برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شخصیت های سریال ونزدی
1%
  • 10/10

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های سریال ونزدی است؟

خودت را در دنیای فانتزی تیم برتون پیدا کن!!

تایپ MBTI شما شبیه به کدامیک از شخصیت های سریال ونزدی است؟ ۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

در این مطلب می‌خوایم بررسی کنیم که کدامیک از شخصیت های سریال ونزدی با تایپ‌های شخصیتی تست مایرز بریگز (Myers-Briggs) هماهنگ هستند. اگر طرفدار دنیای فانتزی تیم برتون (Tim Burton) هستید و به این موضوع هم علاقه دارید، این مطلب برای شماست.

ونزدی یکی از فرزندان خانواده آدامز است که در دهه ۳۰ میلادی توسط چارلز آدامز (Charles Addams)، یکی از بزرگترین کاریکاتوریست‌های آمریکایی به‌عنوان بخشی از یک مجموعه کمیک خلق شد و در طول دهه‌ها به محبوبیت زیادی رسید. بعد از چندین اقتباس لایو اکشن، نتفلیکس با فصل اول مجموعه تلویزیونی Wednesday که طبق آمار رسمی پربازدیدترین سریال این شبکه بوده، شخصیت ونزدی آدامز با بازی جنا اورتگا (Jenna Ortega) را درگیر معمایی جدید کرد. این سریال ترسناک، کمدی و فراطبیعی توسط آلفرد گاف (Alfred Gough) و مایلز میلر (Miles Millar) ساخته شده و تیم برتون که یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی مجموعه است، چهار قسمت اول را کارگردانی کرده است. برتون پیش از این با دو پروژه مرتبط با خانواده آدامز در ارتباط بوده، فیلم سال ۱۹۹۱ که کارگردانی‌ آن را رد کرد و فیلم انیمیشن استاپ‌ موشنی که ساختش به‌دلایل نامعلوم لغو شد.

داستان سریال معمایی فراطبیعی Wednesday به دختر خانواده آدامز می‌پردازد که تلاش می‌کند بر توانایی‌های روانی نوظهور خود تسلط پیدا کند، قتل‌های هیولایی که یک شهر محلی را به وحشت انداخته خنثی کند و همچنین معمای قتلی را به سرانجام برساند که ۲۵ سال پیش والدینش را درگیر کرده بود. جدا از داستان مهیج و درگیرکننده‌اش، سریال ونزدی چهره‌های محبوب و منفور زیادی دارد که هر کدام شخصیتی پیچیده‌تر از دیگری دارند.

نگاهی به شخصیت های سریال ونزدی که ممکن است تایپ MBTI شبیه به شما داشته باشند

دونووان گالپین – تایپ ESTJ

کلانتر گالپین در طول فصل اول تحول شخصیتی قابل توجهی داشته است. او در قسمت‌های ابتدایی یک کاراگاه منزوی و سرد و بی‌روح بود که به حرف هیچکس گوش نمی‌کرد، اما رفته رفته یاد گرفت تا با اطرافیان خود بهتر ارتباط برقرار کند. این تغییر نشان می‌دهد او همیشه یک ESTJ بوده است. اگرچه آسیب‌های روحی و دشواری در برقراری ارتباط با پسرش بی‌تاثیر نبوده، اما کلانتر گالپین از آن دسته رهبرانی است که خوب می‌داند کار کردن با افرادی با دیدگاه‌ها و مهارت‌های متفاوت، حتی با استفاده از اطلاعاتی که از طریق قدرت‌های روانی ونزدی آدامز به دست می‌آورد، چه مزایایی می‌تواند داشته باشد.

یوجین اوتینگر – تایپ INFP

اگرچه یوجین به دلیل علاقه‌اش به زنبورها اغلب در آکادمی نومور تنهاست، اما او یکی از مهربان‌ترین شخصیت‌هایی است که ونزدی در دوران تحصیلش داشته است. یوجین در حالت عادی انسانی آرام و بی‌آزار است اما اگر کسی بخواهد دوستان و عزیزانش را تهدید کند، بسیار خطرناک می‌شود. او نه‌تنها احساسات پیچیده‌ای دارد، بلکه به‌شدت متعصب و متعهد است. یعنی اگر هدفی داشته باشد یا بخواهد کاری را انجام بدهد، به هر روش و تاکتیکی دست می‌زند.

دکتر والری کینبات – تایپ ISFJ

بسیاری از دانش‌آموزان در آکادمی نومور به یک مشاور ماهر نیاز دارند و والری کینبات بهترین گزینه ممکن است. به عنوان یک فرد با تایپ شخصیتی ISFJ، او همواره در تلاش بوده تا آنچه که برای بیمارانش اهمیت دارد را درک کند و تاجایی که می‌تواند به آنها در حل مشکلات‌شان کمک کند. شاید اطلاعات کمی درمورد زندگی شخصی و پیشینه او وجود در دست باشد، اما رفتارش حتی با سرسخت‌ترین بیماران نشان می‌دهد که کینبات مشاوری دلسوز و مصمم است.

او علیرغم تعهدش به احساسات و نیازهای دیگران، انتظار دارد بهش احترام گذاشته شود و همین موضوع باعث می‌شود تا مشکلاتی با ونزدی داشته باشد. این امر به ویژه زمانی صادق است که خانواده آدامز به شهر می‌آیند و باعث هرج و مرج می‌شوند. درست مثل بسیاری از افراد با تایپ شخصیتی ISFJ، والری کینبات بیشتر در فکر یافتن رضایت برای خود و دیگران است و تنها زمانی از کسی دست می‌کشد که به وضوح نسبت به ایجاد هرج و مرج و برهم زدن امنیت دیگران ابراز علاقه می‌کنند.

مرلین تورنهیل – تایپ ESTJ 

مرلین تورنهیل شخصیت پیچیده‌ای است که خودش را وقف برنامه‌هایش می‌کند در حالی که به‌طور همزمان موفق به پرورش و راهنمایی ونزدی شده است. باهوش بودن و مسئولیت پذیری مرلین را در ستون تایپ شخصیتی ESTJ قرار می‌دهد. افراد با این تایپ شخصیتی در برنامه‌ریزی و توجه به کوچک‌ترین جزئیات نظیر ندارند و همواره منطق را مقدم بر دیگران و احساسات آنها می‌دانند. البته مرلین در این زمینه کمی افراطی برخورد کرده و به خیلی‌ها صدمه زده است.

بیانکا بارکلی – تایپ ENFJ

تا قبل از اینکه ونزدی وارد آکادمی بشود، بیانکا ملکه نورمور بود. او دائما در حال ارزیابی دنیای اطراف خود است تا ببیند دیگران چه فکری درباره‌اش می‌کنند که یک اقدام رایج از یک تیپ شخصیتی برون گرا و قضاوت کننده ENFJ است. شاید در نگاه اول اینطور به نظر برسد که مظهر بدجنسی است، اما رفته رفته مشخص می‌شود که بیانکا اصلا انسان بد ذاتی و بدجنسی نیست. بله درسته، او به‌شدت رقابتی است، ولی وقتی وسواس خود را برای شکست دادن ونزدی رها کرد، تازه متوجه پتانسیل درونش شد. در کل افراد با تایپ شخصیتی ENFJ، بسیار مهربان هستند و در مواقعی که برای موفقیت به فشار بیشتری نیاز است، می‌توان روی آنها حساب کرد.

لاریسا ویمز – تایپ ENTJ

شاید در نگاه اول اینطور به نظر نرسد اما لاریسا ویمز یکی از جالب‌ترین شخصیت های سریال ونزدی است. لاریسا همیشه طبق استانداردهای منطقی زندگی کرده و به‌همین خاطر همیشه خیلی سرد و بی‌روح به نظر می‌رسد. اما نباید فراموش کرد که افراد با تایپ شخصیتی ENTJ رهبران بسیار خوبی هستند، هم به این دلیل که در شغل خود نظیر ندارند و هم به این دلیل که قادر به حل سخت‌ترین مشکلات هستند. البته آنها می‌توانند به مرور زمان مغلوب غرور خود بشوند و تمایلی به پذیرش این موضوع نداشته باشند که بهتر از آنها هم در دنیا وجود دارد.

خاویر تورپ – تایپ ENFP

خاویر یکی از پیچیده‌ترین شخصیت های سریال ونزدی است، زیرا از همان ابتدا که با او آشنا می‌شوی، نمی‌دانی درون‌گرا است یا برون‌گرا. البته همین فکت که به تایید دیگران نیاز دارد باعث می‌شود تا در ستون تایپ شخصیتی ENFP قرار بگیرد. خاویر یکی از اعضای انجمن Nightshade است و در حالی که جنبه تاریکی دارد، تمام تلاش خود را می‌کند تا آن را تحت کنترل داشته باشد. او همچنین در توجه جزئیات نظیر ندارد و قادر به دیدن چیزهایی است که حتی ونزدی هم با قابلیت‌های منحصر به‌فردش نمی‌تواند ببیند.

تایلر گالپین – تایپ INTJ

برای درک کامل شخصیت پیچیده تایلر باید دو مورد را بررسی کرد؛ یک اینکه او واقعا کیست و دو اینکه سعی دارد وانمود کند چه کسی هست. طرفداران ممکن است امیدوار باشند که تایلر در فصل دوم به رستگاری برسد، اما اقدامات او تاکنون نشان داده که توانایی تغییر کردن ندارد. جدا از هایو بودنش، تایلر شباهت زیادی با ونزدی دارد، از روابط پیچیده‌اش با خانواده گرفته تا وضعیت اجتماعی نه‌چندان جالبش‌. او به درونگرایی گرایش دارد و مشتاق است درباره اطرافیان خود بیشتر بداند.

البته این ویژگی‌های شخصیتی وقتی نمایان می‌شوند که او هیولای درون خود را در آغوش گرفته و از ارزیابی و قضاوت خود از دیگران استفاده می‌کند تا کسانی را که می‌شناسد عذاب بدهد. این موضوع به ویژه درمورد ونزدی صادق است، زیرا تایلر ونزدی را عاشق خود کرد تا وقتی حقیقت را می‌فهمد عذاب بکشد. افراد با تایپ شخصیتی INTJ بسیار منضبط هستند و مواردی همچون دیدن الگوها و قرار دادن تیکه‌های پازل در جای خود نظیر ندارند.

انید سینکلر – تایپ ESFP

انید نمونه بارز یک ESFP است، چون برخلاف ونزدی از دنیا و اتفاقاتی که در آن می‌افتد لذت می‌برد و همیشه سعی می‌کند نیمه پر لیوان را ببیند. او مهربان، با نمک، جذاب و اهل صحبت کردن است و به روابط خود با دیگران اهمیت می‌دهد. این مدل افراد در محل کار هم به فضاهای مهیج علاقه داشته و دوست دارند با افرادی دوستانه و پرانرژی کار کنند. شاید به‌همین خاطر انید موفق شد علیرغم تمامی چالش‌ها، دید ونزدی را نسبت به عوض کند.

ونزدی آدامز – تایپ INFJ

ونزدی همانطور که از ظاهر و طرز رفتار کردنش پیداست، یک INFJ است. افراد با این تایپ شخصیتی درون‌گرا هستند و خیلی سخت با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آنها تمایل دارند به خواسته‌ها و انگیزه‌های اطرافیان خود نگاه کنند که کاملا با ونزدی مطابقت دارد. در حالی که او دوست دارد باور کند که منحصرا از منطق برای راهنمایی خود استفاده می‌کند، اما برداشت جنا اورتگا از این شخصیت محبوب تا حد زیادی به شهود و احساساتش نسبت به دیگران وابسته است. شاید به‌همین خاطر گهگاه در تلاش برای شناسایی هاید، دچار اشتباه شده است. البته علیرغم تمامی ضعف‌هایی که دارد، وقتی تصمیمی می‌گیرد، تمام تلاش خود را می‌کند تا به آن پایبند بماند.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. نظر شما در این رابطه چیست؟ جای کدامیک از شخصیت‌ها در لیست خالی است؟ شما از نظر شخصیتی شبیه به کدامیک از شخصیت های سریال ونزدی هستید؟ نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments