1%
  • 0/10

چند درصد از کاربران خرید گوشی را به بعد از بحران کرونا موکول کرده‌اند

آیا شما در شرایط کنونی برنامه‌ای برای خرید گوشی دارید؟

چند درصد از کاربران خرید گوشی را به بعد از بحران کرونا موکول کرده‌اند ۰ ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
خرید گوشی

شیوع ویروس کرونا در جهان نه تنها همه‌ی صنایع را فلج کرده، بلکه اکثر مردم هم تمایلی به خرید به ویژه دستگاه‌های الکترونیکی مثل خرید گوشی در شرایط کنونی ندارند.

موسسه تحقیقاتی استراتژی آنالیتیکس گزارشی از میزان تمایل کاربران به خرید گوشی با عنوان “خریدهای مصرف‌کننده پس از بحران کرونا” در چین منتشر کرده است؛ بر اساس گزارش این موسسه تعداد زیادی از کاربران چینی خرید تلفن هوشمند بعدی خود را به تعویق انداخته‌اند.

تخمین زده شده که ۳۷ درصد از کاربران چینی با توجه به همه گیر بودن ویروس کرونا، خرید بعدی گوشی هوشمند خود را به تاخیر انداخته‌اند. علاوه بر این، ۳۲ درصد از کاربران قصد دارند گوشی هوشمند 5G خریداری کنند که به این ترتیب منتظر خواهند ماند. حدود ۲۸ درصد اعلام کرده‌اند، همانطور كه ​​قبل از شیوع ویروس كرونا برنامه‌ریزی كرده بودند اقدام به خرید گوشی جدید می‌كنند، در حالی كه ۹ درصد از کاربران پاسخ دادند كه تحت هیچ شرایطی دستگاه جدیدی نخواهند خرید.

از طرف دیگر، در این گزارش ذکر شده است که ۴۱ درصد کاربران اپل در این نظرسنجی قصد دارند بدون در نظر گرفتن وضعیت فعلی، آیفون جدید خریداری کنند. براساس گزارش استراتژی آنالیتیکس، در حالی که زنجیره‌های تأمین، کارخانه‌ها و فروشگاه‌های خرده فروشی به آرامی به شرایط عادی کار باز می‌گردند، تقاضای مصرف کننده برای خرید محصول جدید به طور قابل توجهی طولانی‌تر می‌شود.

فروشندگان و اپراتورهای مخابراتی نیز برای بازگشت به اهداف فروش که قبلا تخمین زده شده، مجبورند مشتریان را با پیشنهادات وسوسه انگیز تشویق به خرید کنند.

با همه‌ی اینها در میان کسانی که در این شرایط اقدام به خرید گوشی می‌کنند، یا گوشی قبلی‌شان دچار مشکل شده و امکان تعمیر آن وجود ندارد یا از آن دست کاربران گیکی هستند که تا عادی شدن شرایط نمی‌توانند خرید گوشی بعدی و تازه به بازار عرضه شده را به تعویق بیندازند و این دست کاربران معمولا به دنبال گوشی‌های پرچمدار جدید هستند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که میزان فروش حضوری در همه‌ی بازارها به شدت کاهش یافته و کاربرانی که اقدام به خرید می‌کنند، به شکل آنلاین کالای مورد نظر را سفارش و درب منزل تحویل می‌گیرند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments