#مهسا_امینی
پایان فصل دوم سریال The Boys

پایان فصل دوم سریال The Boys چه تاثیری بر ادامه‌ی داستان خواهد داشت؟

جنگ تازه شروع شده

فصل دوم سریال The Boys با تمام اتفاقات جذاب و غافلگیرکننده‌اش به پایان رسید اما چالش‌های بوچر و دوستان تازه وارد مراحل جدیدی شده است. در این مقاله به تاثیر پایا‌ن‌بندی فصل دوم به ادامه‌ی روند داستان خواهیم پرداخت.

سریال The Boys در فصل دوم خود با ارائه‌ی روایتی درگیرکننده و اضافه کردن کاراکترهای جذاب، ما را با هشت اپیزود تماشایی همراه کرد که داستان متفاوت فصل اول را به شکلی فوق العاده ادامه می‌داد. حال که به پایان فصل رسیده‌ایم، اوضاع برای گروه پسران، به ظاهر مطلوب است؛ استورم‌فرانت و نیت‌های پلیدش (حداقل موقتا) خنثی شده و هوم‌لندر فعلا دست و پایش بسته است. اعضای The Boys از اتهاماتی که حتی برایشان مقصر بوده‌اند هم تبرئه شدند و اوضاع فعلا برای M.M، فرنچی و هیویی بر وفق مراد است. همه‌ی این‌ها در شرایطی است که از راز‌های بزرگی پرده برداشته شده که همه چیز را تغییر می‌دهند. اوضاعِ به نظر مطلوب فعلی در فصل سوم دوامی نخواهد آورد و بوچر و سایر اعضای پسران باید در آینده با تهدیدهای حتی بزرگ‌تری رو‌به رو شوند. در ادامه به تاثیر وقایعی که در پایان فصل دیده‌ایم بر ادامه‌ی راه هر کاراکتر می‌پردازیم. لازم به ذکر است که نقد و بررسی فصل دوم سریال The Boys پیش‌تر در سایت سرگرمی منتشر شده است و در این مقاله صرفا نگاهی می‌اندازیم به تاثیر حوادثی که در اپیزود آخر فصل دوم سریال پسران دیده‌ایم.

The Boys

بیلی بوچر در این فصل یک روز خوش هم به خود ندید. خودداری همسرش «بکا» از فرار کردن با او ضربه‌ی بزرگی به بوچر وارد کرد. زمانی هم که این دو فرصت کردند یک بار دیگر با هم باشند، استورم‌فرانت و هوم‌لندر اجازه ندادند و دیدیم که چگونه رایان، فرزند هوم‌لندر و بکا، برای متوقف کردن استورم‌فرانت مادرش را هم به کشتن داد. نگاه خشمگین و در عین حال دردناک بوچر پس از مرگ بکا یکی از به یاد ماندنی‌ترین لحظات این فصل بود که نشان داد این بوچر دیگر آن آدم سابق نخواهد شد. با آن که همه چیز برای بوچر تلخ پیش رفت، او حداقل توانست فرزند همسرش را از دست Vought و هوم‌لندر نجات داده و حالا بار سنگین حفظ امنیت او را بر دوش می‌کشد. قدم بعدی بوچر فعلا نامشخص است؛ مالوری به او پیشنهاد داد که به تیم رسمی نظارت بر ابرقهرمان‌ها بپیوندد، اما دیدیم که چگونه بوچر از دادن یک پاسخ واضح خودداری کرده و راه خود را رفت. اما طولی نخواهد کشید که بیلی برای تقابل دوباره با وات و هوم‌لندر بازگردد، چرا که هم عطش انتقام از قاتلان همسرش را دارد و هم نیروهای پلیدی پشت‌ پرده در حال دسیسه‌چینی هستند.

سایر اعضای The Boys حداقل در ظاهر اوضاع خوبی در پایان فصل داشتند. فرنچی بالاخره به رابطه‌اش با کیمیکو سامان داد و زبان اشاره‌ی منحصر به فرد او را یاد گرفت. M.M پیش خانواده‌اش برگشت و هیویی که در تمام طول این دو فصل وصله‌ی ناجور گروه بود، راه دیگری را برای مقابله با وات پیدا کرد: پیوستن به سازمان نظارت بر ابرقهرمانان و فعالیت تحت امر ویکتوریا نیومن. از این طریق، هیویی استقلال بیشتری در کارهایش خواهد داشت و دیگر نیازی نیست برای رسیدن به اهدافش دست به کشت و کشتار بزند. حداقل این تصوری است که هیویی دارد. با پرده‌برداری بزرگ در لحظات پایانی، مشخص شد که ویکتوریا در واقع تمام این مدت یک ابرقهرمان بود که تمام کاراکترها را بازی داده و موانع سر راهش را با منفجر کردن مغزهایشان از سر راهش برمی‌داشت.

The Seven

گروه هفت حالا از هر زمان دیگری ضعیف‌تر است. استورم‌فرانت که در اصل یک نازی پلید بود و قلب مردم آمریکا را هم به دست آورد، قربانی خشم رایان شد و به طرز فجیعی اعضای بدنش را از دست داد. بعید است که او مرده باشد و احتمالا باز هم او را خواهیم دید. اوضاع برای سایر اعضای هفت هم چندان مساعد نیست. هوم‌لندر به لطف ویدیویی که در اختیار ملکه میو است نمی‌تواند هر کاری را که می‌خواهد انجام دهد. علاوه بر این، سرنوشت هولناک استورم‌فرانت و فرار کردن پسرش از دست او، هوم‌لندر را به مرز دیوانگی رسانده است. آنتونی استار، ستاره‌ی نقش هوم‌لندر چندی پیش اذعان داشته که سازندگان از دو کلمه برای توصیف کاراکترش در فصل سوم استفاده کرده‌اند: روانیِ انتحاری! ترکیب گروه هفت پس از پایان فصل دوم دستخوش تغییراتی شده؛ A-Train به لطف منفجر شدن مغز Shockwave دوباره به گروه بازگشت و از استورم‌فرانت هم حالا حالاها خبری نخواهد بود. استارلایت با آن که فعلا به گروه بازگشته، اما باید منتظر مشکلات جدیدی که با هوم‌لندر و سایر اعضا پیدا می‌کند باشیم؛ به هر حال او، میو و A-Train با کمک به پسران عملا به Vought خیانت کردند و با تبدیل شدن هوم‌لندر به یک دیوانه‌ی تمام عیار و احتمالا اضافه شدن جایگزین استورم‌فرانت (شاید Soldier Boy با بازی جنسن اکلس)، اقداماتشان فراموش نخواهد شد. Black Noir هم پس از مبارزه‌‌اش با استارلایت و میو، فعلا بر اثر حساسیت به بادام در کماست و شاید احتیاج به یک جایگزین در فصل بعدی داشته باشد.

سایر کاراکترها

آمار تلفات شخصیت‌های مختلف در فصل دوم سریال The Boys بسیار بالا بود. از «آلیستر»، رییس Church of the Collective گرفته تا Shockwave، دکتر وُگلبام و سوزان رینر قربانی قدرت وحشتناک ویکتوریا نیومن شدند و مغزشان منفجر شد. Lamplighter دیگر قربانی مهم این فصل بود که با قدرت خودش تبدیل به خاکستر شد. از آنهایی که زنده مانده‌اند، نیومن و برنامه‌های ترسناکش برای دنیا مهم‌ترین تاثیر را در فصل بعدی خواهد گذاشت. او اکنون مسئول سازمان نظارت بر ابرقهرمانان آمریکاست و به لطف نفوذش در کنگره و دولت، تقریبا هر کاری که بخواهد می‌تواند بکند. سازندگان ابراز داشته‌اند که انگیزه‌های ویکتوریا لزوما هم‌راستا با اهداف Vought نیست که یعنی این بازیگر قدرتمند نه تنها برای گروه The Boys خطر بزرگی است، بلکه شاید به تهدیدی علیه وات هم تبدیل شود. استن ادگار، رییس شرکت وات، همچنان با قدرت به توطئه‌هایش برای کسب پول بیشتر ادامه می‌دهد و به لطف ماده‌ی Compound V قادر است ارتشی از ابرقهرمانان برای از پیش رو برداشتن دشمنان شرکت بسازد. تقابل این نیروهای مختلف نوید یک جنگ بزرگ را در فصل سوم می‌دهند که حسابی پسران را به دردسر خواهد انداخت؛ خصوصا هیویی که حالا به‌عنوان کارمند نیومن بیش از هر زمان دیگر در خطر است. حداقل می‌توان نفس راحتی کشید که رایان، فرزند هوم‌لندر و تنها انسانی که ابرقهرمان متولد شده، تحت حفاظت کلنل مالوری و CIA است، هر چند بعید می‌دانیم موش و گربه‌ بازیِ مالوری و بوچر دوام چندانی داشته باشد.

در فصل سوم نه تنها منتظر سورپرایزهای انفجاری بیشتری هستیم، بلکه انتظار داریم تکلیف خیلی از ابهامات و قصه‌های ناتمام مشخص شود. از جمله اینکه مشکل استورم‌فرانت با A-Train دقیقا چه بود؟ پشت پرده‌ی Church of the Collective واقعا چه خبر است و دیپ پس از رانده شدن از گروه هفت و حالا کلیسا، چه کار خواهد کرد؟ The Boys در دو فصلی که پخش شده حسابی انتظاراتمان را بالا برده و نمی‌توانیم برای تماشای فصل جدیدش صبر کنیم.

شما حدس می‌زنید چه اتفاقاتی در فصل بعدی سریال The ‌Boys خواهد افتاد؟ با ما در میان بگذارید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا