راهنمای بازی پابجی

۱۵ کاری که هرگز نباید در بازی پابجی انجام دهید

لیستی از اشتباهات مرگبار در پابجی

1%
  • 0/10
۱۵ کاری که هرگز نباید در بازی پابجی انجام دهید ۸ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ راهنما و آموزش کپی لینک

عرضه‌ی نسخه‌ی دسترسی پیش از موعد «early access» بازی پابجی یا همان PlayerUnknown’s Battlegrounds در سال ۲۰۱۷، شروع راه بازی‌های بتل رویال بود. بازی پابجی تاکنون برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی‌استیشن ۴ عرضه شده و با فروش بیش از ۷۰ میلیون نسخه تا این لحظه پنجمین بازی پرفروش در تاریخ است.

همچنین رکورد تعداد بازیکنان همزمان در استیم با بیش از ۳.۲ میلیون نفر در اختیار این بازی است. پابجی بعد از چند سال همچنان به موفقیت خود ادامه می‌دهد و همواره یکی از محبوب‌ترین آثار بتل رویال در پلتفرم‌های مختلف است. از این رو در این مقاله لیستی از ۱۵ کاری که هرگز نباید در بازی پابجی انجام دهید را آماده کردیم. مهم نیست بازیکن تازه وارد باشید یا قدیمی، انجام این کارها شما را یک قدم به مرگ در بازی پابجی نزدیک‌تر می‌کند.

۱- عدم استفاده از هدفون

صدا همیشه نقش مهمی در بازی‌های چندنفره‌ی رقابتی داشته و بازی پابجی نیز از این مورد مستثنی نیست. استفاده از یک هدفون ساده، جهت و فاصله‌ی صداها را برای شما مشخص می‌کند و به شما برتری می‌دهد. استفاده از هدفون در مکان‌های بسته که دید وسیعی ندارید و یا مواقعی که دشمن از پشت به شما نزدیک می‌شود، کمک شایانی می‌کند. در نتیجه همیشه قبل از شروع بازی، جک ۳.۵ میلی‌متری را به دستگاه خود متصل کنید.

۲- خیلی زود یا خیلی دیر پریدن

زودتر فرود آمدن زمان نسبتا بیشتری به شما برای لوت کردن و دیر فرود آمدن یک منطقه خلوت‌تر را در اختیار شما قرار خواهد داد اما همه‌ی این‌ها با نبود مقدار لوت کافی بی‌معنی می‌شود. فرود آمدن در جای اشتباه و کم تراکم، لوت کمتری به شما می‌دهد و علاوه بر زمان، در مبارزات ابتدایی به ضرر شما تمام خواهد شد. در نتیجه همیشه ابتدا مکان خوبی را برای فرود پیدا کنید و سپس در زمان مناسب از هواپیما خارج شوید.

۳- آماده نبودن برای مبارزات ابتدای بازی

معمولا مناطقی که لوت بیشتری دارند، افراد زیادی را به خود جذب می‌کنند و افراد بیشتر به معنی چالش بیشتر برای زنده بودن در بازی است. از این رو آماده نبودن برای مبارزات ابتدای بازی، شما را یک راست به لابی باز خواهد گرداند. همچنین استفاده از شات‌گان در اوایل بازی و مخصوصا در محیط باز انتخاب خوبی نیست و در بسیاری از اوقات به دلیل فاصله زیاد با هدف، همراه داشتن این اسلحه صرفا شما را به یک هدف تمرینی تبدیل خواهد کرد.

۴- باز گذاشتن درب‌ها

همیشه بعد از وارد شدن به یک ساختمان در پابجی درها را ببندید تا از ورود دیگران مطلع شوید. باز بودن درها نشانه لوت شدن آن مکان و حضور بازیکنان دیگر است. پس برای ورود به آن مکان بیشتر احتیاط به خرج دهید و تا جای ممکن آماده باشید.

۵- بیش از حد کم یا زیاد لوت کردن

لوت کردن اهمیت زیادی در بازی‌های بتل رویال دارد اما وسواس و بیش از حد انجام دادن آن صرفا وقت هدر دادن است. لازم نیست که تمامی آیتم‌های قابل نصب روی یک سلاح را پیدا و روی آن سوار کنید یا بیش از اندازه مهمات و آیتم‌های دیگر را جمع کنید. البته نقطه مقابل این مورد نیز صدق می‌کند و کمبود مهمات و نداشتن برخی آیتم‌ها به ضرر شما تمام خواهد شد. در نتیجه همیشه حداقل مقدار مورد نیاز مهمات، نارنجک و آیتم‌های دیگر را همراه داشته باشید.

۶- پیشروی بدون کاور

نقشه‌ی بزرگ و تعداد بالای بازیکنان در بازی‌های بتل رویال باعث شده تا پیش‌بینی محل ظاهر شدن دشمنان بسیار سخت باشد و نداشتن کاور مناسب بازیکنان را به هدفی ساده تبدیل خواهد کرد. همیشه برای پیشروی در نقشه، ابتدا کاورهای مناسب را پیدا کرده و سپس پیشروی کنید تا در صورت مشاهده بازیکنان دیگر امکان پنهان و آماده شدن را داشته باشید. همچنین تا جای ممکن از انتخاب ماشین و درخت به عنوان کاور دوری کنید.

۷- مبارزه بدون استراتژی

هدف اصلی در بازی پابجی زنده ماندن است و یک اشتباه همه چیز را خراب می‎کند. پس همیشه قبل از پیشروی به سمت دشمن اسلحه و مهمات دیگر خود را بررسی کرده و با استراتژی مشخص به سوی مبارزه قدم برداشته و بی گدار به آب نزنید. همچنین تا جای ممکن از مبارزات شلوغ دوری کنید و برتری خود را به خطر نیندازید.

۸- ثابت بودن در برخی مواقع

بسیاری از بازیکنان زمان انجام کارهایی مانند لوت کردن دشمنان مرده و استفاده از آیتم‌های بازیابی سلامتی، هیچ حرکتی ندارند. این ثابت بودن باعث تبدیل شدن شما به هدفی ساده برای اسنایپرهای پابجی می‌شود. البته عکس این موضوع، یعنی بیش از حد جا به جا شدن مخصوصا در دقایق پایانی بازی که تعداد نفرات کمتر و محدوده کوچک‌تری وجود دارد نیز مشکل ساز خواهد شد.

۹- استفاده نکردن از نارنجک

استفاده از نارنجک راهی سریع و ساده برای کشتن دشمن است و جای کمتری نسبت به آیتم‌های دیگر مانند دودزا و کیت سلامتی اشغال می‌کند. پس همیشه چند نانجک همراه خود داشته باشید تا در مواقعی مثل پنهان شدن دشمن پشت ماشین با یک نارنجک کار او را یک سره کنید.

۱۰- استفاده از ماشین در دقایق پایانی

ماشین‌ها در دقایق ابتدایی هر بازی کمک خوبی به جا به جایی شما در محیط می‌کنند اما در صورت استفاده از ماشین در دقایق پایانی، علامتی در نقشه‌ی بازیکنان دیگر موقعیت شما را به آنها نمایش می‌دهد. همچنین اواخر بازی محدوده‌ی امن کوچکی وجود دارد و استفاده از ماشین هیچ فایده‌ای برای شما ندارد و صرفا باعث جلب توجه دیگر بازیکنان می‌شود.

۱۱- عجول بودن

این مورد به حرفه‌ای یا تازه‌کار بودن شما ارتباطی ندارد و در همه‌ی بازی‌های چندنفره چیزی جز شکست برای شما به ارمغان نخواهد آورد. اگر در مکان درستی فرود آمده باشید، زمان کافی برای انجام همه‌ی کارهای لازم را دارید. با عجله بازی کردن قدرت فکر و برنامه ریزی را از شما می‌گیرد و عملا شما را به دشمن درجه یک خودتان تبدیل می‌کند.

۱۲- عدم بهینه سازی تنظیمات

شخصی سازی و بهینه‌سازی تنظیمات مخصوصا در بازی پابجی که بهینه‌سازی چندان خوبی ندارد، اهمیت بالایی دارد. اگر در بخش گرافیک تنظیمات درستی را بر اساس میزان توان کامپیوتر خود اعمال نکنید، افت فریم سر بزنگاه گریبانگیر شما خواهد شد. همچنین سعی کنید تا حد ممکن برخی تنظیمات پیش‌فرض در بخش‌های دیگر مانند میزان حساسیت ماوس را نیز شخصی سازی کنید.

۱۳- بیش از حد تهاجمی بازی کردن

بسیاری از بازیکنان تازه کار به جای تمرکز روی زنده بودن، روی مبارزه و کشتن بازیکنان دیگر تمرکز می‌کنند و معمولا خیلی سریع توسط دیگران کشته می‌شوند. بیش از حد تهاجمی بازی کردن چیزی جز هدر دادن مهمات نیست و مخصوصا در دقایق پایانی به ضرر شما تمام می‌شود. پس تا جای ممکن از درگیری دوری کنید و روی چیزهای مهم‌تری مثل زنده ماندن تمرکز کنید.

۱۴- مخفی شدن در علف‌ها

شاید تصور کنید که علف‌های بزرگ در بازی پابجی محل خوبی برای مخفی شدن است اما این کار چیزی جز خودکشی نیست. درواقع این کار هیچ پوششی برای شما به همراه ندارد و هر چه فاصله‌ی دشمن با شما بیشتر باشد، دید بهتری برای دشمن ایجاد شده و به راحتی شما را راهی لابی می‌کند.

۱۵- کاور گرفتن پشت ماشین

کاور گرفتن پشت ماشین‌های سالم یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در بازی پابجی است. زیرا دیگر بازیکنان، تنها با استفاده از یک نارنجک می‌توانند ماشین را منفجر و شما را از دور خارج کنند. نقطه‌ضعف دیگر این کار محدود شدن میدان دید شما بوده و از این رو کاور گرفتن پشت ماشین‌هایی که حتی از دور خارج شده‌اند نیز پیشنهاد نمی‌شود.

نظر شما درباره بازی پابجی چیست؟ شما چه نکات و ترفندهایی از این بازی می‌دانید؟ نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در وب‌سایت سرگرمی به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments