معرفی سریال Solar Opposites – مخالفان خورشیدی

تازه‌واردهایی از آن سوی کهکشان

سریال Solar Opposites یا «مخالفان خورشیدی»، اثر تازه‌ای از سازندگان «ریک و مورتی» (Rick & Morty) است که از شبکه‌ی آنلاین Hulu پخش می‌شود. این انیمیشن سریالی با روایت داستان‌هایی کوتاه و خنده‌دار، از مسائل اجتماعی روز انتقاد می‌کند.

سریال مخالفان خورشیدی، داستان خانواده‌ای از موجودات فضایی را برای ما تعریف می‌کند که مهمان سیاره‌ی زمین شده‌اند. «کوروُ»، «تری»، «یومیولاک»، «جسی» و «شفیره» چهار عضو این خانواده‌ی فضایی و عجیب و غریب هستند که در دل ایالات متحده‌ی زندگی می‌کنند. سیاره‌ای که زمانی خانه‌ی این نژاد هوشمند از موجودات فضایی بوده، به دلایلی نابود شده و همین موضوع باعث شده ساکنان آن مثل این خانواده، به سیاره‌های دیگر برای زندگی پناه ببرند. اعضای این خانواده‌ی فضایی سعی دارند تا در کنار انسان‌ها زندگی بی‌دردسر و آرامی داشته باشند، اما درک جامعه‌ی ما و رفتارهایمان برای قهرمانان این قصه‌ کمی دشوار است. بررسی رفتار و آداب اجتماعی انسان‌ها توسط این موجودات فضایی و تلاش آن‌ها برای عادت کردن به زندگی در ایالات متحده، لحظات خنده‌دار زیادی را برای مخاطبان سریال مخالفان خورشیدی خلق می‌کند.

ایده‌ی اصلی ساخت سریال مخالفان خورشیدی متعلق به «جاستین رویلند» است. رویلند پیش از این سریال، به خاطر ساخت و صداگذاری شخصیت‌های «ریک و مورتی» به شهرت رسیده و در این انیمیشن سریالی هم گویندگی یکی از شخصیت‌های اصلی داستان یعنی «کوروُ» را بر عهده دارد. شبکه‌ی اینترنتی Hulu در سال ۲۰۱۸ میلادی، ساخت دو فصل و در مجموعه ۱۶ قسمت از این سریال را به شرکت 20th Century Fox Television سفارش داد و تیم سازنده‌ی آن یعنی جاستین رویلند و «مایک مک‌‌ماهان» دو سال گذشته را به ساخت این مجموعه مشغول بوده‌اند. این اثر پس از پخش توانست نظر بینندگان را به خود جلب کرده و خیلی زود به پربیننده‌ترین سریال شبکه‌ی Hulu تبدیل شود. سریال مخالفان خورشیدی در جلب نظر منتقدان هم موفق عمل کرده. این اثر در وبسایت راتن تومیتوز امتیاز ۷.۵۸ از ۱۰ را کسب کرده است. امتیاز این سریال در وبسایت متاکریتیک هم ۷۰ از ۱۰۰ براساس ۹ نقد است. منتقد هالیوود ریپورتر، نسبت به آینده‌ی سریال مخالفان خورشیدی ابراز خوشبینی کرده و آن را اثری دانسته که با پیشرفت داستان، بهتر و بهتر می‌شود.

سریال Solar Opposites با بیانی طنز به نقد جامعه می‌پردازد. تماشای این انیمیشن سریالی و علمی-تخیلی می‌تواند برای طرفداران دو آتشه‌ی مجموعه‌ی «ریک و مورتی» یک اتفاق بسیار خوشایند باشد و آن‌ها را با ماجراجویی در جهانی تازه اما بسیار شبیه به مجموعه‌ی یاد شده، یک بار دیگر سرگرم کند. تمامی هشت قسمت فصل اول سریال Solar Opposites در تاریخ ۸ مِی ۲۰۲۰ از شبکه‌ی Hulu پخش شده و به همین دلیل، شما می‌توانید همین حالا به تماشای این مجموعه‌ی طنز و علمی-تخیلی بنشینید.

بررسی فصل اول سریال Solar Opposites را می‌توانید به‌زودی در وب‌سایت سرگرمی مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا