قسمت دوم Zack Snyder's Justice League ساخته خواهد شد؟

Zack Snyder’s Justice League 2 ساخته خواهد شد؟

زک اسنایدر قسمت دوم را خواهد ساخت؟

1%
  • 0/10
Zack Snyder’s Justice League 2 ساخته خواهد شد؟ ۴۵ ۰۱ فروردین ۱۴۰۰ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

همزمان با انتشار Zack Snyder’s Justice League بر روی سرویس استریم HBO Max، این سوال پیش می‌آید که آیا ادامه یا قسمت دومی برای این فیلم پر طرفدار ساخته خواهد شد؟ با اینکه جواب این سوال تقریبا منفی است اما وجود قسمت دوم غیر ممکن به نظر نمی‌رسد. 

سال ۲۰۱۷، سال تکان دهنده‌ای برای کمپانی برادران وارنر بود. پس از اینکه زک اسنایدر مجبور شد به خاطر اتفاق ناگواری که برای دخترش افتاده بود از پروژه فیلم جاستیس لیگ که در مراحل آخر تولید بود کنار برود، جاس ویدون (Joss Whedon)، به عنوان کارگردان جدید انتخاب شد. بعد از انتشار فیلم نیز مشخص شد که وارنر در برنامه اصلی زک اسنایدر برای جاستیس لیگ دخالت کرده بود و به همراه جاس ویدون نسخه‌ای کاملا متفاوت از آنچه که ساخته شده بود روانه سینماها کرد. اما با دانستن اینکه فیلمی از همه لحاظ بزرگتر از چیزی که به عنوان جاستیس لیگ نشان داده شد وجود دارد، طولی نکشید که کمپینی تحت عنوان Release the Snyder cut به راه افتاد. در نهایت قرار شد فیلمی چهار ساعته روی سرویس HBO Max منتشر شود. هرچند سال‌هاست که همه می‌دانند برنامه‌ای که اسنایدر برای DCEU (جهان توسعه یافته دی‌سی) داشت تنها به یک فیلم خلاصه نمی‌شد. حالا پس از گذشت چند سال و با انتشار هر دو فیلم جاستیس لیگ، در میان نقشه‌ها و برنامه‌هایی که زک اسنایدر برای DCEU داشت، ممکن است ادامه‌ای بر جاستیس لیگ هم وجود داشته باشد.

ادامه جاستیس لیگ می‌تواند در زمان Knightmare (آینده‌ای آخرالزمانی که در آن بتمن سعی دارد با سوپرمن و رژیمش بجنگد) اتفاق بیفتد چرا که به این موضوع در فیلم‌های قبلی و از جمله خود اسنایدرکات اشاره می‌شود. اما واقعا با وجود این همه هیجان پیرامون انتشار اسنایدرکات این سوال پیش می‌آید که ادامه این فیلم چه می‌تواند باشد و آیا اصلا قرار است ادامه‌ای در کار باشد؟

با اینکه برنامه‌هایی ممکن است برای ساخت  Zack Snyder’s Justice League 2 وجود داشته باشد اما در حال حاضر به نظر نمی‌رسد که شاهد قسمت دومی از این فیلم باشیم چرا که زک اسنایدر اعلام کرده است که استودیو برادران وارنر علاقه‌ای به ساخت ادامه‌ی این مجموعه خاص خود ندارند. همچنین اسنایدر اشاره کرده است که این استودیو چقدر می‌خواهد که جاستیس لیگ جاس ویدون به عنوان نسخه اصلی فیلم جاستیس لیگ برای فیلم‌های آینده این مجموعه در نظر گرفته شود. اسنایدر حتی فکر کرده است که تنها راه انتشار فیلم چهار ساعته خودش این است که آن را از DCEU خارج کند تا به عنوان بخشی از آن دیده نشود و در واقع این حقیقت که فیلم او نسخه‌ای فرعی از جاستیس لیگ است را بپذیرد. با تکیه بر دلایل گفته شده شاید زک اسنایدر و استودیو وارنر مایل به ساخت قسمت دوم نباشند اما انتشار اسنایدر کات که زمانی بعید به نظر می‌رسید، خودش به تنهایی دلیلی است که هرگز نگوییم هرگز!

اسنایدر خودش هم اعتراف می‌کند که هرگز فکر نمی‌کرد که استودیو برادران وانر به او اجازه دهند تا داستانی که سال‌ها پیش باید با جاستیس لیگ تعریف می‌کرد را تکمیل کند و به همین دلیل هنوز برای ساخت قسمت دوم امیدوار است.

همانطور که مشخص است ساخت قسمت دوم این فیلم به شدت وابسته به این است که اسنایدر کات در HBO Max چطور عمل می‌کند و مورد قبول واقع می‌شود یا خیر که خوشبختانه تا به الان نظرات مثبتی دریافت کرده است. حتی اگر استودیو برادران وارنر خواهان ساخت قسمت جدید نباشد، این احتمال وجود دارد که صاحبان وارنر مدیا (شرکت مادر مجموعه وارنر) نظر متفاوتی با آن‌ها داشته باشند. اگر Zack Snyder’s Justice League در کنار نظرات از لحاظ تجاری نیز عملکرد خوبی از خود نشان بدهد، ممکن است ادامه‌ای برای آن در دست ساخت قرار بگیرد. هرچند که احتمال پخش سینمایی قسمت دوم کم است اما می‌توان باز هم به HBO Max برای پخش قسمت دوم امیدوار بود.

موضوع دیگری که در رابطه با قسمت دوم مطرح است، داستان و روایت آن است. با اینکه همین حالا هم گزینه‌هایی وجود دارند که از روی آن‌ها می‌توان به طور ساده حدس زد که فیلم دوم چه شکل و شمایلی دارد. اما با وجود داستان Knightmare و اینکه تقریبا همه چیز به آن مربوط است، همانطور که اشاره شد می‌توان پیش‌بینی کرد Justice League 2 به طور کامل در این دنیای آخرالزمانی اتفاق بیافتد. خود زک اسناید نیز تقریبا این موضوع را تایید می‌کند. ‌فیلم‌هایی که او برای DCEU در ذهن داشت شامل پنج فیلم با محوریت سوپرمن بودند که با Man of Steel آغاز و با Justice League 3 به اتمام می‌رسیدند. پس بر این اساس می‌توان نکات گفته شده را کمی جدی‌تر گرفت. خود زک اسنایدر درباره برنامه‌هایش برای قسمت دوم جاستیس لیگ می‌گوید:

این فیلم ماجرای سقوط زمین است. زمانی که سوپرمن اختیارش را از دست می‌دهد و تسیلم عنصر آنتی لایف دارکساید می‌شود. بعد از آن فلش در زمان سفر می‌کند به گذشته می‌رود تا از این اتفاق جلوگیری کند. اما پس از این اتفاق، نبرد بزرگ رخ می‌دهد، وقتی که دارکساید به زمین می‌آید و ارتش زمین دوباره مانند قبل متحد می‌شوند. اما این بار ناوهای هواپیمابر و نیرو‌های ویژه به میدان می‌آیند و در کنارشان تمام نیروهای زمین به هم می‌پیوندند. آتلانتیسی‌ها (مردم آکوامن) از اقیانوس بیرون خواهند آمد و تمسکرایی‌ها (هموطنان واندر ومن) جزیره خود را ترک خواهند کرد. این فینال بزرگ ما بود اما راه طولانی و سختی برای رسیدن به آن در پیش است.

آینده زک اسنایدر و چیزی که او برای DC در نظر داشت در حال حاضر نامشخص است و حتی با انتشار Zack Snyder’s Justice League، این کارگردان سکان هدایت یا نوشتن هیچ یک از فیلم‌های آینده دی‌سی را بر عهده ندارد اما از او به عنوان تهیه کننده دو فیلم The Suicide Squad و The Flash نام برده شده است. حتی اگر Zack Snyder’s Justice League 2 هرگز ساخته نشود، راه‌هایی برای مشارکت او در فیلم‌های دی‌سی مثل استفاده از ایده‌ها و برنامه‌های او یا المان‌هایی که او به دنیای این فیلم‌ها آورد وجود دارد. شکی نیست که در ساخت ادامه اسنایدرکات مسیر طولانی و درازی در پیش است اما حداقل می‌توان گفت که هنوز این احتمال وجود دارد که این کارگردان برای ساخت Zack Snyder’s Justice League 2 بازگردد.

 

شما درباره نسخه زک اسنایدر جاستیس لیگ چه فکری می‌کنید؟ دوست دارید قسمت دوم آن را ببینید؟نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

45 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments