برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فروش شگفت‌انگیز فیلم هری پاتر در باکس آفیس پس از اکران مجدد در چین

«هری پاتر و سنگ جادو» همچنان دومین فیلم پرفروش سری هری پاتر محسوب می‌شود

فروش شگفت‌انگیز فیلم هری پاتر در باکس آفیس پس از اکران مجدد در چین ۰ ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فروش هری پاتر

فروش فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone، از مرز یک میلیارد دلار در باکس آفیس گذشت.

فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone، اولین عنوان از مجموعه‌ی فانتزی هری پاتر است که برای اولین بار ۱۹ سال پیش و در سال ۲۰۰۱ به صورت رسمی در سراسر دنیا اکران شد. حالا به دنبال اکران دوباره‌ی این فیلم در کشور چین به صورت 4K 3D، فروش آن از مرز یک میلیارد دلار در باکس آفیس عبور کرد. با احتساب رشد فروش Harry Potter and the Sorcerer’s Stone، فروش کل مجموعه هم به چیزی حدود ۷.۷۴ میلیارد دلار در سراسر دنیا می‌رسد. لازم به ذکر است که تمامی این آمار و ارقام برگرفته از گزارش وب‌سایت ددلاین (Deadline) است.

در هفته‌ای که گذشت، فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone یا «هری پاتر و سنگ جادو» در ۱۶ هزار سینما در سراسر چین اکران شد و مجموع در آمد این اکران چیزی بالغ بر ۱۳.۶ میلیون دلار بود. در همین رابطه، یکی از مدیران اجرایی شرکت برادران وارنر (Warner Bros)، اندرو کریپس گفت:

ما بسیار خرسند هستیم که می‌توانیم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone را برای نسل جدید به اکران در بیاوریم. محبوبیت این فیلم با اکران در چین برای کسانی که اولین بار بود که به تماشای آن می‌پرداختند، به ما یک چیز را ثابت کرد؛ اینکه محبوبیت داستان‌های هری پاتر فاقد تاریخ انقضا و جهانی هستند.

فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone در حقیقت دومین فیلم از این مجموعه است که به فروش ۱ میلیارد دلاری می‌رسد؛ فیلم Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 که در سال ۲۰۱۱ به عنوان آخرین فیلم از این سری اکران شد، در آمدی ۱.۴ میلیاردی در سراسر دنیا کسب کرد. بعد از این دو فیلم، Harry Potter and the Prisoner of Azkaban سومین فیلم پر درآمد مجموعه با فروش ۷۹۶.۸ میلیون دلاری محسوب می‌‍شود.

آخرین فیلم از سری هری پاتر، در سال ۲۰۱۱ با نام Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 اکران شد؛ بعد از سری هری پاتر، مجموعه‌ی Fantastic Beasts روی پرده‌های سینما رفت. Fantastic Beasts یک مجموعه فیلم است که داستان آن در دنیای جادویی روایت می‌شود و به نوعی می‌توان از آن به عنوان یک اسپین-آف بر سری هری پاتر نام برد. کار نوشتن فیلمنامه‌ی این سری را، جی.کی رولینگ، نویسنده‌ی کتاب‌های هری پاتر بر عهده دارد. Fantastic Beasts یک مجموعه‌ی ۵ قسمتی است که تا به حال دو عنوان از آن با نام‌های Fantastic Beasts and Where to Find Them و Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ به اکران در آمده‌اند و در آن‌ها شاهد ماجراجویی نیوت اسکمندر بودیم. لازم به ذکر است که سومین قسمت از این مجموعه که در حال حاضر هیچ عنوانی ندارد، روند تولید خودش را طی می‌کند و احتمالا در سال ۲۰۲۱ اکران خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments