از معرفی تا انتشار با سایبرپانک | تاریخچه‌ی تاخیرهای Cyberpunk 2077!

مسیر طولانی تا سال ۲۰۷۷

از معرفی تا انتشار با سایبرپانک | تاریخچه‌ی تاخیرهای Cyberpunk 2077! سینا توسلی ۰ ۰۷ آبان ۱۳۹۹ اخبار بازی

عنوان Cyberpunk 2077 یکی از مورد انتظار‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ بوده است، اگر‌چه در مدت اخیر این سوال برای ما وجود داشته که آیا اصلا این بازی در سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود یا خیر؟

سایبرپانک ۲۰۷۷ توسط استودیوی CD Projekt Red که ساخت بازی The Witcher 3: Wild Hunt را در کار‌نامه‌ی خود دارد، اولین بار بیش از هفت سال پیش معرفی شد! اما پس از آنکه کمپانی لهستانی CD Projekt Red پرچمی را با اولین اعلام تاریخ انتشار در زمین کاشت، مجبور شد آن پرچم را برداشته و جابجا کند. و بعد دوباره و دوباره. آخرین و احتمالا تاخیر نهایی اعلام شده، ماه دسامبر (مصادف با ماه آذر) امسال است.

بنابراین تاریخ عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 یک بار دیگر به تاخیر افتاد تا در تاریخ ۲۰ آذر ماه سال جاری (مصادف با ۱۰ دسامبر میلادی) منتشر شود.

تغییرات تاریخ عرضه آنقدر سریع و در یک بازه زمانی کوتاه اتفاق افتاد که سی‌دی پراجکت مجبور به انتشار بیانیه‌ای در مورد یکی از تاخیرها شد و قول داد که تاریخ انتشار تغییری نکند؛ اما اینگونه نشد.

همه این‌ها نیز در پس زمینه انتقاد نسبت به بحران کمبود تعداد توسعه دهندگان این کمپانی صورت می‌گیرد. CDPR پس از الزام توسعه‌دهندگان به انجام کار در خانه و در روز‌های تعطیل به مسیر خود بازگشت؛ اما با توجه به تاخیر دوباره، به نظر می‌رسد که میزان کار‌های باقی مانده از انتظارات این استودیو فراتر بوده است.

ادامه مطلب را در مورد تاریخچه طولانی تاخیر‌های Cyberpunk 2077 بخوانید.

معرفی Cyberpunk 2077 در سال ۲۰۱۲

هنگامی که اولین حرف‌ها از عنوان نقش‌ آفرینی این استودیوی لهستانی را در سال ۲۰۱۲ شنیدیم، این پروژه حتی نامی نداشت که در ادامه همان سال، استودیو رسما آن را Cyberpunk 2077 نامید. قبل از آن فقط با عنوان CD Projekt Red’s Cyberpunk Project شناخته می‌شد. باورش دشوار است، اما زمانی که اولین بار Cyberpunk معرفی شد، CD Projekt Red هنوز The Witcher 3 را هم معرفی نکرده بود.

اولین نمایش تیزر تریلر در ژانویه ۲۰۱۳

اولین تریلر تبلیغاتی Cyberpunk در ژانویه ۲۰۱۳ (مصادف با دی ماه ۱۳۹۱) منتشر شد. این تیزر حاوی یک پیام رمزی بود، که به گفته کاربران Reddit تعیین زمان انتشار سایبرپانک برای سال ۲۰۱۵ بود. اما استودیوی CD Projekt Red در پیامی اعلام کرد، که سایبرپانک “زمانی که آماده است” عرضه خواهد شد. جالب توجه است که این تیزر توجه فراوانی را به دلیل قریب الوقوع بودن انتشار The Witcher 3 جلب کرد.

کمپانی CDPR در همان سال قول حالت مولتی‌پلیر را برای سایبرپانک داد که حالا می‌دانیم حتی پس از عرضه رسمی بازی فعلا خبری از آن نخواهد بود.

اولین تاریخ انتشار اعلام شده ۱۶ آوریل ۲۰۲۰

سرانجام CD Projekt Red آماده اعلام تاریخ انتشار رسمی در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۹ شد. شاهد غافل‌گیری بزرگی از طرف سازندگان بازی بودیم و مشخص شد که کیانو ریوز (Keanu Reeves)، بازیگر محبوب هالیوود هم در این عنوان نقش آفرینی حضور دارد. حضور این ستاره بسیار مورد توجه طرفداران قرار گرفت. زمانی که کیانو ریوز روی صحنه نمایشگاه E3 آمد، با توضیحاتی درمورد دنیای سایبرپانک ۲۰۷۷ اعلام کرد که این بازی در ۱۶ آوریل سال ۲۰۲۰ (۲۸ فروردین ۱۳۹۹) خواهد آمد. حداقل آن زمان برنامه این بود!

 

اولین تاخیر در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۰

با توجه به اتفاقات سال ۲۰۲۰، کمپانی CDPR اولین تاخیر در انتشار 2077 Cyberpunk را در ماه ژانویه (دی) اعلام کرد. این بیشترین میزان تعلل بین زمان‌های تعیین شده برای انتشار بود که باعث تعویق عرضه بازی از فصل بهار به فصل پاییز شد. تاریخ جدید ۱۷ سپتامبر (مصادف با ۲۷ شهریور) اعلام شد که مطمئنا قرار نبود تغییری کند!

استودیوی لهستانی در بیانیه‌ای علت تاخیر را مقیاس و چشم انداز گسترده بازی دانست و توضیح داد:

سایبرپانک در حال حاضر کامل و قابل بازی است، اما هنوز هم جای کار دارد. Night City بسیار گسترده، پر از داستان، محتوا و مکان‌هایی برای بازدید است. اما به دلیل گستردگی و پیچیدگی همه اینها، ما به زمان بیشتری برای پایان دادن به تست بازی، اصلاح و پرداخت احتیاج داریم. ما می‌خواهیم Cyberpunk 2077 تاج موفقیت ما برای این نسل باشد و به تعویق انداختن زمان انتشار ماه‌های ارزشمندی را که برای بی‌نقص ساختن بازی نیاز داریم فراهم می‌کند.

یک تاخیر دیگر تا ۱۹ نوامبر ۲۰۲۰

تاریخ سپتامبر به CDPR زمان بیشتری داد، اما آن‌ها باز هم احتیاج به زمان بیشتر داشتند. این بار تاخیر دیگری در تابستان اعلام شد، یعنی ۱۹ نوامبر (مصادف با ۲۹ آبان). استودیو CD Projekt Red اعلام کرد که توازن بازی و رفع اشکالات به وقت و توجه بیشتر نیاز دارند و در ماه سپتامبر قول داد که Cyberpunk دوباره به تاخیر نخواهد افتاد.

دنیای بزرگ‌تر نیازمند به پرداخت و کار بیشتر دارد

هر‌چند در آن زمان نمی‌دانستیم اما تاریخ انتشار جدید تنها یک هفته پس از عرضه کنسول‌های جدید PlayStation 5 و Xbox Series X / S تعیین شده بود. عرضه سایبرپانک برای کنسول‌های جدید، در سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده است.

سایبرپانک ۲۰۷۷ گلد می‌شود

در اوایل اکتبر (مهر) سال ۲۰۲۰، CD Projekt Red اعلام کرد که این بازی “گلد” شده است. این اصطلاح به این معنی است که بازی نهایی شده تا مراحل صدور گواهینامه برای کنسول‌ها را طی کند. این موضوع روند شروع تولید دیسک‌هایی که به فروشگاه‌ها می‌روند را نیز آغاز می‌کند. با این اوصاف، معمولا ادامه کار روی بازی پس از گلد شدن برای تولید یک پچ (به اصلاح “Day Zero Patch”) که اشکالات لحظه آخر را برطرف می‌کند، در صنعت بازی سازی رایج است.

خبر گلد شدن بازی و آخرین بیانیه سی‌‌دی پراجکت رد تاریخ انتشار بازی را تثبیت می‌کند. دیگر تاخیری وجود نخواهد داشت!

و یک تاخیر دیگر در انتشار سایبرپانک 2077

و بالاخره، آخرین تاخیر. CD Projekt Red اعلام کرد که “Day Zero Patch” بیشتر از آنچه انتظار می‌رفت زمان‌بر است، و این موضوع مستلزم تعویق کوتاه دیگری است. این زمان فقط ۲۱ روز بوده و روز ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر) سال ۲۰۲۰ تعیین شده است. سرانجام تاریخ جدید انتشار Cyberpunk 2077 قطعی خواهد بود.

حتی وقتی ماه دسامبر فرا برسد، کار CD Projekt Red با Cyberpunk به اتمام نخواهد رسید. برنامه‌های پس از عرضه، شامل به روز رسانی‌ها، محتوای جدید و انتشار نسخه‌های نسل بعدی برای کنسول‌های PlayStation 5 و Xbox Series X / S هستند که در سال ۲۰۲۱ از این کمپانی انتظار می‌رود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا