خانواده الی در The Last of Us

چه رازهایی در خانواده الی در The Last of Us وجود داشته که باید برملا شوند؟

بخش‌های تاریک زندگی الی باید رو شوند!

جهان The Last of Us جهانی مملو از رازهای تاریک و البته رازهای کشف نشده است، اما یک راز بوده که سال‌های زیادی است ما را درگیر کرده است. راز خانواده الی در The Last of Us چیست؟ چه چیزهایی درباره خانواده اصلی‌ترین شخصیت داستان خود می‌دانیم؟

بازی The Last of Us در سال‌های موفقیت چشم گیر سری بازی دوست داشتنی Uncharted به انتشار رسید. در ابتدا این بازی از نظر توسعه دهندگان در استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) مانند استراحتی برای نیتن دریک (Nathan Drake) و همراهانش تلقی می‌شد، اما تحسین دیوانه وار این بازی توسط منتقدین و مخاطبین، باعث شد که ما متوجه شویم بازی حتی موفق‌تر از سری بازی Uncharted‌ متولد شده است!

این بازی اولین مرتبه در سال ۲۰۱۳ به انتشار رسید و موفقیت بی سابقه آن سبب انتشار یک بسته الحاقی به عنوان پیش درآمدی بر داستان اصلی با نام The Last of Us: Left Behind عرضه شد. همچنین ما موفق به تجربه بخش آنلاین این بازی با نام The Last of Us Factions شدیم که برای کاربران زیادی خاطره انگیز بوده و سال‌هاست در انتظار نسخه دوم آن نشسته‌اند.

نسخه دوم از این سری بازی جذاب که با نام The Last of Us Part 2 انتشار یافت، روشی جدید و پیش‌تر تعریف نشده را در بخش داستان سرایی پیش گرفت که دقیقا مانند نسخه اول این بازی مورد تحسین همگان قرار گرفت. ورود شخصیت‌های جدید در این بازی، باعث شد که پاسخ پرسش‌های زیادی در اختیار ما قرار بگیرند، با این حال همان شخصیت‌های جدید با همراهی شخصیت‌هایی که در نسخه ابتدایی با آن‌ها آشنا شده بودیم، پرسش‌های جدید را برای ما خلق کردند که تا به این لحظه در انتظار پاسخ آن‌ها هستیم و احتمالا طی سال‌های آینده به پاسخ آن‌ها می‌رسیم.

یکی از شخصیت‌هایی که ما سال‌های زیادی است با او آشنا شده‌ایم، اما هنوز شناخت او برایمان سخت بوده، یکی از شخصیت‌های اصلی یا بهتر است بگوییم اصلی‌ترین شخصیت دنیای The Last of Us یعنی الی (Ellie) است. پرسش‌های زیادی در نسخه اول، نسخه دوم و حتی در سریال تلویزیونی The Last of Us پاسخ داده شده‌اند، با این حال بخش‌های زیادی از زندگی او برای مخاطبین تاریک است. از جمله مهم‌ترین آن‌ها خانواده الی و بیش از همه پدر الی بوده که برای ما اسرار آمیز است.

خانواده الی در The Last of Us هنوز یک راز است!‍

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، ما بخش‌هایی کوتاه از زندگی خانواده الی را تماشا و تجربه کرده‌ایم. به طور دقیق‌تر، ما شاهد حضور مادر الی، آنا (Anna)، با بازیگری بی نظیر اشلی جانسون (Ashley Johnson)، صدا پیشه الی در بازی‌های The Last of Us، در آخرین بخش‌های سریال تلویزیونی The Last of Us بودیم. این اولین و البته شاید آخرین دیدار ما با مادر الی بود.

آنا، مادر الی، از دوستان قدیمی دیگر شخصیت مهم دنیای د لست آف آس یعنی مارلین (Marlene) است. ما صدای آنا را پیش‌تر در نوارهای صوتی بازی The Last of Us شنیده بودیم و همیشه می‌توانستیم حضور او در کنار خود را احساس کنیم، اما هرگز به طور مستقیم با او روبرو نشده بودیم.

همچنین باید اشاره داشت چاقویی که الی همیشه همراه دارد، هدیه مادرش به او بوده که به مارلین سپرده شده بود. شما می‌توانید لحظه تحویل چاقو به الی توسط مارلین را در کتاب کمیک The Last of Us: American Dreams تماشا و مطالعه کنید. تمام موضوعاتی که به آن‌ها اشاره شد، نشان از اهمیت آنا برای دختر خود الی و البته احساسات الی به مادر خود آنا دارند. اما چه اطلاعاتی از پدر الی در دست داریم؟

اولین لحظه آشنایی الی و جوئل، زمانی بوده که مارلین هنوز از الی مراقبت می‌کند. الی در برخورد اول با جوئل تلاش داشته خود را نو جوانی مستقل، قوی و البته لج باز نشان دهد و همین موضوع او را تبدیل به همراهی مناسب برای جوئل و شخصیتی مناسب برای داستانی مملو از احساسات کرد. به عبارت دیگر، ما به استقلال و لج بازی الی نیاز داشتیم تا در زمان اتفاقات بد، شکست او و پناه بردن الی و جوئل به یکدیگر را با تک تک سلول‌های وجود خود احساس کنیم.

الی در چهارده سال زندگی خود به اشخاص متفاوتی چون مارلین و رایلی (Riley) تکیه کرده، با این حال همیشه تنها مانده و همانطور که خودش همیشه گفته، قدرت از دست دادن شخص مهم دیگری را ندارد! پیش از همه این افراد اما، الی خانواده خود را از دست داده و در حالی که جوئل برای او مانند پدر است، نمی‌تواند جای پدر حقیقی او را پر کند.

ورود پدر حقیقی الی به دنیای The Last of Us

سفر جوئل و الی با تلخی و رفتار بد هر دو طرف آغاز می‌شود، با این حال با گذشت زمان این دو به شدت به یکدیگر وابسته می‌شوند. جوئل در نقش پدر الی در برابر مخاطرات ظاهر شده و حس کودک بودن به الی داده و الی در عوض جای خالی سارا (Sarah) را برای جوئل پر کرده و حس پدری به او می‌دهد.

اما نباید فراموش کرد که ما هنوز پدر واقعی الی را ندیده‌ایم و به شدت مشتاق دیدار او هستیم. در این میان باید افزود که ما شاهد حضور سم دریک (Sam Drake) برای اولین بار در بازی Uncharted 4: The Thief’s End بودیم و این یعنی توسعه دهندگان دستی باز برای افزودن شخصیت‌هایی داشته که وجود دارند، اما هرگز وارد صحنه نشده‌اند. حضور سم در دنیای نیتن دریک سبب شکل گیری خطوط داستانی جدید و جذابی شد؛ در نتیجه این اتفاق می‌تواند خطوط جذاب جدیدی را به سری The Last of Us اضافه کند.

افزودن پدر الی به شخصیت‌های دنیای The Last of Us در قالب یک شخصیت مثبت یا شخصیتی منفی یا حتی موجودی مبتلا شده که باید از شرش خلاص شویم می‌تواند جانی تازه به شخصیت الی و داستان د لست آف آس ببخشد. در نهایت باید اشاره داشت که سرنوشت جوئل در بازی The Last of Us Part 2 باعث شد که عطش ما برای کسب اطلاعات درباره پدر الی بیشتر شود و امیدواریم این اتفاق در نسخه‌های پیش روی این فرنچایز جذاب رخ دهد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید ورود خانواده الی در The Last of Us می‌تواند به سود مخاطبین باشد؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

4 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا