نام سیستم عامل اندروید 13 مشخص شد

اندروید 13 یک شیرینی جدید

اندروید 13

کمپانی گوگل هنگام معرفی سیستم عامل‌های خود علاوه بر اینکه آن‌ها را بر اساس ورژن شماره گذاری می‌کند، از نام یک شیرینی نیز استفاده می‌کند. اکنون مشخص شده است که اسم اندروید 13 تیرامیسو خواهد بود.

این شرکت اکنون در حال راه اندازی سیستم عامل اندروید 12 بوده و قصد دارد تا در آینده‌ای نزدیک نسخه اصلی آن را در اختیار کاربران قرار دهد. ناگفته نماند که در حال حاضر سومین نسخه بتا این سیستم عامل در دسترس کاربران قرار دارد و به زودی آخرین نسخه بتا نیز منتشر خواهد شد.

علاوه بر اینکه گوگل در حال کار روی اندروید 12 است گزارشی در اینترنت منتشر کرده که با توجه به آن نسل بعدی اندروید یعنی اندروید 13 با نام Tiramisu (تیرامیسو) در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. نامگذاری سیستم عامل به اسم یک شیرینی سنت قدیمی گوگل بوده و این کمپانی در گذشته از نام‌های دیگری مانند Kit Kat ،Oreo ،Pie واستفاده کرده است.

این اطلاعات توسط Android Open Source Project منتشر شده و این موضوع نیز تایید شده است که در پاییز پیش‌رو به صورت رسمی نام اندروید 13 تیرامیسو خواهد بود. هنگام معرفی اندروید 10 گوگل تصمیم گرفت تا این سنت نامگذاری را تغییر دهد و تنها از این اسامی برای اسم رمز استفاده شود.

با وجود این نامگذاری‌ها به صورت اسم رمز، اسامی اندروید 10 تا 12 به بیرون منتشر شد و به همین دلیل در حال حاضر نام بعدی این سیستم عامل مشخص شده است. جالب است بدانید که گوگل اندروید 10 را به نام Quince Tart، اندروید 11 را به نام Red Velvet Cake و اندروید 12 را به نام Snow Cone نام گذاری کرد.

اندروید Jelly Bean یک سیستم عامل قدیمی است که در سال ۲۰۱۲ در دسترس کاربران قرار گرفت. شرکت گوگل به زودی (در همین ماه) پشتیبانی دستگاه‌های مجهز شده به سیستم عامل اندروید ۴.۱ تا ۴.۳ را متوقف خواهد کرد و این موضوع بدان معنی است که امکان دسترسی به سرویس‌های گوگل در دستگاه‌های مجهز شده به این سیستم عامل وجود نخواهد داشت.

این کمپانی اعلام کرده که اندروید منتشر شده در سال ۲۰۱۲ یک سیستم عامل قدیمی است و کاربران این سیستم عامل تنها یک درصد از کل کاربران اندرویدی را تشکیل می‌دهند. بر اساس این موضوع گوگل اعلام کرد که هزینه پشتیبانی از این سیستم عامل به نفع این کمپانی نبوده و به همین دلیل قصد دارد تا کاربران را مجبور به ارتقا گوشی هوشمند یا به روزرسانی سیستم عامل خود کنند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا