1%
  • 0/10

با کارت گرافیک های جدید AMD بازی‌های روز را با کیفیت بیشتری تجربه کنید

با کارت گرافیک های جدید AMD بازی‌های روز را با کیفیت بیشتری تجربه کنید ۰ ۲۳ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
کارت گرافیک AMD

کارت گرافیک های جدید AMD قرار است به لطف پشتیبانی از قابلیت Fluid Motion Frame Generation تجربه‌ای لذت‌بخش از انجام بازی را به ارمغان بیاورند.

با معرفی قابلیت DLSS 3.0 توسط انویدیا، کارت گرافیک‌های این شرکت موفق شدند با همان قدرت سخت‌افزاری، به لطف هوش مصنوعی، به میزان تقریبا دو برابر فریم ریت در بازی‌ها دست پیدا کنند و از این طریق کارت گرافیک های AMD را به چالش بکشند. این قابلیت از اکتبر ۲۰۲۲ در کارت‌های انویدیا در دسترس قرار دارد و کاربران کارت گرافیک‌های سری RTX 40 این شرکت حسابی در طول این یک سال خوش‌گذرانی کرده‌اند.

اما AMD هم  دست روی دست نگذاشته و در طول این مدت، در تلاش بوده تا قابلیت مشابهی را برای کاربرانش ارائه دهد. البته در حال حاضر FSR 3 Frame Generation به عنوان راه حلی مشابه DLSS 3.0 برای کارت‌های AMD در دسترس قرار دارد و در برخی از بازی‌ها کار می‌کند.

اما اینطور که پیداست، کارت گرافیک های AMD قرار است از ۲۴ ژانویه به بعد، به لطف یک آپدیت نرم‌افزاری قابلیت جدیدی را دریافت کنند که تقریبا هر بازی بر اساس DirectX 11 و DirectX 12 را می‌توانند با پشتیبانی از این قابلیت اجرا کنند. در هنگام عرضه، این قابلیت در تمام کارت گرافیک های سری رادئون RX 6000 و RX 7000 در دسترس قرار خواهد داشت و حتی پردازشگرهای گرافیکی مجتمع iGPU سری رادئون 700M هم از آن پشتیبانی خواهند کرد تا کنسول‌های دستی هم بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

با ادغام قابلیت Fluid Motion Frame Generation و Radeon Super Resolution، کارت گرافیک های جدید AMD قادر خواهند بود به سطح جدیدی از توانایی دست پیدا کنند که مشابه FidelityFX Super Resolution 3.0 است. این قابلیت به صورت موثر، حدودا سه برابر فریم‌ریت بازی را افزایش می‌دهد که استثنائی است و قطعا پاسخ کوبنده‌ای از تیم قرمز به تیم سبز خواهد بود. البته Frame Generation می‌تواند تا حدودی تأخیر ورودی را افزایش دهد، بنابراین AMD توصیه می‌کند فقط زمانی این قابلیت را استفاده کنید که فریم ریت به‌سختی و بدون Fluid Motion Frame Generation به ۶۰ هرتز می‌رسد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments