#مهسا_امینی

کارگردانان Ready or Not روی بازسازی Scream کار می‌کنند

مدیرعامل Blumhouse Productions به آرزویش نرسید!

بازسازی Scream

نسخه‌ی بازسازی فرنچایز Scream کارگردانان خود را شناخت؛ «تیلر گیلت» و «مت بتینلی-اولپین» کارگردانان Ready or Not این پروژه را جلوی دوربین خواهند برد.

پس از به راه افتادن موج بازسازی یا ساخت دنباله‌ی فیلم‌های قدیمی در هالیوود، بسیاری از فرنچایزهای ترسناک بار دیگر به سینماها آمدند. برخی از بازسازی‌ها مانند Halloween بازگشت موفق‌آمیزی را رقم زدند و توانستند در کنار نقدهای عموما مثبت، عملکرد بسیار خوبی در باکس‌آفیس جهانی داشته باشند. برخی دیگر هم مانند Nightmare On Elm Street محصول سال ۲۰۱۰ نتوانستند موفقیت‌های فیلم اصلی را تکرار کنند. با این وجود، روند ساخت بازسازی‌ها همچنان ادامه دارد و به نظر می‌رسد پس از Candyman حالا نوبت به فرنچایز Scream رسیده است.

با توجه به گزارش اخیر وب‌سایت Variety شرکت Spyglass Media Group قصد دارد با همکاری Lantern Entertainment نسخه‌ی بازسازی Scream را تولید کند. کارگردانان این پروژه مشخص شده‌اند و Tyler Gillett در کنار Matthew Bettinelli-Olpin این فیلم ترسناک اسلشر را جلوی دوربین خواهند برد. این دو، سال گذشته‌ی میلادی فیلم Ready or Not را ساختند که ترکیبی از آثار کمدی و ترسناک بود. این فیلم نقدهای مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرد و موفق شد خود را در لیست تحسین‌شده‌ترین آثار ترسناک سال ۲۰۱۹ قرار دهد. پنجمین فیلم گیلت در مقام کارگردان با بودجه‌ی ۶ میلیون دلاری ساخته شد و توانست ۵۷ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد.

نخستین فیلم فرنچایز Scream در سال ۱۹۹۶ منتشر شد. داستان آن درباره‌ی یک قاتل نقاب‌دار بود که در ابتدا اهداف خود را از طریق تماس‌های تلفنی تهدید و سپس به جان آن‌ها سوء قصد می‌کرد. این قاتل نقابی را به صورت خود می‌زد که با الهام از نقاشی جیغ اثر «ادوارد مونک» ساخته شده بود. او بعدها Ghostface نام گرفت. چهاردهمین فیلم Wes Craven در مقام کارگردان تحسین مخاطبان و منتقدان را برانگیخت و در باکس‌آفیس جهانی هم عملکرد بسیار خوبی را از خود بر جای گذاشت. این اثر در مقابل بودجه‌ی ۱۵ میلیون دلاری، به فروشی معادل ۱۷۳ میلیون دلار دست یافت. همین موفقیت‌ها هم باعث تبدیل آن به یک فرنچایز موفق در سبک ترسناک اسلشر شد.

جیسون بلوم (Jason Blum) مدیرعامل شرکت Blumhouse Productions در یکی از مصاحبه‌های خود در سال ۲۰۱۸ میلادی، به ساخت بازسازی Scream و I Know What You Did Last Summer ابراز تمایل کرده بود. این تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در همان مصاحبه گفته بود امتیاز این دو فرنچایز را در اختیار ندارد و علی‌رغم علاقه‌اش، قادر به ساخت آن‌ها نیست. لازم به ذکر است که امتیاز فرنچایز Scream در اختیار واینستاین کمپانی قرار داشت، اما پس از ورشکستگی در سال ۲۰۱۸ به Lantern Entertainment تعلق گرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا