قبل از تماشای سریال بوبا فت باید چه فیلم و سریال‌هایی ببینیم؟

قبل از تماشای سریال بوبا فت باید چه فیلم و سریال‌هایی ببینیم؟

سفری به بلندای کهکشان خیلی خیلی دور

بوبا فت یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های جهان استار وارز است و دیزنی از زمان خرید استار وارز به دنبال ساخت محصولی با محوریت این شخصیت است. حدود ده سال از این اتفاق گذشته و حالا شاهد ساخت و پخش سریال The Book of Boba Fett هستیم که فصل اول آن به تازگی آغاز شده و طی هفت قسمت از شبکه‌ی دیزنی پلاس پخش خواهد شد. با توجه به این موضوع و آشنا نبودن برخی افراد به خط زمانی جهان استار وارز در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که قبل از تماشای سریال بوبا فت باید چه فیلم و سریال‌هایی ببینیم؟ و آنها را به صورت کوتاه معرفی می‌کنیم.

1- Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

فیلم Star Wars: Episode II – Attack of the Clones که توسط جرج لوکا کارگردانی شده در سال ۲۰۰۲ اکران شد. این فیلم وقایع منتهی به یکی از مهم‌ترین اتفاقات جهان استار وارز یعنی جنگ کلون‌ها را در کنار داستان عاشقانه‌ی آناکین و پدمه به تصویر کشیده است. در کنار این موارد شاهد حضور جانگو (پدر بوبا) فت در فیلم هستیم و شروع و انگیزه‌ی بوبا برای تبدیل شدن به یک جایزه بگیر را مشاهده می‌کنیم.

2- Star Wars: The Clone Wars

انیمیشن سریالی کلون وارز دومین قدم قبل از تماشای سریال The Book of Boba Fett است. البته تمرکز اصلی این سریال همان‌طور که از نامش پیداست، روی جنگ کلون‌ها و سه شخصیت اصلی آن یعنی کنوبی، آناکین و آسوکا است. با این وجود بوبا فت حضور ملموسی در این سریال دارد و تمرکز چند قسمت از سریال روی او بوده و ماجراجویی‌های او در کهکشاه خیلی خیلی دور را طی جنگ کلون‌ها روایت می‌کند. همچنین تماشای سریال Star Wars: The Bad Batch که داستان خواهر بوبا را روایت می‌کند و فنیگ شند نیز در آن حضور دارد، برای طرفداران استار وارز خالی از لطف نیست.

3- سه‌گانه‌ی اصلی

اولین حضور بوبا فت در جهان استار وارز به سه‌گانه‌ی اصلی آن مربوط می‌شود. البته او در قسمت اول این سه‌گانه فقط چند ثانیه توسط دوربین شکار شده و در دو قسمت بعدی نقش بسیار پررنگ‌تری را ایفا می‌کند. او در این سه‌گانه نقش یک جایزه بگیر را دارد که برای جابا کار می‌کند. جالب است بدانید که جرج لوکاس برای خلق این شخصیت در قسمت پنجم از شخصیت اصلی فیلم Man with No Name به کارگردانی سرجو لئونه الهام گرفته بود.

4- The Mandalorian

قبل از تماشای سریال بوبا فت باید چه فیلم و سریال‌هایی ببینیم؟

آخرین ایستگاه تماشای سریال مندلورین است. این سریال داستان دین جاریان را روایت می‌کند که کودکی با قابلیت استفاده از نیرو را پیدا کرده و برای بازگرداندن او به همنوعانش تلاش می‌کند. پخش سریال مندلورین از سال ۲۰۱۹ آغاز شد و موفقیت آن راه را برای ساخت سریال‌های دیگری در جهان استار وارز از جمله سریال The Book of Boba Fett باز کرد. سریال مندلورین و به طور خاص فصل دوم آن ارتباطات زیادی با سریال بوبا فت دارد و تماشای آن قبل از این سریال ضروری است.

نظر شما در مورد بوبا فت چیست؟ آیا سریال The Book of Boba Fett توان تکرار موفقیت مندلورین و تبدیل شدن به اثری شایسته را دارد؟ نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در وب‌سایت سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا