آرتور مورگان
1%
  • 0/10

چرا آرتور مورگان جز بهترین شخصیت‌های تاریخ ویدیو گیم است؟

شاهکار راکستار که شاید هرگز بهتر از آن را نبینیم!

چرا آرتور مورگان جز بهترین شخصیت‌های تاریخ ویدیو گیم است؟ ۱ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

آرتور مورگان در Red Dead Redemption 2 شخصیتی خاص بوده که ما در گذشته شخصیتی چون او را در بازی‌های ویدیویی ندیده و گمان نداریم شخصیتی چون او در آینده نزدیک دیده شود! اما دلیل محبوبیت و خاص بودن آرتور چیست؟

بازی Red Dead Redemption 2 بدون شک یکی از بهترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم بوده و بخش عظیمی از این شهرت و محبوبیت را مدیون شخصیت اصلی بازی خود یعنی آرتور مورگان (Arthur Morgan) است. دنیای Red Dead Redemption و به خصوص نسخه دوم آن که در سال ۲۰۱۸ به انتشار رسیده، مملو از شخصیت‌هایی است که احترام چندانی برای ارزش‌های انسانی و اخلاق خوب قائل نیستند، با این حال آرتور مورگان دوست داشتنی همیشه تلاش داشته از این دست افراد فاصله گرفته و با رعایت حال اطرافیان و البته غریبه‌ها انسانی درست کار و دوست داشتنی باشد.

این موضوع یکی از دلایل اصلی اهمیت و محبوبیت آرتور مورگان در Red Dead Redemption 2 بوده که او را حتی محبوب‌تر از شخصیت نسخه پیشین این سری بازی یعنی جان مارستون (John Marston) کرده است!

بازی Red Dead Redemption در سال ۲۰۱۰ به انتظار رسید و از همه نظر از جمله شخصیت اصلی، حرف‌های زیادی برای گفتن داشت و سبب محبوبیت خیره کننده در میان گیمرها و به خصوص میان طرفداران بازی‌های برگرفته از غرب وحشی شد. در نتیجه این محبوبیت، کار توسعه دهندگان برای توسعه و انتشار عنوانی که بتواند بهتر از نسخه ابتدایی ظاهر شود بسیار سخت بود.

جان مارستون پس از سال ۲۰۱۰ محبوبیتی چشمگیر در میان طرفداران کسب کرد و زمانی که از شخصیتی جدید در بازی رد دد رمپشن ۲ رونمایی شد، بسیاری از این بازی که در حقیقت پیش درآمدی بر نسخه سال ۲۰۱۰ بود نا امید شدند. کاربران در نسخه دوم کنترل آرتور مورگانی را در دست گرفتند که نام او حتی یک مرتبه در نسخه سال ۲۰۱۰ شنیده نشده بود. با این حال وجود داستان به شدت احساساتی آرتور نه تنها طرفداران قدیمی را به آرتور علاقمند کرد، بلکه باعث شد کاربران زیادی که حتی ثانیه‌ای به تجربه نسخه اول ننشسته بودند نیز به تجربه بازی Red Dead Redemption 2 بپردازند. چنین قدرتی آرتور را نه تنها تبدیل به بهترین شخصیت دنیای رد دد کرد، بلکه در میان بهترین شخصیت‌های اصلی تمام تاریخ بازی‌های ویدیویی جای داد.

نگاهی به شخصیت پیچیده آرتور مورگان در Red Dead Redemption 2

کاریزمای آرتور از همان ابتدا و در آغاز بازی Red Dead Redemption 2 عیان است. گروه داچ (Dutch van der Linde) از همان ابتدا با مشکلات و تهدیدهای زیادی دست و پنجه نرم کرده می‌کنند. گروه او که به دلیل سرقتی بزرگ در بلک واتر (Blackwater) تحت تعقیب است در حال فرار بوده که طی مسیر خود در طوفان و بهمن کوهستان گیر می‌افتد. بر خلاف انتظارات، آرتور به داچ و گروهش کمک کرده و برای مسیر یابی بهتر، شکار، جمع آوری دیگر مواد مورد نیاز و از همه مهم‌تر نجات جان مارستون از گروه خود فاصله گرفته و زندگی خود را به خطر می‌اندازد. او به گروه و از همه مهم‌تر به داچ وفادار است، با این حال هرگز از بیان نظرات خود خودداری نمی‌کند.

این اخلاق و روش زندگی آرتور و وفاداری به داچ باعث شده او به سرعت نشانه‌های شخصیتی دوست داشتنی و در عین حال قدرتمند را به کاربر نشان دهد که برای شخصیتی تازه وارد که زیر سایه شخصیتی دیگر از نسخه پیشین قرار داشته بسیار حیاتی است. آرتور یک قهرمان نبوده و تمام ویژگی‌های یک انسان خوب را در خود نداشته و بارها و بارها در طول بازی کارهای بد از جمله حملات غافلگیرانه، دزدی و کشتن آدم‌ها با خون سردی را انجام می‌دهد. کارهایی که آرتور انجام می‌دهد به هیچ عنوان نشان از شخصی درست کار ندارند، اما زمانی که به عمق شخصیت او نگاه می‌اندازید، متوجه می‌شوید که همه کارهای او برای زنده نگه داشتن عزیزان و اثبات وفاداری خود به آن‌ها است. همچنین نباید فراموش کرد که ما به وضوح می‌بینیم که آرتور از خشونت لذت نبرده و اما به دلیل نیاز به انجام کارهای بد، بخش دلسوز مغز خود را به طور کامل غیر فعال می‌کند!

این دوگانگی در رفتارهای آرتور مورگان در Red Dead Redemption 2 باعث شده او فراتر از یک شخصیت اخلاق مدار و قهرمان ظاهر شود. بازی رد دد رمپشن ۲ در بخش‌های مختلف برای نمایش روحیه لطیف آرتور تلاش می‌کند. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نگاشته‌ها و نوشته‌های او در دفتر خاطراتش که به گذشته و حال او باز می‌گردند اشاره داشت. برای مثال ما می‌توانیم در این دفتر خاطرات نگاهی به رابطه پیچیده او با ماری لینتون (Mary Linton) داشته باشیم. با تمام این‌ها، بازی هرگز به صورت مستقیم به این جزئیات شخصیت او اشاره نداشته و هرگز به طور مستقیم آرتور را شخصیتی مثبت یا منفی برای ما نمایش نمی‌دهد. این رویه نمایش دادن آرتور توسط راکستار باعث شده ما شخصیتی قابل باور و قابل درک داشته باشیم و حقیقت این است که در گذشته هرگز چنین شخصیتی در بازی‌های ویدیویی وجود نداشته است.

در نهایت باید به مرگ تلخ آرتور مورگان در Red Dead Redemption 2 اشاره داشت. میراث آرتور در جان مارستون به خوبی دیده می‌شود. جان چه از نظر اخلاقی و چه از نظر مهارتی چیزهای زیادی را مدیون آرتور است. اما موضوعی که آرتور را تبدیل به شخصیتی غم انگیز و در عین حال دوست داشتنی کرده، فریب خوردن از اشخاصی بوده که آرتور به آن‌ها وفادار بود و در حقیقت به خاطر این افراد زندگی مملو از جرم و جنایت را از دوران نوجوانی پیش گرفت. آرتور هیچ پیشه‌ای جز خلافکاری را در زندگی خود یاد نگرفته و با این حال هرگز معرفت، وفاداری و تلاش را از یاد نبرده است.

تمام این موضوعات باعث شده آرتور تبدیل به یکی از بهترین شخصیت‌های دنیای ویدیو گیم و از نظر بسیاری بهترین شخصیت در دنیای ویدیو گیم شده و به باور ما این حقیقت به این زودی‌ها تغییر نخواهد کرد. نظر شما چیست؟ شما چه دیدی نسبت به آرتور مورگان و البته جان مارستون دارید؟ دیدگاه و تجربیات خود از این سری بازی دوست داشتنی را با ما به اشتراگ بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments