بازی ترسناک The Medium طی مدت کوتاهی به سوددهی رسیده است

این عنوان اواخر ژانویه منتشر شد

بازی ترسناک The Medium

طبق گزارشی که توسط وب سایت لهستانی Money.pl منتشر شده، بازی ترسناک The Medium طی مدت کوتاهی به سوددهی رسیده است.

بلوربر تیم (Bloober Team)، نام چندان مشهوری در میان علاقه‌مندان به ویدیو گیم نیست. با این حال، بازی جدیدشان یعنی The Medium از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تمامی چشم‌ها را به خود دوخته بود؛ زیرا اولین انحصاری ایکس‌باکس در نسل مهم به شمار می‌رود. این بازی سرانجام در تاریخ ۲۸ ژانویه از راه رسید و مطابق برخی پیش‌بینی‌ها، عملکرد قدرتمندی در زمینه‌ی بازخوردهای دریافتی نداشته است. متای محصول تا به این لحظه و با انتشار ۶۲ نقد روی پلتفرم ایکس‌باکس سری ایکس به رقم ۷۱ رسیده است. اینطور که به نظر می‌رسد، نقدهای متوسط منتقدان نتوانسته جلوی علاقه‌ی بسیار زیاد کاربران برای تجربه‌ی جدیدترین محصول بلوبر تیم را بگیرد.

با توجه به گزارشی که وب سایت لهستانی Money.pl کار کرده، بازی ترسناک The Medium پس از گذشت تنها سه روز از عرضه‌ی خود توانسته به مرز سوددهی برسد. به بیان دیگر، میزان فروش محصول طی روزهای اخیر هزینه‌های تولید و بازاریابی را پوشش داده و فروشی که از این به بعد حاصل شود، سود خالص خواهد بود. البته نویسنده وارد جزئیات نشد تا سوال‌های بسیاری بدون پاسخ بماند؛ برای مثال، مطلب هیچ اشاره‌ای به تعداد نسخه‌های فروخته شده نداشت. همچنین مشخص نیست هزینه‌های توسعه و بازاریابی مجموعا چقدر بوده است. در ضمن، جدیدترین محصول بلوبر تیم به واسطه‌ی Xbox Game Pass هم در دسترس قرار دارد. مشخص نیست درآمد حاصل از این سرویس هم در نظر گرفته شده یا خیر.

The Medium، درباره‌ی دختر جوانی به نام ماریان است که با گذشت مدت کوتاهی از مرگ پدر خود، یک تماس تلفنی دریافت می‌کند. مردی که تماس گرفته، از قابلیت پروتاگونیست برای ارتباط با دنیای مردگان و همچنین کابوس‌هایی که طی چند وقت اخیر می‌بیند، خبر دارد. توماس همچنین به ماریان می‌گوید اگر می‌خواهد درباره‌ی ریشه‌ی قابلیت‌ها و همچنین دلیل کابوس‌های اخیرش اطلاعاتی کسب کند به یک مجتمع اقامتی و متروکه بیاید؛ مجتمعی که سال‌ها قبل به خاطر قتل عام ناگهانی و اسرارآمیز تعدادی از مسافران رها شد. رفتن ماریان به این مکان، باقی اتفاقات داستان را زمینه‌چینی می‌کند.

The Medium، بزرگ‌ترین بازی بلوبر تیم تا به امروز بوده و از جلوه‌های بصری بسیار خوبی هم برخوردار است. با این حال، اعلام مشخصات سیستم‌های پیشنهادی آن تعجب بسیاری از کاربران فضای مجازی را به همراه داشت. ویچیک پیکو (Wojciech Piejko) طراح ارشد بازی در یکی از مصاحبه‌های توضیحاتی را در این باره ارائه داد. طبق گفته‌های او، در بازی مکانیکی وجود دارد که به کاربر اجازه می‌دهد کنترل شخصیت اصلی را در دو جهان متفاوت به دست بگیرد. به بیان دیگر، سخت‌افزارهای سیستم باید دو جهان را به صورت همزمان پردازش کنند. علاوه بر این، محصولشان از قابلیت‌های مختلفی مانند رهگیری پرتو و HDR پشتیبانی می‌کند. این ویژگی‌ها دست به دست هم داده و باعث شده‌اند مدیوم به سیستم‌های قدرتمندی نیاز داشته باشد.

در انتها، لازم به ذکر The Medium تنها برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا