مپ آشیکا در وارزون 2

نگاهی به مپ آشیکا در وارزون 2 و مقایسه با ریبرث آیلند در وارزون

چرا نقشه آشیکا از نقشه ریبرث بهتر است؟

مپ آشیکا در وارزون 2 ما را به روشی متفاوت وارد دنیای بتل رویال کالاف دیوتی کرد. در این مطلب قصد داریم پس از نگاهی جامع به این نقشه، به مقایسه آن با نقشه تاکتیکال بازی وارزون، یعنی نقشه محبوب ریبرث آیلند بپردازیم.

جدیدترین نقشه بازی کالاف دیوتی وارزون 2، نقشه جزیره آشیکا (Ashika Island) به تازگی در اختیار کاربران قرار گرفته و بد نیست نگاهی به کلیت آن داشته و سپس آن را با دیگر نقشه کوچک یا به اصطلاح نقشه تاکتیکال محبوب دنیای وارزون یعنی نقشه ریبرث آیلند (Rebirth Island) مقایسه کنیم. بازی Call of Duty Warzone 2.0 در اواخر سال ۲۰۲۲ به عنوان دنباله مستقیم بازی Call of Duty Warzone‌ انتشار یافته در سال ۲۰۲۰ در اختیار ما قرار گرفت که دقیقا مانند نسخه ابتدایی، با استقبال غیر قابل باور طرفداران روبه رو شد. نقشه اصلی بازی وارزون، نقشه محبوب وردانسک (Verdansk) بود، اما نقشه‌ای کوچک‌تر که امروز مورد بحث ما قرار خواهد گرفت نیز به انتشار رسید که نقشه ریبرث آیلند نام داشت و با تغییراتی اساسی در بخش گیم پلی همراه بود.

نقشه ریبرث آیلند، به مراتب از نقشه وردانسک کوچک‌تر بود و همین موضوع باعث شد ما شاهد مبارزاتی پر سرعت‌تر و نزدیک‌تر باشیم که خاطرات مهیج، شاد و البته غمگین بسیاری را برای کاربران به ارمغان آورد. نقشه ریبرث آیلند به طور کلی تجربه‌ای متفاوت از دنیای سری بازی Call of Duty را ارائه داد و همین موضوع کافی بود که کاربران خواستار نقشه‌ای متفاوت، اما در عین مشابه در بازی وارزون 2 باشند. در اوایل ماه فوریه سال جاری میلادی توسعه دهندگان بازی کالاف دیوتی وارزون 2 به تصمیم کاربران احترام گذاشته و نقشه جزیره آشیکا را معرفی کردند که طرفداران را در دم به یاد خاطرات نقشه ریبرث آیلند انداخت. در ادامه نگاهی به هر دو نقشه، شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو خواهیم داشت.

جزیره ریبرث و جزیره آشیکا هر کدام شیوه خاص خود برای سرگرم کردن ما را دارند!

نقشه ریبرث آیلند به طور کلی کوچک‌ترین نقشه بخش بتل رویال دنیای کالاف دیوتی تا به اینجا بوده و به عبارت دیگر، نزدیک‌ترین درگیری‌ها در دنیای بتل رویال در کالاف دیوتی را ارائه داده است. نقشه ریبرث آیلند حول محور یک زندان چرخیده و ما در گیم پلی این نقشه احساس دعوای خشن میان زندانیان را داریم. مبارزات نزدیک و فوق العاده پر سرعت در نقشه جزیره ریبرث، طرفداران عاشق آدرنالین را به آسانی به خود جذب کرد.

در سوی دیگر، نقشه جزیره آشیکا را داریم که در منطقه‌ای مدیترانه‌ای، همراه با مناطق پست و بلند، جنگل‌های انبوه، ساحل‌های شنی و البته صخره‌ها واقع شده است. در حالی که هر دو نقشه جزیره هستند، اما از لحاظ اندازه و بافت کلی تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند. طبق یافته‌های برخی کاربران، نقشه جزیره آشیکا ۲۲۲ متر مربع مساحت داشته و این در حالی است که نقشه جزیره ریبرث تنها ۱۵۲ متر مربع مساحت داشت. در این میان بد نیست به بزرگ‌ترین نقشه تاکتیکال بتل رویال کالاف دیوتی یعنی نقشه فورچنز کیپ (Fortune’s Keep) با مساحت ۲۴۰ متر مربع اشاره داشت.

همانطور که می‌دانید هر دو نقشه جزیره آشیکا و جزیره ریبرث، بخشی از حالت Resurgence بخش بتل رویال کالاف دیوتی هستند، با این حال مبارزات موجود در نقشه آشیکا کم تنش‌تر بوده و به عبارت دیگر کاربرانی که تجربه نقشه ریبرث را ندارند، با مبارزاتی به مراتب آسان‌تر روبه رو شده و فرصت تفکر و تمرین بیشتری دارند. این موضوع به طور کلی از طرف کاربران نقد‌های مثبتی دریافت کرده که به ما پیش گیری مسیر درست توسط توسعه دهندگان این بازی را نشان می‌دهد.

نقاط کلیدی مپ آشیکا در وارزون 2

برخی از اصلی‌ترین تفاوت‌های میان دو نقشه جزیره آشیکا و جزیره ریبرث را می‌توان در نقاط کلیدی و فضای مبارزات دانست. نقشه آشیکا به طور کلی از نواحی پست و بلند بیشتری تشکیل شده که می‌تواند زمین بازی هر فردی با هر مهارتی باشد. این نقشه به کاربران اجازه استفاده از کلاس‌های بیشتری را می‌دهد. علاوه بر آن، وجود فضاهای اصلی بیشتر باعث شده مکان مبارزات تفاوت زیادی داشته که شانس کاربران برای به خاطر سپردن شیوه و مسیر حمله دشمن را کاهش داده تا مبارزات جذاب‌تری را تجربه کنند.

از جمله مهم‌ترین نقاط مبارزه در نقشه جزیره آشیکا می‌توان به مزارع نزدیک به دریا، چندین برج متفاوت، آکواریوم و مهم‌تر از همه آن‌ها قلعه‌ای عظیم اشاره داشت که مکانی فوق العاده برای مبارزات رو در رو است. در نقشه ریبرث آیلند اما، مکان مبارزات به یکدیگر نزدیک‌تر بوده و تفاوت ارتفاع میان آن‌ها کمتر بود که می‌توانست سبب ایجاد محدودیت برای برخی دسته‌ها از میان کاربران شود. همچنین، فاصله بیشتر و تفاوت ارتفاع بیشتر در نقشه جزیره آشیکا به کاربران اجازه داده که راه فرار بیشتری در برابر کاربران مهاجم داشته باشند که خود نکته مثبتی دیگر برای این نقشه محسوب می‌شود.

نقشه جزیره ریبرث چه آثاری بر نقشه جزیره آشیکا داشته است؟

دیگر تفاوت میان مپ آشیکا در وارزون 2 و جزیره ریبرث در وارزون، نحوه قرارگیری مناطق مختلف در آن‌ها است. همانطور که اشاره شد نقشه ریبرث آیلند بسیار جمع و جور و تو در تو بوده و حالت دایره مانند آن شما را به سوی مبارزات سریع و به شدت خشن وادار می‌کند و این در حالی است که نقشه آشیکا با وجود مناطق فاصله دار و متفاوت، شما را به مبارزات تاکتیکال و در نتیجه کم سرعت‌تر دعوت می‌کند. این موضوع در نقشه آشیکا به این معنی بوده که کاربران، اعم از کهنه کار و تازه کار، باید استراتژی‌های جدید یاد بگیرند. ساختمان‌های موجود در نقشه آشیکا اثر به مراتب بیشتری در چینش استراتژی کاربران دارد. علاوه بر آن بد نیست به اسکین اپراتورها نیز اشاره داشت. تفاوت رنگ‌ها در نقشه آشیکا نسبت به نقشه ریبرث، شما را وادار می‌کند اپراتورهای متفاوتی را برای پنهان شدن در نقشه استفاده کنید.

پس از تجربه وارزون برای بیش از دو سال، ما متوجه شدیم که اسکین اپراتورها تاثیر به سزایی در پیشرفت شما در مبارزات دارند و زمان آن رسیده که اپراتورهای جدید خود را برای نقشه آشیکا انتخاب کنید. اندازه بزرگ‌تر نقشه آشیکا همچنین به این معنی بوده که استفاده از پستی و بلندی‌ها توسط کاربران بیشتر شده که به خودی خود تفاوتی عمده نسبت به نقشه ریبرث آیلند است. برای مثال، کاربران می‌توانند برای در امان ماندن و بررسی پیرامون خود، به جنگل‌های آشیکا پناه برده یا برای دید بهتر به صخره‌ها روی بیاورند. همچنین نباید استفاده از دیوارهای آکواریوم را نیز فراموش کرد که می‌توانند شما را به خوبی پنهان کنند. از وسایل نقلیه نیز نباید غافل شده که استفاده به مراتب بیشتری در مپ آشیکا در وارزون 2 نسبت به نقشه ریبرث آیلند در وارزون دارند.

به طور کلی، نقشه‌های تاکتیکال دنیای وارزون، هر کدام ما را با دیدی مختلف به این بازی معرفی کرد. در حالی که نقشه ریبرث آیلند ما را به مبارزات پر تنش و خشن دعوت کرد، مپ آشیکا در وارزون 2 فراخوان مبارزات آرام‌تر را برای ما صادر کرد و این کار را با استفاده از مقیاس بزرگ‌تر، مکان‌های متفاوت‌تر و البته بیشتر انجام داد. در پایان باید اشاره داشت فارغ از علاقه شخصی شما به هر یک از نقشه‌ها، باید با این واقعیت روبه رو شد که نقشه جزیره آشیکا نیازمند تکیه بر مهارت‌های شخصی کاربران بوده و این در حالی است که در نقشه ریبرث، شما باید با موج پر سرعت دیگر کاربران هم سو می‌شدید.

بازی کالاف دیوتی وارزون 2 در حال حاضر به شکا کاملا رایگان برای دریافت در کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس/سری اس و پلی استیشن ۵، کنسول‌های نسل هشتمی ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ و البته رایانه شخصی در دسترس است. نظر شما درباره مپ آشیکا در وارزون 2 چیست؟ شما کدام نقشه را ترجیح می‌دهید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

2.3 3 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا