونگ هم پیشی بگیرد. در این صورت، باید انتظار داشت این شرکت آمریکایی محصولاتش را تا ۵ سال از لحاظ امنیتی و نرم‌افزاری آپدیت کند تا همرده با اپل شود.

آپدیت نرم‌افزاری گوشی‌های اندرویدی به لطف فرهنگ خوبی که اپل آغاز کرد و سامسونگ ادامه داد، روز به روز در حال بهتر شدن است و امیدواریم به این روند خوب خود هم ادامه دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا