#مهسا_امینی

به روزرسانی جدید ویندوز 10 نرخ فریم بازی‌ها را کاهش می‌دهد

پسرفت به جای پیشرفت

به روزرسانی جدید ویندوز 10 نرخ فریم بازی‌ها را کاهش می‌دهد امیرحسین ناصری ۲ ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار فناوری
به روزرسانی جدید ویندوز 10

اگر شما هم هنگام اجرای بازی‌های خود در پلتفرم رایانه شخصی به مشکل خورده و شاهد افت فریم هستید، ممکن است دلیل آن به روزرسانی جدید ویندوز 10 باشد که به تازگی عرضه شده و خودکار نصب می‌شود!

عرضه به روزرسانی‌های جدید در سیستم عامل‌های مختلف همیشه هم قرار نیست که مشکلات برطرف کند، بلکه ممکن است با نصب آن‌ها حتی مشکلات تازه‌ای اضافه شوند که پیش‌تر وجود نداشته‌اند! این مورد مخصوصا درباره برخی به روزرسانی‌های مایکروسافت  برای سیستم عامل ویندوز صدق می‌کند. به نحوی که در گذشته هم چنین مشکلاتی دیده شده بود و هم‌اکنون نیز ظاهرا دوباره یک آپدیت اجباری باعث کند شدن رایانه‌ها شده است.

به روزرسانی جدید ویندوز 10 که حدود چند روز پیش عرضه شده بود، ابتدا پس از نصب مشکلی را برای سیستم ایجاد نمی‌کرد. اما پس از گذشت چند روز، کاربران در فضای مجازی اعلام کرده‌اند که بازی‌های آن‌‌ها پس از نصب دچار افت فریم شده و VSync در بخش گرافیکی برخی بازی‌ها باگ می‌شود.

همچنین جالب است بدانید که این مشکلات صرفا برای کاربران یک سخت‌افزار خاص نیست، اما افرادی که از پردازنده‌‌های Ryzen و کارت‌های گرافیکی Nvidia 2070 Super و RTX 3070 استفاده می‌کنند بیشتر از بقیه کند شدن ناگهانی بازی‌ها و لگ زدن را در عناوین آنلاین مشاهده کرده‌اند. برای مثال هنگام اجرای بازی Call of Duty: Warzone یکی از کاربران اظهار کرده که پس از نصب به روزرسانی جدید ویندوز 10 نرخ فریم از ۹۰ به متوسط ۷۵ رسیده و حتی در برخی مواقع به زیر ۶۰ می‌رسد.

به هر حال افرادی که به روزرسانی KB5001330 در نسخه ۲۰۰۴، به روزرسانی KB5001337 در نسخه‌های ۱۹۰۹ و ۱۹۳۰ و همچنین کاربرانی که آپدیت KB5000842 را نصب کرده باشند، با این مشکل مواجه خواهند شد. با این حال وجود چنین مسائلی شرکت Nvidia را هم درگیر کرده و مدیر آن اعلام کرده است که اگر مشکل افت نرخ فریم بازی را دارید، حتما این به روزرسانی را حذف کنید.

دیگر مشکلات به روزرسانی جدید ویندوز 10 خارج از حوزه گیم

به جز افت نرخ فریم در بازی‌ها، کاربران عادی سیستم عامل ویندوز 10 اظهاراتی درباره افتادن رایانه به Boot Loop (حالتی که در آن رایانه مدام ری‌استارت می‌شود) و در نهایت صفحه آبی مرگ ویندوز را بیان کرده‌اند. حتی برخی افراد گفته‌اند که در نصب خود آپدیت گیر کرده‌اند و فایل مورد نظر دانلود نمی‌شود!

چنان که به نظر می‌رسد، مشکل در نصب خود آپدیت هنگامی است که کاربران لپ تاپ‌های سری Surface سعی در نصب آن دارند. مشکلی که در ماه گذشته نیز وجود داشته و پس از چندبار گیر کردن درصد دانلود و نصب در ۷۳ یا ۲۰ درصد، به یکباره قطع می‌شود یا ارور عدم نصب در آن‌‌ها ظاهر می‌شود.

به هر حال اگر شما هم با این مشکلات مواجه شده و از عملکرد رایانه خود در به روز رسانی جدید ویندوز 10 راضی نیستید، تنها کافیست که به منو Settings و سپس Update And Security بروید تا گزینه Windows Update برای شما نمایان شود. حال آن را انتخاب کرده و در لیست Update History به دنبال به روزرسانی شماره KB5001330 و KB5001337 بگردید که قاعدتا باید در همان بالای صفحه باشند. حال هر کدام را انتخاب کرده و گزینه Uninstall را از برگه بالا انتخاب کنید.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا