اتفاقات عجیب در مثلث برمودا
1%
  • 0/10

آیا هنوز اتفاقات عجیب در مثلث برمودا رخ می‌دهد؟

چرا درباره منطقه برمودا هیچ خبری نیست

آیا هنوز اتفاقات عجیب در مثلث برمودا رخ می‌دهد؟ ۰ ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ مقالات فناوری کپی لینک

افسانه‌های مربوط به مثلث برمودا دهه‌هاست که دست به دست می‌شود، اما درباره‌ی این موضوع طی سال‌های اخیر کمتر شنیده می‌شود. پس آیا این به آن معناست که معماها حل شده است یا هنوز اتفاقات عجیبی در این منطقه رخ می‌دهد؟

این منطقه که گاهی از آن به عنوان مثلث شیطان یاد می‌شود، در قسمت غربی اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد. در سال ۱۹۶۴، یک نویسنده آمریکایی چندین مورد عجیب را که در این منطقه رخ داده بود، توصیف کرد. اما گزارش‌های مربوط به ناپدید شدن و اتفاقات مرموز در آنجا از اواسط قرن نوزدهم آغاز شد.

درباره‌ی افسانه مثلث برمودا سال ۱۹۶۴ وینسنت گدیس مقاله‌ای نوشت که الگوی اتفاقات عجیب و غریب در این منطقه را ترسیم کرد. این موضوع بیشتر حول محور ناپدید شدن مرموز پرواز 19 بود.”‌دیوید اوکیف به نیوزویک گفت که او اخیرا به تیمی پیوسته که برای جستجوی یک هواپیمای سرنگون شده در جنگ جهانی دوم برای مستند تلویزیونی جدید مثلث برمودا در آب‌های نفرین شده به منطقه رفته است.”‌

پرواز 19 نام ماموریت گروهی متشکل از پنج بمب افکن اژدر بود که در سال ۱۹۴۵ هنگام پرواز بر فراز مثلث برمودا به‌طور مرموزی ناپدید شدند. بقایای بمب افکن‌ها هرگز پیدا نشد و دلیل ناپدید شدن آنها همچنان یک راز باقی مانده است. با وجود اینکه تئوری‌ها و گمانه‌زنی‌ها در مورد این منطقه عجیب تقریبا از روی زبان‌ها افتاده و کمتر کسی در مورد آن صحبت می‌کند، اما هنوز اتفاقات عجیبی در آنجا رخ می‌دهد.

بر أساس گزارش‌ها، تا آنجا که داده‌ها نشان می‌دهد، غرق شدن و تلفات هواپیما همچنان ادامه دارد. با این حال، اکنون که درک بهتری از این منطقه داریم، به نظر می‌رسد که شور و شوق پیوسته افراد حداقل در حال حاضر، فروکش کرده است. اما همچنان پرداختن به این موضوع جالب و هیجان‌انگیز است. یک نظریه این است که منطقه مثلث برمودا شاهد طوفان‌های خشن است که از چندین جهت به این منطقه وارد می‌شوند که این طوفان‌ها می‌تواند امواج خشن ایجاد کند که برخی معتقدند تا ارتفاع ۱۰۰ فوتی می‌رسد.

رازهای حل نشده

گفته می‌شود بیش از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما در این بخش از اقیانوس اطلس ناپدید شده‌ است. برخی از معماها مانند ناپدید شدن یو‌اس‌اس‌سیکلوپ که زغال سنگ حمل می‌کرد، هنوز حل نشده باقی مانده است. در مارس ۱۹۱۸، سیکلوپ هنگام عبور از مثلث برمودا، همراه با همه سرنشینانش ناپدید شد. لاشه هواپیما هرگز پیدا نشد و علت ناپدید شدن آن هنوز مشخص نیست.

یک اتفاق غیرقابل توضیح دیگر در سال ۱۸۸۱ رخ داد، زمانی که الن آستین، یک اسکله آمریکایی، در سفری از لندن به نیویورک به سمت مثلث برمودا رفت. خدمه کشتی دیگری را دیدند که بدون هیچ هدفی به سمت آنها حرکت می‌کرد و حتی یک روح در آن نبود. یک خدمه نجات از الن آستین سوار شد و تأیید کرد که کشتی خالی است، اما به خوبی در حال حرکت بود. کاپیتان سعی کرد کشتی خالی را بازگرداند، اما طوفانی مسیر کشتی‌ها را از هم جدا کرد. معلوم نیست بعد از آن چه اتفاقی برای کشتی خالی افتاده و هرگز پیدا نشد.

در حالی که بسیاری از اسرار مثلث برمودا مانند پرواز 19 حل نشده باقی مانده، لاشه هواپیما در این منطقه پیدا شده است. در حالی که مستند جدید در حال فیلمبرداری بود، اوکیف به همراه تیمی به رهبری مایک بارنت، زیست شناس دریایی، قطعه عظیمی از شاتل فضایی چلنجر در سال ۱۹۸۶ را در مکانی نزدیک به مثلث کشف کردند.

چلنجر ۷۳ ثانیه پس از پرواز منفجر شد. وقتی شاتل در ارتفاع ۴۶ هزار پایی بالای اقیانوس اطلس شکسته شد، همه هفت سرنشین آن جان باختند. به گفته‌ی وی، هرگز تصور نمی‌شد که دنبال کردن داستان پرواز 19 و ردیابی هواپیمای نجات مارتین مارینر که برای یافتن هواپیماهای مفقود فرستاده شد که ناپدید شدند ما را به این کشفی که برای تاریخ آمریکا و برنامه فضایی بسیار مهم است هدایت کند.

تصور می‌شد که تمام قطعات شاتل در طول سال‌ها توسط ناسا جمع آوری شده باشد، اما اینطور نبود. از بسیاری جهات، اگرچه خارج از منطقه‌ای که ما آن را مثلث برمودا می‌نامیم، این کشف نشان می‌دهد که هنوز رازهای زیادی در سواحل فلوریدا وجود دارد که تا اقیانوس اطلس امتداد یافته است.

کشف چالش فضایی

غواصان بقایای شاتل فضایی چلنجر در سال ۱۹۸۶ را در جریان فیلمبرداری مستند تلویزیونی جدید “مثلث برمودا: در آب های نفرین شده” کشف کردند.

آیا مثلث برمودا خطرناک است؟

با وجود خرافات و داستان‌ها درباره‌ی مثلث برمودا، هیچ مدرک مشخصی مبنی بر خطرناک بودن این منطقه وجود ندارد. شبکه ایمنی هوانوردی و گارد ساحلی ایالات متحده در طول سال‌ها نشان داده‌اند که برخی از ناپدید شدن‌ها را می‌توان با شرایط طوفان در منطقه توضیح داد. ناپدید شدن‌های دیگر هنوز در حد حدس و گمان هستند، اما کشتی‌ها ممکن است ناامن بوده باشند، به این معنی که مثلث برمودا هیچ ارتباطی با اتفاقی که برای آن‌ها رخ داده ندارد.

همانند طبیعت انسان، هر زمان که نتوانیم پاسخی برای یک سؤال پیدا کنیم، جعبه‌ای از فرضیه‌های پاندورا را باز می‌کنیم تا کنجکاوی فکری خود را ارضا کنیم. این همان چیزی است که این منطقه، یک منطقه پر تردد با اتفاقات غیرقابل توضیح، ما را برای قرن‌ها آزار می‌دهد. اما فقط اکنون، با فرآیندها و فناوری‌های جدید در دستان ما که قطعات بیشتری از پازل را در جعبه قرار می‌دهند. آیا اکنون می‌توانیم شکل‌گیری تصویر متمایزتری را ببینیم و درک بهتری از همه پدیده‌های این منطقه به دست آوریم.

هدف از این جستجوها شناسایی و نامگذاری برخی از صدها محل غرق شده در مثلث برمودا و کمک به خانواده‌هایی است که عزیزانشان را از دست داده‌اند و هرگز دلیل آن را درک نکرده‌اند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments