ابرقهرمانان قدرتمند تلویزیون در رسانه سرگرمی

قدرتمند‌ترین ابرقهرمانان تمام دوران

قدرتمندترین ابرقهرمانان تلویزیون چه کسانی هستند؟

تلویزیون این روزها میزبان برخی از قوی‌‌ترین ابرقهرمانان تاریخ بوده است، از «پاراگون» (Paragon) سریال میراث ژوپیتر (Jupiter’s Legacy) گرفته تا «اسکارلت ویچ» (Scarlet Witch) دنیای سینمای مارول. مخاطبان از بدو پیدایش ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول جذب آن‌ها شده‌اند و مدتی‌ست که بینندگان در حال تماشای داستان‌های ابرقهرمانان و الهام‌هایی از آن‌ها هستند.

برخلاف فیلم‌ها سریال‌های تلویزیونی می‌توانند داستانی طولانی‌تر و عمیق‌تر را به تصویر بکشند. قسمت‌های متعدد امکان تمرکز بر روی تعدادی از شخصیت‌های مثبت و منفی را در مدت زمان کوتاهی فراهم می‌کند. شخصیت‌های نمایش داده شده در تلویزیون اغلب به اندازه همتایان سینمایی یا کمیک خود قدرتمند هستند.

10. بن تن از سریال انیمیشینی Ben10

«بن تنیسون» (Ben Tennyson) دارای یک تکنولوژی فضایی بر روی مچ دست خود است که به او امکان می‌دهد تا به ده موجود مختلف و فوق العاده قدرتمند تبدیل شود. هرکسی که بن تن را در دوران کودکی خود تماشا کرده باشد می‌داند که او چقدر قوی بوده است. بن برخی از قدرتمندترین موجودات جهان را تصاحب کرد و در لیست قوی‌ترین‌ها خود را جای داد.

بن به دلیل بی‌تجربگی و همچنین به دلیل ناهماهنگی ساعتش، از بقیه افراد این لیست قدرت کمتری دارد. فرض بسیاری از دعواهای او این است که تغییر موردنظرش اتفاق نمی‌افتد و او را مجبور می‌کند تا با شرایط سازگار شود. با وجود آنکه توانایی بن برای سازگاری قابل تحسین است، او می‌توانست با هماهنگی ساعتش از قدرت بیشتری بهره‌مند شود.

9. استارلایت از سریال The Boys

 

سریال The Boys که در شبکه آمازون تولید شده، تصویری تاریک و پیچیده از واقعیت بالقوه ابرقهرمانان را نمایش می‌دهد. اما «استارلایت» (Star Light) در این دنیای تاریک یک شخصیت نسبتاً بی‌گناه است که دارای قدرت و دوام فوق بشری است. قدرت اصلی او به شکل جذب الکتریسیته نمود پیدا می‌کند و هیچ محدودیتی برای میزان جذب و استفاده مجدد از انرژی به عنوان انفجار آن وجود ندارد.

قدرت استارلایت نیز دارای محدودیت‌هایی‌ست. همانطور که بینندگان مشاهده کرده‌اند، در زمانی که او به منبع انرژی نزدیک نیست، با مشکلاتی در استفاده از قدرتش مواجه می‌شود. اگر او از توانا‌هایی‌هایش به شکل موثرتری یا در نبردی سخت استفاده می‌کرد، قطعا به جایگاه بالاتری در این لیست دست می‌یافت.

8. کلاوس از سریال Umbrella Academy

«کلاوس» (Klaus) سابقه سوء مصرف مواد مخدر را دارد و این باعث شده که تا حد زیادی قدرت او کاهش پیدا کند. با این حال هنگامی که او هوشیار است و بر قابلیت‌هایش مسلط است، بسیار قدرتمند ظاهر می‌شود. توانایی او در برقراری ارتباط و هدایت انرژی مردگان کلاوس را به قدرتمندترین فرد میان خواهران و برادرانش تبدیل کرده است. این موضوع زمانی مشخص می‌شود که او هیولای «بن» را برای کمک به مبارزه‌ی آکادمی در سال 1963 می‌فرستد.

او همچنین از قدرت خود برای زنده کردن سربازان مرده آمریکایی و استفاده از آن‌ها برای کمک به مبارزه با سربازان شوروی بهره می‌برد. در نهایت کلاوس می‌تواند با متولد ساختن دوباره بن، «وانیا» (Vanya) را متفاعد کند و او را از تخریب ساختمان اف‌بی‌آی باز دارد. اینطور که به نظر می‌رسد کلاوس فقط به سطح ابتدایی توانایی‌هایش مسلط شده اما با این وجود از انسان‌های قدرتمند به شمار می‌رود.

7. ملکه میو از سریال The Boys

 

شخصیت ملکه میو بین قهرمان و شرور بودن در نوسان است اما به دلیل اقداماتش در فصل دوم سریال پسران از او به عنوان یک قهرمان یاد می‌شود. او را می‌توان از لحاظ شخصیتی و توانمندی مشابه با «واندر وومن» (Woder Women) دانست. میو دارای قدرت و دوام فوق بشری است و علاوه بر این‌ها او از سنین پایین توسط «وات» (Vought) در دفاع شخصی و سایر تکنیک‌های رزمی آموزش دیده است. این موارد او را به یک مبارز قدرتمند تبدیل می‌کند.

بینندگان متوجه قدرت او در طول سریال می‌شوند. میو کامیونی را با سرعت حرکت می‌دهد و مقابل «استورم فرانت» (Stormfront) ایستادگی می‌کند و او را شکست می‌دهد. لازم به ذکر است که استورم فرانت استارلایت و «کیمیکو» (Kimiko) را شکست داده است. به نظر می‌رسد «هوم‌لندر» یکی از معدود شخصیت‌هایی‌ست که می‌تواند مقابل ملکه بایستد و این موضوع ثابت می‌کند که میو از قدرتمند‌ترین شخصیت‌های سریال پسران است.

6. روبات از سریال انیمیشنی Invinsible

 

قدرت «روبات» (Robot) بیشتر از هوش عالی‌اش نشئت می‌گیرد. او رهبر نگهبانان جدید است و توانایی مبارزه برای مطابقت با سطح عقل نابغه خود را دارد. روبات یک حرفه‌ای سخت‌گیر است و ویژگی‌های رهبری‌اش او را به یک متحد قدرتمند تبدیل می‌کند.

مشخص نیست که در طول سریال همه اقدامات او اهداف خوبی دارند یا اینکه او یک آنتاگونیست مخفی‌ست. او هر دو ویژگی‌های روحی و جسمی خود را هنگام دستکاری و شکست دادن دوقلوهای «مولر»،که از قدرت خارق‌العاده‌ای برخوردارند، نشان می‌دهد.

5. پاراگون از سریال Jupiter’s legacy

پاراگون پسر «اتوپین» (Utopian) است. او تلاش می‌کند تا با قوانین اخلاقی پدرش و کد اتحادیه عدالت کنار بیاید. او درصد زیادی از قدرت پدرش را به ارث برده و همین موضوع باعث می‌شود که پاراگون یکی از قدرتمند‌ترین قهرمانان به حساب بیابد. او از توانایی پرواز و سرعت بالا بهره‌مند است.

 ضعف او تنها به دلیل کمبود تجربه است. با این حال، او زمانی که کلون بلک استار را در حالت خشم می‌کشد، قدرت قابل توجهی از خود نشان می‌دهد. این ثابت می‌کند که پاراگون پتانسیل آن را دارد که از پدرش قدرتمندتر باشد، با وجود آنکه اتوپین از چنین قدرت‌هایی برخوردار است اما نسبت به پسرش محدودتر است.

4. کلارک کنت از سریال Smallville

واضح است که اسمال ویل از بسیاری جهات جلوتر از زمان خود بود. این سریال از اولین آثار تلویزیونی بود که واقعاً بر رئالیسم بالقوه افراد فوق‌العاده و نحوه زندگی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد.

«کلارک کنت» (Clark Kent) قبل از اینکه به مرد پولادین معروف تبدیل شود، دارای تمام توانایی‌های کریپتونی است. با پیشروی سریال، او این توانایی ها را بهبود می‌بخشد و کنترل می کند. بزرگترین ضعف او ناشی از خطاپذیری و خطای انسانی اوست. فقط به همین دلیل کلارک کنت در صدر این لیست جای ندارد.

3. شکست‌ناپذیر از سریال Invincible

 

ویلترومی‌ها وحشتناک‌ترین گونه‌ در کل جهان هستند و شکست‌ناپذیر نیز یک نیمه ویلترومی است. قدرت بدنی و توانایی‌های او از همین موضوع نشئت می‌گیرد. او ممکن است که از «آمنی‌من» (Omni-Man) شکست خورده باشد، با این حال، باید به خاطر داشت که «مارک گریسون» (Mark Grayson) همچنان با قدرت‌های خود دست و پنجه نرم می‌کند و بخاطر عشق و احترامی که به پدرش دارد، شکست می‌خورد. همانطور که مارک با توانایی‌های خود کنار می‌آید، قوی‌تر می‌شود.

او از ابتدا برای دشمنانش در نبردها شخصیت سرسختی بود، با این حال، با پیشروی سریال، او قوی‌تر نیز می‌شود. شکی نیست که او قوی‌ترین قهرمان نسل جدید است. این قدرت زمانی به بینندگان ثابت می‌شود که مارک در یک مبارزه به آمنی‌من کمک می‌کند تا یک «کایجو» (kaiju) را شکست دهد. نبردی که در گذشته باعث شده بود آمنی‌من در بیمارستان بستری شود. درک واقعی قدرت شکست‌ناپذیر از طریق باور «سیسیل» (Cecil) به قدرت مارک و اعتراف نگهبانان جدید به این موضوع که آن‌ها حتی نمی‌توانند با او و آمنی‌من در یک مبارزه همراه شوند، شکل می‌گیرد.

2. اتوپین از سریال Jupiter’s Legacy

یکی دیگر از تقلید کنندگان سوپرمن، اتوپین، قدرتمندترین قهرمان در میراث ژوپیتر است. او می‌تواند پرواز کند، قدرت فوق العاده‌ای دارد و همچنین می‌تواند انرژی از چشمان خود ساطع کند. اتوپین رهبری اتحادیه عدالت را بر عهده دارد، مورد احترام همه شخصیت‌های سریال است و حتی در سنین پیری نیز توانایی استفاده از قابلیت‌هایش را دارد. به عنوان یک مرد جوان، اراده بی‌اندازه او و دست نکشیدن از رویاهایش او را قدرتمندتر کرده است.

هنگامی که اتوپین با قدرت واقعی احاطه می‌شود، قدرت بیشتری به نمایش می‌گذارد. او حاضر نیست قوانین اخلاقی خود را کنار بگذارد و این را می‌توان تنها نقطه ضعف او دانست، زیرا همین موضوع باعث ایجاد اختلاف و در نهایت نابودی تیمش می‌شود؛ به طوریکه برخی از اعضای جوان‌تر نیز جان خود را از دست می‌دهند. در نتیجه بینندگان تنها مقدار کمی از قدرت اتوپین را می‌بینند، زیرا او مرتباً خود را عقب نگه می‌دارد تا به دشمنانش آسیبی وارد نکند.

1. اسکارلت ویچ از سریال WandaVision

«واندا مکسیموف» (Wanda Maximoff)، در انتقام جویان: پایان بازی، به راحتی «تانوس» (Thanos) را فلج می‌کند. او پس از تشییع جنازه «تونی استارک» (Tony Stark)، دچار مشکلات متعدد روحی می‌شود و کنترل شهر «وست‌ویو» (Westview) را با جادویش در دست می‌گیرد. در پایان سریال مشخص شد که واندا در واقع «اسکارلت ویچ» (Scarlet Witch) است. این موضوع به دلیل توانایی کنترل جادوی آشوب، او را به قدرتمندترین جادوگر در دنیای سینمایی مارول تبدیل می‌کند.

تماشاگران در دقایق انتهایی سریال واندا را در حال مطالعه «دارک هلد» و شنیدن صدای فرزندانش می‌بینند. او در حال حاضر به اندازه کافی قدرتمند است که بتواند یک جادوگر بسیار قوی و با تجربه مانند «آگاتا هارکنس» (Agatha Harkness) شکست دهد. هنگامی که او کنترل کامل بر توانایی‌های خود داشته باشد و بداند چگونه از طلسم‌ها به درستی استفاده کند، یکی از قدرتمندترین شخصیت‌هایی خواهد بود که تا به حال روی صفحه نمایش به تصویر کشیده شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا