راهنمای بازی Stray

راهنمای بازی Stray | اجازه ندهید گربه دوست داشتنی‌تان آزار ببیند!

گیم پلی عجیب بازی Stray نقاط مثبت و منفی بسیاری دارد

محبوب‌ترین بازی این روزهای دنیای ویدیو گیم، در کنار آزادی عمل بالا، یک چیز را از ما گرفته و آن گیم پلی معمول است و البته زمانی که شخصیت اصلی بازی شما گربه باشد، چنین چیزی دور از انتظار نیست. ما امروز با راهنمای بازی Stray قصد داریم درهایی جدید از این بازی را بر شما باز کنیم!

بازی زیبا و دوست داشتنی Stray این روزها نقل محافل گیمینگ و حتی غیر گیمینگ شده و طرفداران بسیاری را جذب کرده است. این بازی در برخی زمینه‌ها به ترندهای جهانی نیز چشمی داشته و عناصر بسیاری از دنیای مدرن ما را به نمایش درآورده است. در این میان، یکی از جنبه‌های این بازی است که می‌تواند سبب نگرانی و دوری کاربران از آن شود و این جنبه، گیم پلی غیر معمول بازی Stray است. از همین رو ما قصد داریم در این مطلب اشاره‌ای به راه و روش‌های آسان‌تر کردن این عنوان جذاب داشته باشیم.

زمانی که بازی Stray را با دیگر بازی‌های سال‌های اخیر مقایسه می‌کنید، تفاوت‌های بسیاری را در آن می‌بینید. از نظر گیم پلی، این بازی هیچ برابری با بازی‌های روز نداشته و به نحوی، گیم پلی آن برای ما نا آشناست که البته برای عنوانی که شخصیت اصلی آن گربه‌ای دوست داشتنی است، شاید برای تمام کاربران یک نکته مثبت به حساب نیاید، ولی بدون شک حس قرار گیری در بدن یک گربه را بیشتر از حالت عادی به ما القا می‌کند و به همین دلیل ما گیم پلی بازی Stray را در عین غیر عادی بودن، یکی از نقاط قوت آن می‌دانیم. همانطور که اشاره شد این نکته شاید برای تمام کاربران و به خصوص کاربرانی که سر و کار چندانی با بازی‌های ویدیویی نداشته و صرفا برای تجربه زندگی یک گربه به تجربه Stray پراخته‌اند مثبت نباشد.

اگر به تجربه بازی Stray نشسته باشید، می‌دانید که این بازی نقشه کوچک (Mini-Map) و نشانگر مراحل نداشته و شما برای پیش برد بازی، باید در ذهن خود یادداشت نویسی کرده و طبق آن‌ها پیش بروید و چنین روشی بیش از همیشه در مناطق Slums و Midtown به کار شما می‌آید. از سوی دیگر، بازی حالت معمایی داشته و گاهی برای پیش برد مراحل و معماها باید خارج از چارچوب تفکر کنید که البته یکی از زیبایی‌های این بازی است. علاوه بر آن، شما ممکن است هر ثانیه با دشمنانی روبه رو شوید که شما را نیازمند واکنش سریع می‌کنند. با توجه به تمام گفته‌ها، با ما و راهنمای بازی Stray همراه باشید.

برای فرار از زورک‌ها زیگ زاگ حرکت کنید!

شما در همان ابتدای بازی متوجه می‌شوید که دشمنان اصلی شما زورک‌های (Zurk) گربه خوار هستند. به غیر از مقطعی کوتاه در بازی، شما باید تمام مدت از زورک‌ها فرار کرده و تلاش چندانی برای مقابله با آن‌ها نکنید، با این حال حرکت در خط مستقیم و در جهت مخالف آن‌ها، تقریبا همیشه ختم به شکست گربه ناز شما می‌شود. برای فرار از دست زورک‌های مزاحم، بهترین روش حرکت زیگ زاگی است.

زمانی که آن‌ها به سوی گربه حمله ور شده و به شما می‌چسبند، روش فرار از دست آن‌ها فشردن دکمه دایره در پلی استیشن به صورت مداوم و پر سرعت است، اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان بوده و اگر به صورت زیگ زاگ حرکت کنید، درصد چسبیدن زورک‌ها به گربه شما کاهش یافته و دیگر نیاز به مبارزه و فشردن دکمه دایره ندارید. ناگفته نماند که حرکت زیگ زاگی می‌تواند در مقابله با پهبادهای امنیتی بازی در پایان فصل یازدهم نیز کاربردی باشد.

از هوش مصنوعی بد دشمنان سوء استفاده کنید!

ما عاشق بازی Stray هستیم و در این مورد بحثی نیست، با این حال ما همیشه گفته‌ایم که هیچ بازی کامل نیست! هوش مصنوعی بازی Stray متاسفانه ناامید کننده است و این موضوع زمانی بیشتر نمود داشته که بازی در برخی نقاط از عناصر سبک مخفی کاری استفاده کرده و در این بازی‌ها، هوش مصنوعی دشمن به شدت اهمیت دارد. تمام این مشکلات، نکته‌ای مثبت را در خود جای داده‌اند و آن، قدرت سوء استفاده از هوش مصنوعی ضعیف بازی، به خصوص برای کسانی است که چندان با بازی‌های سبک مخفی کاری و به طور کلی بازی‌های ویدیویی آشنا نیستند. شما می‌توانید با سوء استفاده از آن، برخی چک پوینت‌ها را به سادگی پشت سر بگذارید.

طی فصل دهم بازی Stray، شما باید از پهبادهای امنیتی میان کارخانه Neco Corp و محل زندگی کلمنتین (Clementine) در مخفیانه‌ترین حالت ممکن عبور کنید. این پهبادها در فصل بعدی بازی نیز حضور دارند، با این حال شما با مخفی شدن در جعبه کارتنی، آن‌ها را پشت سر می‌گذارید. به این نکته باید اشاره داشت حتی اگر آن‌ها شما را در حال پریدن در جعبه مشاهده کنند، به سرعت بیخیال شده و شما به راحتی از آن منطقه عبور می‌کنید و همه این اتفاقات، به لطف هوش مصنوعی ضعیف بازی Stray امکان پذیر هستند.

عجله نکنید!

بازی Stray با توجه به استانداردهای روز صنعت گیم، عنوانی کوتاه بوده و شما می‌توانید طی پنج الی شش ساعت این بازی را به پایان برسانید. با توجه به این موضموع، عجله کردن در این بازی تا حدی بی معنی بوده و درک شما از این بازی زیبا را کاهش داده و به عبارتی شما آنگونه که باید، از این عنوان دوست داشتنی لذت نمی‌برید.

دنیای سایبرپانکی مملو از تابلوهای نئونی بازی Stray، به زیباترین شکل ممکن طراحی شده و شما در آن ایستر اگ‌ها و پیام‌های مخفی بسیاری مشاهده می‌کنید که در صورت عجله کردن ممکن است آن‌ها را از دست بدهید. از همین رو ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای این بازی زمان گذاشته و آن را در آرام‌ترین حالت ممکن پیش برده و به پایان برسانید. در کنار این موضوع، اشخاصی که علاقه به تکمیل تمام دست آوردهای بازی‌ها دارند، تروفی I am Speed منتظر آن‌ها است.

خاطرات B-12 را دنبال کنید

بازی Stray دارای آیتم‌های بسیاری برای جمع آوری بوده و از جمله آن‌ها می‌توان به نشان‌ها (Badges)، قوطی‌های نوشابه انرژی زا (Energy Drink Cans) و برخی صفحات موسیقی (Sheet Music) اشاره داشت. به نظر ما مهم‌ترین و البته زیباترین میان آن‌ها، خاطرات B-12 هستند که می‌توان آن‌ها را پس از رسیدن به بخشی خاص از بازی و تعامل با اجسام نورانی فعال کرد که در فصل دوازدهم بازی یافت می‌شوند.

خاطرات B-12 به ۲۷ قسمت تقسیم شده و که اطلاعات جذاب، دوست داشتنی و البته قابل تاملی را نه تنها درباره دوست و همراه شما، بلکه درباره این دنیای عجیب و غریب بازی در اختیار شما قرار می‌دهند. از جذاب‌ترین این داستان‌ها می‌توان به داستان گیر افتادن B-12 در کامپیوتری که در فصل سوم بازی مشاهده می‌کنیم اشاره داشت و علاوه بر آن ما از هدف و دلیل کمک رسانی او به گربه ملوس خود برای فرار از این جهان آگاه می‌شویم.

گربه درون خود را آزاد کنید!

بازی Stray به ما آزادی زیادی در قالب یک گربه داده است. از جمله آن‌ها می‌توان به چنگ انداختن به وسایل، خوابیدن در مکان‌های نا متعارف و بو کشیدن برخی ربات‌ها اشاره داشت. در این میان یک عمل وجود داشته که از همه دلنشین‌تر است و آن، میوو کردن است که شما می‌توانید به راحتی با فشردن دکمه دایره در پلی استیشن انجام دهید.

لازم به ذکر است تمام کارهایی که گفته شد، سبب باز شدن تروفی در پلی استیشن می‌شوند و برای مثال شما پس از دو مرتبه چنگ زدن به اجسام، تروفی دریافت می‌کنید. میوو کردن در حقیقت برای شما کاربردی است! در کنار پرت کردن حواس ربات برای پایین انداختن قوطی رنگ، شما می‌توانید در هر جایی از بازی این قدرت گربه‌ای را استفاده کرده و حواس ربات‌ها را پرت کنید. علاوه بر آن، چنگ زدن نیز در این بازی گاهی کاربردی بوده و شما باید بخشی از فصل پایانی بازی را با چنگ زدن پیش ببرید.

بازی زیبای Stray آزادی بسیاری در اختیار ما قرار داده و البته این آزادی بهایی داشته و آن گیم پلی غیر معمول و برای برخی افراد سخت آن است. از همین رو این مطلب می‌تواند این بازی را برای افراد نا آشنا و البته بسیاری افراد آشنا با دنیای ویدیو گیم آسان‌تر کند و شیرینی این بازی را دو چندان کند. نظرات خود را با میان در گذاشته و بگویید که راهنمای بازی Stray به کمک شما و گربه‌تان آمد یا خیر؟ منتظر نظراتتان هستیم.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا