تماشا کنید: اطلاعات جدید و مهمی از گیم‌پلی Age of Empires 4 منتشر شده است

این بازی در زمان انتشار چهار کمپین خواهد داشت

تماشا کنید: اطلاعات جدید و مهمی از گیم‌پلی Age of Empires 4 منتشر شده است سورنا رضایی ۱ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ تریلر بازی

تیم ایکس‌باکس به وعده‌ی خود عمل کرده و با برگزاری یک رویداد نیم ساعته، اطلاعات جدیدی را از گیم‌پلی Age of Empires 4 منتشر کرد.

مایکروسافت در آگوست ۲۰۱۷ میلادی ساخت نسخه جدید Age of Empires را به صورت رسمی تایید کرد. وظیفه توسعه بر عهده رلیک اینترتینمنت (Relic Entertainment) است که در میان علاقه‌مندان به بازی‌های استراتژیک با خلق مجموعه Company of Heroes شناخته می‌شود. برخلاف انتظار، خبر چندانی پس از تایید Age of Empires 4 به اشتراک گذاشته نشد. ادامه‌دار شدن سکوت تیم توسعه و ناشر، نگرانی‌هایی را در میان طرفداران به وجود آورد. فیل اسپنسر (Phil Spencer) مدیر ایکس‌باکس نهایتا سکوت خود را در ژوئن ۲۰۱۹ شکست و به طرفداران اطمینان خاطر داد روند توسعه ادامه دارد.

ایکس‌باکس به وعده خود عمل و رویداد آنلاین Age of Empires: Fan Preview را برگزار کرد تا اطلاعات جدید را از گیم‌پلی Age of Empires 4 به اشتراک بگذارد. طبق وعده‌ی سازندگان، این بازی در زمان انتشار دارای ۸ تمدن قابل‌انتخاب خواهد بود که پیش از این انگلیس، چین و مغول معرفی شده بودند. رویداد اخیر با رونمایی از تمدن «سلطنت دهلی» آغاز شد و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن، یعنی یگان فیل‌های جنگی را در همان بخش‌هایی ابتدایی به نمایش گذاشت. یگان فیل‌ها از سربازان مختلفی تشکیل شده است. برخی از آن‌ها با نیزه دشمنان خود را از پا درمی‌آوردند و تعدادی دیگر دارای کمان بوده و از این سلاح برای کشتن سربازان دشمن استفاده می‌کنند. تریلر معرفی این تمدن را در ادامه ملاحظه می‌کنید:

بخش دیگر رویداد به تمدن چین اختصاص داشت. در این بخش، تریلری یک دقیقه‌ای به نمایش درآمد و مخاطب را به صورت خلاصه‌وار با این تمدن آشنا کرد. با توجه به ویدیو، برای خلق این تمدن دقت بسیار زیادی به کار برده شده و نه تنها معماری ساختمان‌ها و نوع لباس‌ها یادآور سرزمین اژدها است، بلکه زبان سربازان هم چینی است. تریلر متاسفانه وارد جزئیات نشده و نمی‌توان گفت تمدن چین چه مزیت و عیبی دارد. در ضمن، اطلاعات تازه‌ای از تمدن مغول منتشر شد. آن‌ها برخلاف چینی‌ها از چادر برای بر پایی مقر استفاده می‌کنند. بدین ترتیب، کاربر می‌تواند در هر زمان تمام شهروندان را به سرعت به نقطه دیگری از نقشه انتقال دهد:

Age of Empires 4 در زمان عرضه جهانی دارای چهار کمپین خواهد بود که یکی از آن‌ها Norman است. این کمپین روی دوک ویلیام تمرکز دارد که تمام تلاش خود را به کار گرفته تا پادشاه هارولد را شکست داده و کنترل تمام انگلستان را به دست بگیرد. این کمپین با نمایش اقدامات دوک ویلیام آغاز شده و سپس با به تصویر کشیدن تلاش‌های ویلیام دوم و هنری اول ادامه می‌یابد. ویدیویی که تیم توسعه برای رونمایی از کمپین Norman در نظر گرفته نسبتا طولانی بوده و خلاصه‌ای از تاریخ را شرح می‌دهد. به هر حال، تاریخ انگلستان برای تمامی مخاطبان شناخته شده نیست. نکته جالب اینجا است که برای نمایش اتفاقات مهم تاریخی از ویدیوهای گیم‌پلی استفاده می‌شود. در ضمن، در این ویدیو می‌توان تمامی واحدهای جنگی از جمله شوالیه‌ها را مشاهده کرد:

نمایش‌های گیم‌پلی Age of Empires 4 به همین موارد خلاصه نمی‌شود. رلیک اینترتینمنت همچنین از مکانیک مخفی‌کاری در جنگل‌ها رونمایی کرد. کاربر می‌تواند سربازانش را در جنگل پنهان کرده و خود را برای یک حمله غافلگیرانه به دشمن آماده کند. در ضمن، بازه انتشار این بازی سرانجام مشخص شده است. ناشر قصد دارد آن را در پاییز سال جاری میلادی عرضه کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا