مشکلات بخش داستانی مدرن وارفر 3

نگاهی به مشکلات بخش داستانی مدرن وارفر 3 که آینده این سری را به خطر انداختند!

تاریخ سازی اسلج همر با ارائه بدترین کالاف دیوتی تاریخ!

ما همیشه گفته‌ایم که هیچ بازی بدون نقص نبوده و بازی‌های کالاف دیوتی نیز استثنا نیستند. اما مشکلات بخش داستانی مدرن وارفر 3 به حدی زیاد بوده که می‌توان آن را بدترین بخش داستانی تاریخ کالاف دیوتی نامید؟ اما چرا؟

مدن زمان کوتاهی از انتشار نسخه کامل بازی Call of Duty Modern Warfare 3 گذشته و این از همین ابتدای کار خود با مشکلات بزرگی آغاز کرده است که می‌توانند آینده این بازی را به شدت به خطر بیندازد. اولین موردی که باید به آن اشاره کنیم، چند دستگی کاربران در بخش زامبی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ است. بسیاری باور دارند که ارائه بخش زامبی به طور جهان باز برای آن‌ها بی معنی بوده و به شدت در انتظار بخش زامبی راند محور (Round Based) مانند نسخه‌های پیشین هستند و دلشان برای این بخش تنگ شده است.

موضوع بعدی نظر کاربران درباره بخش آنلاین چند نفره بازی و تمرکز بیش از حد بر نقشه‌های قدیمی به منظور القای حس نوستالژی به کاربران است. همانطور که تایید شده، نقشه‌های بخش آنلاین چند نفره این بازی تماما نقشه‌های بازسازی شده نسخه اصلی بازی Call of Duty Modern Warfare 2 سال ۲۰۰۹ بوده، با این حال با گذر زمان شاهد انتشار نقشه‌هایی جدید و مختص بازی Call of Duty Modern Warfare 3 سال ۲۰۲۳ خواهیم بود.

اگر دو مورد پیشین شما را به قدر کافی از این بازی نا امید نکردند، باید اشاره داشت که بخش داستانی بازی که بیش از یک هفته پیش در دسترس کاربران قرار گرفته نیز با نظر منفی عموم کاربران و البته منتقدین روبرو شده و سبب شده افراد زیادی از خرید این بازی سر باز بزنند! بخش داستانی این بازی حتی پیش از انتشار نسخه نهایی با نظرات منفی بسیاری روبرو شد و گمان می‌رود انتشار نسخه نهایی نیز تغییر مثبتی ارائه ندهد!

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بخش داستانی مدرن وارفر 3، فقدان صحنه‌های خاطره انگیز است. برای مثال مرگ سوپ (John ‘Soap’ MacTavish) به هیچ عنوان به مذاق کاربران خوش نیامده است. به باور آن‌ها سوپ تازه در ابتدای مسیر بود و کمتر کسی می‌توانست با او به طور کامل ارتباط برقرار کند و خروج او از این بازی بیش از آنکه سبب ایجاد صحنه‌ای تلخ و به یاد ماندنی شود، صحنه‌ای طاقت فرسا بود. علاوه بر آن، بسیاری از نحوه مرگ شپرد (General Shepherd) نیز نا راضی بوده و باور دارند مرگ او باید به روشی دیگر ارائه می‌شد. به باور عموم، گوست (Ghost) شخصی بود که باید دست به قتل شپرد می‌زد و علاوه بر آن، باور عموم بر این بوده که مرگ شپرد باید به نسخه بعدی این عنوان موکول می‌شد و مرگ شپرد نیز نباید در این زمان رخ می‌داد.

دیگر بخشی از داستان که اصلا قدرت راضی کردن کاربران را نداشته، نسخه جدید عملیات No Russian است. به باور عموم این عملیات هیچگونه عمقی به داستان نبخشیده و گیم پلی این بخش نیز طاقت فرساست. بازی Modern Warfare 3 مشکلات زیادی از جمله هوش مصنوعی بد دشمنان، طراحی بد مراحل و جلوه‌های بصری ضعیف در خود داشته، با این حال بزرگ‌ترین شکایت کاربران از عملیات بازی و فقدان لحظات مهم و خاطره انگیز است.

فقدان لحظات مهم، مرگ بخش داستانی کالاف دیوتی!

سری بازی کالاف دیوتی همیشه مملو از لحظات خاطره انگیز بوده و همین موضوع باعث شده بخش‌های داستانی این سری بازی در عین کوتاهی، همیشه در خاطر ما بمانند. ما در این دنیا شاهد عملیاتی با سرعت پایین مانند عملیات All Ghillied Up در بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر یا لحظاتی سهمگین در عملیاتی چون No Russian در کالاف دیوتی مدرن وارفر ۲ یا پیچش‌های داستانی خیره کننده در سری بلک اپس بوده‌ایم و همین بخش‌ها سبب خاطره انگیز شدن آن‌ها شده است. اما ما به هیچ عنوان شاهد چنین لحظاتی در آخرین نسخه از سری کالاف دیوتی نیستیم.

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر سال ۲۰۰۷ انفجار مهیب بمب اتم را به ما نشان داد و در کنار آن ما را طی صحنه‌ای جذاب با هلیکوپتر به میان اقیانوس فرستاد. در بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۲ سال ۲۰۰۹ نیز ما لحظات خاطره انگیز زیادی داشتیم. انفجار بمب EMP و از بین رفتن ارتباطات یکی از این لحظات بود. همچنین نباید عملیات Cliffhanger را فراموش کرد که ما در میان برف و یخ یک مقر را خنثی کرده و سپس با اسنوموبیل عرض دره را سنجیدیم! در بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ سال ۲۰۱۱ نیز سقوط اروپا و آمریکا را در کنار بسیاری اتفاقات تراژیک دیگر دیدیم. حتی در نسخه‌های ریبوت سری مدرن وارفر نیز لحظات جذاب زیادی به ما ارائه شد. از جمله آن‌ها می‌توان به مبارزه گز (Gaz) در حالی که از هلیکوپتر آویزان بود اشاره داشت. اما ما حتی یک صحنه به یاد ماندنی در بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ سال ۲۰۲۳ نمی‌بینیم!

چرا چنین اتفاقی برای کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ رخ داد؟

به باور منتقدین، یکی از دلایل اصلی فقدان لحظات جذاب در این بازی، ارائه عملیات به صورت Open Combat است. شما در این بازی می‌توانید به شکل آزادانه و به روش خود مراحل را پیش ببرید و در حقیقت این بازی به طور کلی از حالت داستان سرایی خطی فاصله گرفته است. همین موضوع باعث شده ما نتوانیم از یک لحظه بزرگ در زمان درست لذت ببریم. به عبارت دیگر هیچ لحظه‌ای در این بازی وجود نداشته که ما را حیرت زده کند. شاید تنها صحنه جذاب این بازی را بتوان شنای تسک فورس ۱۴۱ زیر یخ‌ها دانست که از نو چندان لحظات جذابی نبودند.

بخش داستانی کالاف دیوتی مدرن وارفر ۳ در حقیقت متشکل از چندین عملیات بوده که نشان دهنده جنگ مدرن بدون هدف و اتفاق خاص، با جلوه‌های بصری قوی هستند! در این بازی هیچ لباس یا سلاح خاصی برای هیجانی کردن جو وجود نداشته و هیچ شخصیتی به صورت دراماتیک از بازی خارج نمی‌شود. علاوه بر آن، بخش‌های مخفی کاری تقریبا در این بازی محو هستند.

به طور کلی مشکلات بخش داستانی مدرن وارفر ۳ کم نیستند و همین مشکلات سبب شده ما یکی از بدترین بخش‌های داستانی کالاف دیوتی را دریافت کرده و چندان علاقه‌ای به تجربه دوباره آن نداشته باشیم. نظر شما درباره مشکلات بخش داستانی مدرن وارفر 3 چیست؟ شما چه نمره‌ای به این بخش می‌دهید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

1.5 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا