#مهسا_امینی
ایستر اگ‌های ویچر در بازی Cyberpunk 2077

چه ارتباطی بین ویچر و بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد؟

ایستر اگ‌های ویچر در بازی Cyberpunk 2077

استودیوی CD Projekt RED سازنده‌ی بازی Cyberpunk 2077 چندین بار عنوان کرده که ارتباط مستقیمی بین این بازی و سری ویچر وجود ندارد و این بازی‌ها در دو دنیای مجزا جریان دارند. با این حال همچنان می‌توان مواردی در بازی پیدا کرد که اشاره‌ی مستقیمی به سری ویچر و خصوصا نسخه‌ی سوم آن دارند. از این رو در این مقاله به ایستر اگ‌های ویچر در بازی Cyberpunk 2077 می‌پردازیم.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، سیری در بازی The Witcher 3 چند بار در زمان سفر کرده بود. او در اولین ملاقاتش با گرالت به صورت کوتاه به جند مکان مختلف از دنیایی اشاره کرد که مردم در سرشان از فلزات استفاده می‌کردند. این دیالوگ کوتاه آغازی بر گمانه‌زنی طرفداران مبنی بر ارتباط بین سری ویچر و سایبرپانک بود. با عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 طرفداران مجموعه‌ی ویچر امیدوار بودند که استودیوی CD Projekt RED به تئوری‌های طرفداران پایان داده و به نوعی جهان این دو سری را به یکدیگر وصل کند.

اما چنین اتفاقی نیفتاد و مشخص شد که دو IP استودیوی سازنده در دو جهان مجزا جریان دارند. البته چنین امری طبیعی بود چون هر کدام از بازی‌ها از منبعی اقتباس شده‌اند که در دو برهه‌ی زمانی متفاوت جریان دارند. با این حال استودیوی سازنده با قرار دادن چند ایستر اگ در بازی Cyberpunk 2077، ارتباطی هرچند اندک با سری ویچر ایجاد کرده است. در ادامه ۶ مورد از ایستر اگ‌های ویچر در بازی Cyberpunk 2077 را مرور می‌کنیم.

مجله‌ای با عکس سیری

از آنجا که این مجله در شروع بازی قرار دارد، بازیکنان زیادی در همان روز اول عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 آن را پیدا کرده بودند. یکی از قابلیت‌های جالب بازی سایبرپانک در وجود امکان انتخاب سه پیش‌زمینه مختلف برای شخصیت اصلی است که تحت عنوان lifepath شناخته می‌شود. نکته‌ی مهم برای پیدا کردن این مجله که عکس سیری روی آن نقش بسته این است که باید در شروع بازی از بین سه lifepath موجود، Corpo را انتخاب کنید.

با انتخاب این مسیر، در شروع بازی امکان گشت و گذاری کوتاه در دفتر شخصیت اصلی بازی یعنی وی «V» میسر می‌شود. با نشستن پشت میز و باز کردن کشو، چشممان به مجله‌ای تحت عنوان Retro Gaming می‌خورد که عکس سیری و لوگوی بازی Witcher 3 رو آن نقش بسته است. شاید این ایستر اگ چیز بزرگی نباشد اما نگاه جالبی به این موضوع دارد که آثار بزرگ امروز به بازی‌های رترو و خاطره انگیز نسل‌های آینده بدل خواهند شد.

انبارهای قاچاق زیر آب

تعداد زیاد انبارهای قاچاق زیر آب در بازی نسخه‌ی سوم ویچر، یکی از گلایه‌های طرفداران بازی بود. در مجموع ۶۳ مخزن در نقشه‌ی بازی وجود داشت که بیشتر آنها به سرزمین Skellige اختصاص داشت. این مخازن زیر آب که صندوق‌های قابل لوت بودند در کل ابزار و آیتم‌های ارزشمندی در خود نداشتند. در هر حال سازندگان از همین مخازن به عنوان یکی از ایستر اگ‌های ویچر در بازی Cyberpunk 2077 استفاده کرده بودند که پیدا کردنشان نیز کار راحتی نیست.

برای پیدا کردن این ایستر اگ در شهر نایت سیتی باید به منطقه‌ی Coastview بروید که شباهت زیادی به انبارهای قاچاق در ویچر ۳ دارد. در همان منطقه می‌توان سه مخزن را پیدا کرد که به یکدیگر زنجیر شده‌اند. با بالا رفتن از یکی از این مخازن یک جنازه و یک یادداشت پیدا می‌کنید که این ارجاع را تکمیل می‌کند. این آیتم که Drowned Man’s Note نام دارد، اشاره مستقیمی به مخازن قاچاق در Witcher 3 هستند. جالب است بدانید که این مخازن جایی در نسخه‌ی بعدی ویچر نخواهند داشت.

نشان سیری در پایان بازی

یکی نکات مثبت بازی Cyberpunk 2077 در دقت سازندگان در پرداختن به جزئیات ریزی است که در خلق جهان پویای بازی تاثیر زیادی داشته است. از جمله‌ی این موارد می‌توان به عدم حضور هیچ پرنده‌ای در نایت سیتی اشاره کرد. اگر به تاریخ نایت سیتی دقت کرده باشید، بدون شک می‌دانید که یک بیماری همه‌گیر در این شهر شیوع پیدا کرده بود و حاکمان شهر مجبور به صدور فرمانی برای نابودی همه‌ی پرنده‌ها تا شعاع ۱۸ مایلی شهر شدند.

با این وجود در یکی از پایان‌های بازی، شخصیت اصلی بعد از بیدار شدن در ماشین، پرستویی را می‌بیند که در نهایت روی پنجره فرود می‌آید. این پرنده نه تنها نمادی از تم کلی داستان که نشان سیری از سری ویچر هم هست. همان طور که می‌دانید، نشان سیری هم در کتاب و هم در بازی، پرستو است. از این رو به سختی می‌توان تصور کرد که ارتباطی بین آنها وجود نداشته باشد.

ابزار مخصوص ویچرها

آیتم‌های مخصوص ویچر، یکی از ملموس‌ترین ایستر اگ‌های ویچر در بازی Cyberpunk 2077 است که بازیکنان با وصل کردن حساب خود به فروشگاه GOG امکان دریافت آن را دارند. این آیتم‌ها شامل یک ژاکت، دو تیشرت و یک کاتانا می‌شود که مشخصا به ابزار مخصوص ویچرها اشاره دارند. شمشیر موجود در این کیت که Black Unicorn relic نام دارد در واقع یکی از قوی‌ترین سلاح‌های در بازی Witcher 3 است.

برچسب‌ها و بازی آرکید Roach

اسب گرالت یعنی روچ «Roach» یکی از شخصیت‌های دوست داشتنی نسخه‌ی سوم بود که دفعات زیاد گرفتار گلیچ‌های مختلف می‌شد و لحظات جالبی خلق می‌کرد. خوشبختانه پای روچ به نایت سیتی هم باز شده و او حضور نسبتا پررنگی در بازی Cyberpunk 2077 دارد. در بخش فوتومود بازی امکان اضافه کردن برچسب‌های روچ به تصاویر وجود دارد. در کنار این مورد اگر به منطقه‌ی Kabuki در شمال غربی نایت سیتی بروید، چند دستگاه بازی آرکید پیدا می‌کنید که یکی از آنها بازی Roach Race است.

موسیقی Blood and Wine

چه ارتباطی بین ویچر و بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد؟

داستان بزرگ‌ترین بسته‌ی الحاقی The Witcher 3 یعنی Blood and Wine آنقدر زیبا و جذاب بود که حتی برخی طرفداران آن را بهتر از داستان اصلی بازی می‌دانند. گرالت در این DLC به سرزمین توسان «Touissant» سفر کرده بود تا ساکنانش را از شر یک خون آشام خلاص کند. این بسته‌ی الحاقی با گسترش بازی اصلی از جهات مختلف، انتظارات را از سایبرپانک ۲۰۷۷ بالا برد. کمپانی سازنده با آگاهی به این امر دست به گنجاندن موسیقی اصلی این DLC در بازی جدیدش زد تا خاطرات طرفداران را به آنها یادآور شود.

استودیوی CD Projekt RED در دهه‌ی اخیر نه تنها چند مورد از بهترین بازی‌های اقتباسی که برخی از بهترین و پرطرفدارترین بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ را خلق کرده است. این استودیو در حال حاضر مشغول رفع مشکلات Cyberpunk 2077 و توسعه‌ی بسته‌های الحاقی و بخش آنلاین بازی است. همچنین ساخت نسخه‌ی چهارم ویچر نیز یکی از برنامه‌های آنها‌ست که به نظر نمی‌رسد در آینده‌ی نزدیک شاهدش باشیم.

نظر شما در مورد بازی Cyberpunk 2077 چیست؟ شما بین سری ویچر و سایبرپانک کدام را انتخاب می‌کنید؟ نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در وب‌سایت سرگرمی به اشتراک بگذارید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا