شخصیت اصلی Red Dead Redemption 3

شخصیت اصلی Red Dead Redemption 3 باید به رسوم پشت کند!

میراث جان مارستون و آرتور مورگان باید زنده بماند!

سری بازی Red Dead Redemption بیش از هر چیز برای شخصیت‌های بی نظیر خود در میان طرفداران محبوب است. اما شخصیت اصلی Red Dead Redemption 3 می‌تواند جای خالی آن‌ها را پر کند؟ به نظر ما می‌تواند؛ اما نیازمند تغییری بزرگ در مسیر خود است!

با توجه به موفقیت چشم گیر سری بازی Red Dead Redemption، به خصوص در نسخه دوم، تعجبی نیست که شایعات و حدس و گمان‌هایی به طور مداوم درباره داستان، گیم پلی یا هر چیز دیگر در نسخه سوم شنیده شود و این در حالی بوده که هنوز هیچ اطلاعات رسمی از این بازی به انتشار نرسیده است.

به باور ما و البته دیگر فعالان و طرفداران، بازی Red Dead Redemption 3‌ پتانسیل بالایی برای شرح داستانی خارق العاده در دنیای متفاوت و هیجان انگیز را دارد. از سوی دیگر دنیای وسیع رد دد رمپشن قدرت طراحی شخصیت‌هایی بی نظیر و تاثیر گذار را به توسعه دهندگان داده که می‌توانند حتی قوی‌تر از شخصیت‌های اصلی نسخه‌های پیشین نیز ظاهر شوند.

واضح است که بازی Red Dead Redemption 3 نیازمند قدرتی خارق العاده برای عبور از سد بازی Red Dead Redemption 2 بوده و می‌دانیم چنین کاری فقط از دست استودیو بی همتای راکستار بر می‌آید. به باور ما شخصیت اصلی Red Dead Redemption 3 باید با شکستن رسمی قدیمی در این سری بازی خود را بالاتر از جان مارستون (John Marston) و آرتور مورگان (Arthur Morgan) قرار دهد.

شخصیت‌های اصلی دو بازی Red Dead Redemption و Red Dead Redemption 2 که در بخش قبلی از آن‌ها یاد شد، هر دو با پایانی تلخ و ظالمانه دنیای این سری بازی را وداع گفته و میلیون‌ها کاربر را به سوگ خود نشاندند. اما آیا زمان آن نرسیده که این رسم تلخ و البته پر معنی از میان برداشته شده و ما در پایان بازی Red Dead Redemption 3 نه تنها زنده، بلکه خوشحال از مخمصه خارج شویم؟

چرا شخصیت اصلی Red Dead Redemption 3 نباید در پایان بازی کشته شود؟

برخی از زیبایی‌های سری بازی Red Dead Redemption فضا سازی، طبیعت و جو وسترن آن بوده که کاربران را به خود جذب می‌کند، اما در نهایت این شخصیت‌های فوق العاده قوی و تاثیر گذار این دو بوده که باعث شده سری بازی رد دد رمپشن جادوانه شده و هر کسی از آن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های تاریخ یا حتی بهترین بازی تاریخ نام ببرد. داستان زیبا، پر از ماجراجویی، پر از لحظات خوش و در نهایت پر از لحظات غمگین و ظالمانه، همان چیزی بوده که جان مارستون و آرتور مورگان را برای ما تبدیل به قهرمانانی فراموش نشدنی کرده است.

داستان زندگی جان و آرتور شباهت‌های بسیاری به یکدیگر داشت و حتی مرگ این دو قهرمان تقریبا ما را به یک شکل مجازات کردند. جان مارستون در بازی Red Dead Redemption از پشت سر خنجر خورد و عزیزان خود را در حالی ترک کرد که با شجاعت کامل در برابر دشمنان خود ایستاد و به رگبار بسته شد. از سوی دیگر آرتور در بازی Red Dead Redemption 2 در حالی که با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد، عزیزترین یاران خود را در صف دشمن دید و در نهایت با غروب آفتاب چشمان خود را بر تمام اتفاقات تلخ و شیرین بست و همه را به خاطرات سپرد.

مرگ جان و آرتور، هر دو باری سنگین بر دوش ما قرار داده و در خاطر ما حک شدند. مرگ این دو به تراژیک‌ترین شکل ممکن باعث شد که کاربران سال‌ها به این دو شخصیت مهم و دیگر شخصیت‌های مهم دنیای ویدیو گیم فکر کرده و از آثار سنگین داستان‌های جذاب چنین بازی‌هایی صحبت کنند.

شکی نیست که مرگ آرتور و جان در دو بازی Red Dead Redemption و Red Dead Redemption 2 با ماهیت داستان‌های این دو بازی هم سو بوده و هر دو به بهترین شکل اثر خود را بر مخاطب گذاشتند، اما به باور فعالان اگر اتفاقی مشابه برای شخصیت اصلی Red Dead Redemption 3 رخ دهد، می‌تواند به معنی افول این سری بازی به دلیل قابل پیشبینی بودن پایان آن شود. در نتیجه زنده ماندن شخصیت اصلی نسخه سوم رد دد رمپشن می‌تواند اتفاقی به مراتب بهتر برای به پایان رساندن این بازی باشد.

پایان بازی Red Dead Redemption همزمان با پایان غرب وحشی رخ داد. در عین حال فعالان بر این باور هستند که بازی Red Dead Redemption 3 در عوض بازی Red Dead Redemption 2 که به گذشته پرداخت، نگاهی به آینده خواهد داشت. در نتیجه این اتفاقات، این باور وجود داشته که ما در بازی Red Dead Redemption 3 در قالب جک مارستون (Jack Marston)، پسر جان مارستون، به مبارزه با قاتلان پدر خود و انتقام گیری پرداخته و در عین حال تلاش می‌کنیم با دنیای مدرن و به دور از غرب وحشی و اتفاقات بد دوران کودکی دست و پنجه نرم کنیم.

اما نباید فراموش کرد که عنوانی با محوریت جک، یعنی نگاه به اتفاقات پس از دوران غرب وحشی و این موضوع یعنی بسیاری از عناصر گاو چرانی که در نسخه‌های پیشین دیدیم، از بین خواهند رفت. با این حال، همچنین نباید فراموش کرد که پایان غرب وحشی با آغاز جنگ جهانی اول و همچنین تشکیل گروه‌های گانگستری جدید در دهه ۱۹۲۰ هم سو است.

در نتیجه تمام این موضوعات، مرگ جک در پایان این بازی می‌تواند قدم رو به عقب بزرگی برای رد دد رمپشن باشد و به عبارتی سبب کم رنگ شدن تلاش‌ها و مرگ‌های دردناک جان و آرتور شود. به عبارت دیگر، جک باید به ما ثابت کند که تلاش‌های جان و آرتور بی ثمر نبوده و به دلیل تلاش‌های آن‌ها بوده که جک زندگی آرام‌تر و آسان‌تری دارد و اینگونه بوده که هر سه شخصیت مهم به رستگاری می‌رسند! نظر شما چیست؟ شما فکر می‌کنید شخصیت اصلی Red Dead Redemption 3 باید با چه پایانی رو برو شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

4.7 18 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا