بازی The Last of Us Part 3
1%
  • 0/10

بازی The Last of Us Part 3 چه مشکلاتی برای ناتی داگ ایجاد خواهد کرد؟

آقای دراکمن، نیتن دریک و جک و دکستر کجا رفتند؟

بازی The Last of Us Part 3 چه مشکلاتی برای ناتی داگ ایجاد خواهد کرد؟ ۰ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

اطلاعات رسمی و غیر رسمی خبر از وجود بازی The Last of Us 3 می‌دهند. اما این بازی می‌تواند سبب بروز چه مشکلاتی برای توسعه دهندگان شود؟ استودیو ناتی داگ باید شرایط را به خوبی کنترل کند!

اطلاعاتی تازه نشر یافته از توسعه و انتشار نسخه سوم سری بازی The Last of Us خبر می‌دهند که برای طرفداران فرنچایزی حدودا ده ساله خبری عالی و حیرت انگیز است. با این حال طبق اطلاعات انتشار یافته از سوی استودیو توسعه دهنده این بازی، ناتی داگ (Naughty Dog) و کارگردان این سری یعنی نیل دراکمن (Neil Druckmann)، احتمالا باید شاهد پیشگیری رویه‌ای تازه در نسخه جدید و به احتمال زیاد در تمام دنیای د لست آف آس باشیم. این موضوع البته می‌تواند سبب شکل گیری برخی مشکلات برای توسعه دهندگان نسخه بعدی و به خصوص اشخاصی مهم چون دراکمن شود!

استودیو حیرت انگیز ناتی داگ طی تاریخچه خود همیشه درخشان ظاهر شده و به همه اثبات کرده که مخاطب هرگز عنوانی ضعیف از دست آن‌ها تحویل نخواهد گرفت. این استودیو آمریکایی در کنار سری بازی The Last of Us، برای توسعه سری بازی‌های جذاب دیگر چون Uncharted، Jak and Dexter و حتی Crash Bandicoot شهرت دارد. اولین نسخه از سری بازی د لست آف آس الهام بخش بازی‌های زیادی بود.

این بازی در بخش داستان سرایی انقلاب به پا کرد و روحی تازه به بازی‌های سوم شخص شوتر داستان محور بخشید. شما حتی می‌توانید تکه‌هایی از بازی د لست آف آس را در نسخه سال ۲۰۱۸ بازی God of War نیز ببینید. بازی The Last of Us Part 2 نیز به لطف داستان بحث برانگیز و درگیر کننده خود توانست درخشندگی خود را ادامه دهد. پس از آن به سال ۲۰۲۳ و سریال تلویزیونی آن رسیدیم که از سوی عموم منتقدین و فعالان بهترین سریال تلویزیونی اقتباسی از بازی‌های ویدیویی است!

چرا بازی The Last of Us 3 نیازمند روندی تازه است؟

بازی The Last of Us Part 2 بدون شک شاهکار بوده و پشت سر گذاشتن این بازی از نظر عملکرد حتی توسط استودیو ناتی داگ غیر ممکن به نظر می‌رسد، با این وجود داستان و شخصیت‌های جهان د لست آف آس مستحق نسخه‌ای تازه هستند! بدون شک توسعه دهندگان این موضوع را در نظر داشته و با توجه به داده‌ها در دو نسخه پیشین و با آگاهی تمام به سراغ توسعه نسخه سوم این بازی می‌روند.

فعالان و منتقدین بر این باور هستند که نام د لست آف آس با نوآوری در هم آمیخته بوده و فقدان نوآوری در نسخه سوم می‌تواند طرفداران زیادی را از این فرنچایز دور کند و این بزرگ‌ترین چالش توسعه دهندگان این بازی است! ما نیز انتظار داریم که داستان و گیم پلی نسخه سوم این بازی همراه با سورپرایزهایی غیر قابل تصور همراه باشد.

عموم طرفداران، دو سری بازی The Last of Us و Uncharted را مهم‌ترین بازی‌های استودیو ناتی داگ می‌دانند. با این حال آخرین نسخه از سری بازی Uncharted با نام Uncharted 4: A Thief’s End در سال ۲۰۱۶ به انتشار رسیده و مدت‌هایی طولانی است که خبر یا حتی شایعه‌ای از این سری در اختیار ما قرار نگرفته است. همین موضوع سبب به حاشیه رفتن نیتن دریک (Nathan Drake) و دوستان و قرار گرفتن نگاه‌ها بر الی (Ellie) و سیل دشمنان شده است! از سوی دیگر دنیای The Last of Us به شکل مداوم در حال دریافت محتوای جدید، از جمله نسخه نسل نهمی بازی The Last of Us Part 2 است.

ادامه مسیر اهمیت دادن به د لست آف آس و از همه مهم‌تر انتشار نسخه سوم، می‌تواند به سادگی این نام را بیش از پیش در افکار مردم جای داده و حرکت آن‌ها به سوی دیگر فرنچایزهای تحت نظر ناتی داگ را سخت کند. این در حالی است که فعالان باور دارند ناتی داگ نیازمند آی پی جدید برای جذب مشتریان تازه است. در عین حال آن‌ها ایده نسخه سوم سری The Last of Us را ایده‌ای جذاب و ترغیب کننده می‌دانند!

تمام پروژه‌های در دست توسعه ناتی داگ

استودیو ناتی داگ در دسامبر سال ۲۰۲۳ از بازی داستان محور کاملا نو و پیش‌تر دیده نشده نیز صحبت کرد. علاوه بر آن، دراکمن چندی پیش اعلام کرد که او هنوز داستان‌های زیادی برای تعریف کردن در دنیای د لست آف آس در گنجینه خود دارد. این موضوع به شکل غیر مستقیم وجود بازی The Last of Us 3 را تایید کرد. این موضوع به طور کلی برای طرفداران مثبت بوده و امید است ناتی داگ بتواند فرنچایزی نسبتا کم سن و سال را با نسخه‌ای جدید زنده نگه دارد.

داستان‌های جذاب، تصمیم گیری‌های غافلگیر کننده و اهمیت به جزئیات به عنوان نقاط قوت اصلی ناتی داگ شناخته می‌شوند. نسخه ابتدایی بازی The Last of Us Part 2 در حالی که عنوانی نسل هشتمی بوده، می‌تواند هر ثانیه کاربران را غافلگیر کند و این یعنی ناتی داگ قدرتی بی پایان در اختیار دارد.

با این حال نباید فراموش کرد که استودیوهای زیادی پس از سال‌ها انتشار بازی‌های قدرتمند، در ارائه بازی‌های جدید از فرنچایزهای قدیمی ضعیف ظاهر شده و طرفداران را از خود ناراضی کرده‌اند. اما با توجه به پیشینه ناتی داگ، چنین موضوع به دور از ذهن است. نظر شما چیست؟ شما چه انتظاراتی از ناتی داگ و بازی The Last of Us 3 دارید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments