صحنه اول فیلم Spider-Man 3
1%
  • 0/10

ایده‌هایی جذاب و بالقوه برای داستان احتمالی فیلم اسپایدرمن 4

نکات قابل توجهی که برای ادامه داستان به کار می‌آیند

ایده‌هایی جذاب و بالقوه برای داستان احتمالی فیلم اسپایدرمن 4 ۱ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

فیلم اسپایدرمن 4 اخیرا بحث‌های داغی را در میان طرفداران MCU به وجود آورده است. در این مقاله، ما به این موضوع می‌پردازیم که کدام نکات داستانی ممکن است در داستان احتمالی فیلم اسپایدرمن 4 به کار گرفته شوند؟

خبر ساخت اسپایدرمن 4 هنوز به طور رسمی توسط مارول (Marvel Studio) اعلام نشده، اما اکثریت طرفداران در یک قرارداد نانوشته پذیرفته‌اند که قسمت چهارمی نیز در راه است.  به همین دلیل، اخیرا شاهد بسیاری از گمانه‌زنی‌ها در مورد این فیلم هستیم که می‌تواند حاکی از اشتیاق مخاطبان برای این فیلم باشد. قسمت قبلی اسپایدرمن که با عنوان مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (No Way Home) اکران شد، مسیر جدیدی را برای ادامه داستان در فیلم اسپایدرمن 4 ایجاد کرد. اما قسمت بعدی باید بر کدام ایده‌ها و نکات داستانی متمرکز شود؟

هویت گمشده پیتر در فیلم اسپایدرمن 4

بزرگترین مشکلی که اسپایدرمن تام هالند (Tom Holland) با آن مواجه شده، از دست دادن هویت خود به عنوان پیتر پارکر است. زیرا اکنون هیچ‌یک از دوستان و عزیزان پیتر پارکر، خصوصا میشل جونز، او را به خاطر نمی‌آورند. انتظار می‌رود که فیلم اسپایدرمن 4 بر این موضوع (یعنی هویت گمشده پیتر) به طور ویژه متمرکز شود و به سوالاتی که ذهن مخاطبان را به خود مشغول کرده‌اند، جواب قانع‌کننده‌ای بدهد. به عنوان مثال، تکلیف رابطه پیتر پارکر با میشل جونز چه خواهد شد؟ همچنین او چگونه با سایر ابرقهرمانان MCU در ارتباط خواهد بود؟

آیا پیتر پارکر به دانشگاه خواهد رفت؟

موضوع مهم دیگری که ممکن است در داستان احتمالی فیلم اسپایدرمن 4 مطرح شود، ورود پیتر پارکر به دانشگاه است. همان‌طور که تام هالند در ابتدای فیلم No Way Home عنوان کرد، پیتر قصد دارد «بالاخره به دانشگاه برود» و آرزوی دیرینه‌اش را محقق سازد. به این ترتیب، ورود پیتر به دانشگاه امپایر استیت (ESU) بخش مهمی از فیلم اسپایدرمن 3 بود. پس می‌توان انتظار داشت که فیلم اسپایدرمن 4 نیز این موضوع را مورد توجه قرار دهد. در این صورت، داستان مرد عنکبوتی می‌تواند ارتقا پیدا کند و شاید دریچه تازه‌ای به روی داستان گشوده شود.

طبیعتا حضور پیتر پارکر در دانشگاه، مقدمه‌ای برای اتفاقات جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر خواهد بود. به‌خصوص اگر بدانیم که او در طول مدت حضورش در ESU چه افراد و شخصیت‌هایی را ملاقات می‌کند. آیا احتمال دارد که پیتر در آن‌جا با گوئن استیسی آشنا شود؟ یا شاید مایلز مورالس؟ آیا ممکن است که آنتاگونیست فیلم اسپایدرمن 4 یکی از استادان پیتر پارکر باشد؟

تاثیر مرگ عمه می بر زندگی اسپایدرمن

در اکثر فیلم‌ها و داستان‌های مرد عنکبوتی دیده‌ایم که مرگ هولناک عمو بن، به‌شدت کار و زندگی اسپایدرمن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از این رو، شکی نیست که مرگ عمه می نیز نقطه عطفی در زندگی اسپایدرمن خواهد بود. حتی امکان دارد این حادثه، در داستان احتمالی فیلم اسپایدرمن 4 به یک عنصر کلیدی تبدیل شود. چراکه اسپایدرمن تام هالند، خودش را در مرگ نزدیک‌ترین فرد زندگی‌اش مقصر می‌داند و هنوز با آن کنار نیامده است. به همین دلیل باید منتظر باشیم و ببینیم که او چگونه با غم و اندوه ناشی از فقدان عمه می، مقابله خواهد کرد.

چرا پیتر پارکر باید به شغل عکاسی بازگردد؟

در انتهای فیلم No Way Home دیدیم که پیتر در یک آپارتمان جدید مستقر می‌شود. او حالا مجبور است برای پرداخت هزینه‌های خانه‌اش، یک شغل پیدا کند. از آن‌جایی که شغل پیتر پارکر در اسپایدرمن‌های قبلی (گارفیلد و مگوایر) عکاسی بود، بعید نیست که تام هالند نیز همین شغل را ادامه دهد. اگر او همانند اسلاف خود به عکاسی برای نشریه Daily Bugle مشغول شود، خواهد توانست که مردم را دوباره با ابرقهرمانی به نام اسپایدرمن آشنا کند. بر این اساس، بی‌دلیل نبود که در فیلم No Way Home شاهد حضور جی جونا جیمسون بودیم.

ابرشرورهایی که به مصاف اسپایدرمن خواهند رفت

بدون شک، فیلم اسپایدرمن 4 به یک ابرشرور قدرتمند احتیاج دارد که مرد عنکبوتی را در نبردی طاقت‌فرسا به چالش بکشد. اما سوال این‌جاست که مرد عنکبوتی این‌بار با کدام یک از دشمنان خود، مواجه خواهد شد؟ اکنون که اسپایدرمن به سطح زمین بازگشته است، نام کسانی مثل مادام وب و ونوم (Venom) بیش از سایر دشمنان او به ذهن می‌رسد. البته ابرشرورهای دیگری مانند Black Cat و اسکورپیون نیز ممکن است در داستان احتمالی فیلم اسپایدرمن 4 حضور پیدا کنند. این احتمال نیز وجود دارد که استودیو مارول، ابرشرور جدیدی را وارد داستان کند.

پیتر پارکر باید دوباره با دوستانش متحد شود

سخنان ضد و نقیضی در این باره وجود دارد، اما به نظر می‌رسد که میشل جونز و ند لیدز در اسپایدرمن 4 حضور خواهند داشت. پیش‌تر زمانی که پیتر پارکر در صحنه‌ای تکان‌دهنده با دوستان سابقش ملاقات کرد، مشخص شد که آن‌ها پیتر پارکر را دیگر به یاد نمی‌آورند. با وجود این، پیش‌بینی می‌شود که دوستی این سه نفر (به رغم همه مشکلات موجود) همچنان ادامه پیدا کند. زیرا مدت زیادی است که پیتر، میشل جونز و ند لیدز در MCU به شخصیت‌های نمادینی تبدیل شده‌اند. البته آن‌ها برای حضور در اسپایدرمن 4 باید حافظه خود را دوباره به دست بیاورند.

داستان فیلم اسپایدرمن 4 هر چه باشد، بدون شک در مورد شروع دوران جدیدی خواهد بود که نظیر آن را در فیلم‌های قبلی ندیده‌ایم. زیرا این فیلم، دارای تمام ویژگی‌هایی است که یک فیلم خاص و متفاوت به آن‌ها نیاز دارد. با وجود این، هنوز نمی‌توان به طور قطعی در این باره صحبت کرد و باید تا زمان انتشار تریلرها و پوستر فیلم صبر کنیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments