سریال شبیه به استارفیلد

سریال The Expanse – سریال شبیه به استارفیلد که حتما باید تماشا کنید!

فضانورد درون خود را این بار در دنیای سریال رها کنید

انتشار بازی Starfield، افراد بسیاری را تشنه داستان‌های جذاب علمی تخیلی کرده است. از همین رو ما قصد داریم شما را با سریال شبیه به استارفیلد آشنا کنیم. این سریال The Expanse نام داشته و شما را با داستانی گیرا در دنیایی چشم نواز، روزها سرگرم می‌کند.

بازی جدید و جذاب بتزدا، در تاریخ ۱۵ شهریور سال ۱۴۰۲ به انتشار رسید و توانست در همان روزهای اول میلیون‌ها کاربر را به سوی خود جذب کند. این بازی شما را در جهانی بیکران و پس از جنگ فضایی خون آلود میان دو گروه مختلف قرار داده و از شما می‌خواهد رازی را کشف کنید که هرگز کسی به آن دست نیافته است. این بازی توانست به سرعت تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در شبکه استیم و پلتفرم ایکس باکس شود.

اما متاسفانه کاربران بسیاری هستند که به سبب نداشتن کنسول‌های ایکس باکس یا رایانه شخصی قدرتمند، قادر به تجربه این بازی نبوده، یا به تجربه این بازی پرداخته و قصد دارند درکی بهتر از آن داشته باشند. از همین رو ما قصد داریم سریال شبیه به استارفیلد، یعنی سریال The Expanse را به شما معرفی کنیم از با الهام از رمان‌های جیمز کوری (James S.A. Corey) نوشته و ساخته شده است. این سریال در قرن ۲۳ میلادی رخ داده و در آن تمام منظومه شمسی فریاد جنگ سر می‌دهد!

شما می‌توانید از شخصیت‌های این سریال برای شخصی سازی شخصیت خود یا از سفینه‌های آن‌ها به منظور ساخت سفینه خود بهره ببرید. لازم به ذکر است که در بخشی از بازی استارفیلد نیز به این بازی اشاره شده که نشان از رابطه خوب میان توسعه دهندگان سریال The Expanse و بازی Starfield دارد.

داستان سریال The Expanse

داستان سریال The Expanse را می‌توان نسخه فضایی سریال بازی تاج و تخت یا همان Game of Thrones دانست، با این تفاوت که کارگردانان The Expanse عجله‌ای برای به پایان رساندن این سریال نداشتند. به عبارت دیگر فصل پایانی آن نه تنها زیبا به پایان رسیدن، بلکه به معنی پایان دنیای سریال نبوده و باید در انتظار بخش‌هایی تازه از این سریال باشیم.

همانطور که اشاره شد، داستان سریال The Expanse چند صد سال پس از تاریخ ما رخ داده و در آن زمان، سفر فضایی تبدیل به امری عادی شده است. داستان سریال، سرگذشت گروهی از معدنچی‌ها که درگیر اتفاقی عجیب شده را شرح می‌دهد. در این میان باید اشاره داشت که شاید جلوه‌های بصری این سریال به قدرت جلوه‌های بصری بازی تاج و تخت نباشند، اما شکی نیست که مخاطبین را راضی نگه می‌دارند. بزرگ‌ترین تفاوت میان The Expanse و Starfield این بوده که در سریال ما شاهد سفر میان منظومه‌ای نخواهیم بود. به عبارت دیگر استفاده از چیزی مانند Grav Drive بازی استارفیلد در سریال The Expanse وجود نداشته و ما شاهد سفری با سرعت فراتر از سرعت نور نخواهیم بود.

گروه‌های مختلف سریال The Expanse

سریال The Expanse، مانند هر سریال دیگری که با سیاست سر و کار داشته، چند گروه قدرتمند حکمران را به ما معرفی می‌کند. البته نباید فراموش کرد که گروه‌های سریال The Expanse همه متشکل از انسان‌ها بوده و موجودات بیگانه در میان این گروه‌ها جایی ندارند. این سریال شبیه به استارفیلد در عوض تمرکز بسیاری بر طبیعت انسان و باورهای فرهنگی و مذهبی آن‌ها دارد.

زمین و ماه (لونا)

گروه United Nations of Earth متشکل از اعضای زمین و ماه است. اعضای این گروه که مردم نیز شامل آن می‌شوند، خود را به دلیل در اختیار داشتن مواد اولیه بیشتر، بالاتر از دیگر گروه‌ها می‌دانند. همانطور که انتظار می‌رود، دیگر گروه‌های حاضر در منظومه شمسی، به دلیل این خود بزرگ بینی اعضای گروه زمین و ماه از آن‌ها آزرده خاطر بوده و همین موضوع سبب تنش میان آن‌ها با گروه زمینی‌ها شده است.

مریخ

مریخ در ابتدا در اختیار زمینی‌ها بوده که به مرور زمان تبدیل به ملتی جداگانه شده است. مردم حاضر در این سیاره خود را مستقل از زمین دانسته و ما را به یاد مردم آمریکا، پیش از استقلال این کشور از انگلیس می‌اندازد. هدف مریخی‌ها، تغییر شرایط مریخ به منظور ساده‌تر زیستن در این سیاره بوده که برای آن‌ها از همه نظر گران تمام می‌شود. از همین رو آن‌ها در گوی‌های عظیم زندگی کرده و شرایطی به مراتب سخت‌تر از شرایط مردم در سیاره زمین دارند.

البته در نتیجه استقلال از زمین و تلاش برای قابل سکونت کردن مریخ، مریخی‌ها پیشرفتی چشم گیر در علم داشته که آن‌ها را نسبت به مردم دیگر سیاره را متمایز کرده است. در حقیقت علم مریخی‌ها از زمینی‌ها بیشتر بوده و آن‌ها را در برخی جهت‌ها از زمینی‌ها پیش انداخته است. مریخی‌ها بیش از دو برابر زمینی‌ها مشغول به کار بوده، با این حال از نظر میزان، به مراتب کمتر از زمینی‌ها به نتیجه می‌رسند. این موضوع سبب شده که آن‌ها به استخراج مواد از سیارک بلت (Belt) پرداخته که همین موضوع سبب خدشه دار شدن اعتبار آن‌ها شده است.

بلت

گروه Outer Planet Alliance یا OPA، گروهی است که وظیفه برقراری نظم در سیارک بلت را دارد. دیگر گروه‌ها، گروه OPA را یک گروه تروریستی دانسته و به باور آن‌ها، گروه OPA همیشه از پر تنش‌ترین روش برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کند. البته نباید فراموش کرد که ساکنان زمین و مریخ اعضای سیارک بلت را افرادی بی مصرف دانسته و این موضوع سبب خشونت بیش از حد اعضای این سیارک شده است.

فرهنگ مردم سیارک بلت که با نام بلترز (Belters) شناخته می‌شوند، به طور کلی با مریخی‌ها و زمینی‌ها فرق دارد. شرایط بسیار سخت زندگی، نبود نیروی جاذبه و طرز فکر متفاوت، باعث شده آن‌ها فرهنگی کاملا جداگانه را به خود گرفته و حتی زبانی کاملا جدید را برای خود داشته باشند.

روسینانت

در مرکز تمام داستان‌های سریال شبیه به استارفیلد یعنی The Expanse، گروهی روسینانت (Rocinante) بوده که به تمام گروه‌های گفته شده مرتبط است. این گروه متشکل از یک خلبان مریخی، سربازی زمینی که کاپیتان آن‌ها بوده و یک مهندس بلتر است. این گروه به دلیل وضعیت خاص اعضای خود، در نقطه‌ای بسیار حساس از نظر سیاسی قرار گرفته است. اعتماد و بی اعتمادی در این گروه به طور مداوم دیده می‌شود، با این حال ما بیش از آن که فاصله میان آن‌ها را ببینیم، شاهد همبستگی و یک سویی از آن‌ها هستیم.

سریال The Expanse سریالی تو خالی و معمولی نیست!

به باور ما، سریال The Expanse فراتر از یک محتوای تلویزیونی برای وقت گذرانی است. همانطور که در ابتدای مطلب نیز مطالعه کردید، سریال The Expanse بر گرفته از رمان‌هایی علمی تخیلی با همین نام بوده که اثر جیمز کوری است. جیمز کوری در حقیقت نامی ساختگی توسط دو نویسنده با نام‌های دنیل آبراهام (Daniel Abraham) و تای فرانک (Ty Franck) بوده که توسط این دو نویسنده پس از آغاز همکاری انتخاب شده است. این دو نویسنده محبوب ورای نوشتن رمان‌های The Expanse، داستان‌ها کوتاه و دیگر رمان‌ها را به انتشار رسانده که به رمان‌های The Expanse بست پیدا می‌کنند. فرنچایز The Expanse به طور کلی به شما تجربه‌ای بی نظیر، با داستانی بی همتا ارائه داده که حاصل سال‌ها تلاش و کوشش دو نویسنده خلاق است.

شما همچنین می‌توانید به تجربه بازی Telltale’s The Expanse پرداخته که پیش مقدمه‌ای به این سریال بوده و قسمت‌های پایانی آن به زودی منتشر می‌شوند. همچنین شما می‌توانید به مطالعه کمیک بوک‌های این فرنچایز با نام The Expanse: Dragon Tooth بپردازید که اتفاقات بعد از سریال را برای شما شرح می‌دهند. نظر شما درباره سریال The Expanse چیست؟ آیا شما به تماشای این سریال پرداخته‌اید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

4.3 3 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا