شایعات پیرامون Resident Evil 8 چه معنایی برای آینده‌ی سری دارند؟

بازگشت کریس ردفیلد، دوربین اول شخص و عرضه‌ برای هر دو نسل کنسول‌ها

شایعات پیرامون Resident Evil 8 می‌گویند که بازی قرار است سال ۲۰۲۱ عرضه شود و تغییرات اساسی را نسبت به نسخه‌های اصلی مجموعه خواهد داشت. در این مقاله به بررسی این گمانه‌زنی‌ها می‌پردازیم.

چند روز پیش بود که کاربر Dusk Golem که یکی از لیکرهای معروف سری رزیدنت اویل است، اطلاعاتی جدید را که منتسب به Resident Evil 8 هستند را در صفحه‌ی توییتر خود منتشر کرد. اطلاعات منتشرشده از سوی این اینسایدر، نشان می‌دهند که بازی قرار است سال ۲۰۲۱ عرضه شود و ادامه‌ی داستان رزیدنت اویل 7 محصول سال ۲۰۱۷ را از زاویه‌ دوربین اول شخص و از دید شخصیت اصلی این بازی یعنی ایتان وینترز (Ethan Winters) روایت خواهد کرد.

رزیدنت اویل 7 چه از نظر تجاری و چه از نظر بازخوردهایی که از سوی مخاطبان و رسانه‌ها دریافت کرد، به عنوان یک موفقیت تلقی می‌شود. طبق آخرین آماری که از فروش بازی منتشر شد، رزیدنت اویل 7 تا سپتامبر ۲۰۱۹ توانسته مرز ۶.۸ میلیون نسخه فروش را پشت سر بگذارد. هر چند که پس از ساخت این بازی، کپکام به ساخت ریمیک عناوین قدیمی خود روی آورد و رزیدنت اویل 2 و 3 را بازسازی کرد، اما حالا به نظر می‌رسد که وقت جلو بردن خط داستانی اصلی سری با یک نسخه‌ی شماره‌دار باشد.

داستان ساخت Resident Evil 8 از کجا شروع شده است؟

لیکری که اقدام به انتشار شایعات پیرامون Resident Evil 8 کرده، می‌گوید که «رزیدنت اویل ۲۰۲۱» در واقع با نام Revelations 3 در دست ساخت بوده و بعدا تبدیل به یک نسخه‌ی شماره‌دار از سری اصلی شده است. این اتفاق چندان دور از ذهن نیست چرا که Resident Evil 3: Nemesis هم ابتدا به عنوان یک نسخه‌ی فرعی در دست ساخت بود و بعدا به عنوان نسخه‌ی سوم این مجموعه در سال ۱۹۹۹ رونمایی شد. این کاربر می‌گوید که بازی در بیشتر مدتی که در حال ساخت بوده، به عنوان Revelations 3 شناخته می‌شده و اخیرا به رزیدنت اویل 8 تغییر نام پیدا کرده است.

این لیکر پیش از این عنوان کرده بود که Resident Evil 8 را حداقل تا چند سال دیگر نمی‌بینیم. او در توجیه حرف قبلی‌اش می‌گوید که از شروع پروژه‌ی اصلی رزیدنت اویل 8 زمان زیادی نمی‌گذرد اما کپکام که قصد نداشته بین رزیدنت اویل 7 و 8 یک فاصله‌ی بزرگ زمانی ایجاد کند، تصمیم گرفته تا به پروژه‌ی Revelations 3 یک سال فرصت بیشتری دهد تا سازنده‌ها بتوانند آن را به نسخه‌ی هشتم تبدیل کنند. به نظر می‌رسد که تسترها پس از بازی کردن نسخه‌ی منتسب به Revelations 3 از کیفیت بالای آن اطمینان پیدا کرده‌اند و همین باعث شده تا کپکام به فکر این بیفتد که این بازی را به جای پروژه‌ی اصلی Resident Evil 8 معرفی کند، اما برای این کار به یک سری تغییر و تحول در پروژه نیاز داشته است.

تغییرات Resident Evil 8 چه معنایی برای آینده‌ی سری دارند؟

سری بازی‌های فرعی Revelations که تا به حال دو نسخه از آن به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ عرضه شده‌ است، با هدف تعریف داستان‌های جاافتاده بین داستان نسخه‌های اصلی ساخته شدند و بازخوردهای نسبتا خوبی هم دریافت کردند. این سری نویدبخش بازگشت شخصیت‌های اصلی سری رزیدنت اویل مثل جیل ولنتاین، کریس و کلیر ردفیلد را می‌داد. داستان قسمت اول جایی بین رزیدنت اویل 4 و رزیدنت اویل 5 روایت می‌شد و قسمت دوم هم به سراغ فاصله‌ای که بین رزیدنت اویل 5 و رزیدنت اویل 6 افتاده بود می‌رفت. با توجه به بازخورد خوب این سری، بعید به نظر نمی‌رسد که کپکام قصد ساخت Revelations 3 که این لیکر از آن به عنوان یکی از بازی‌های در دست ساخت کپکام صحبت می‌کند را داشته باشد.

کپکام که قصد نداشته بین رزیدنت اویل 7 و 8 یک فاصله‌ی بزرگ زمانی ایجاد کند، تصمیم گرفته تا به پروژه‌ی Revelations 3 یک سال فرصت بیشتری دهد تا سازنده‌ها بتوانند آن را به نسخه‌ی هشتم تبدیل کنند 

کپکام برنامه‌ای را برای طرفداران این سری تحت عنوان Resident Evil Ambassador برگزار می‌کند که طی آن، بازیکن‌ها امسال توانستند بخش‌هایی از یک رزیدنت اویل جدی و معرفی‌نشده را تجربه کنند. اطلاعاتی که بعدا از این برنامه به بیرون درز کرد، نشان می‌داد که رزیدنت اویل بعدی پای دشمنان جدیدی مثل گرگینه‌ها را به بازی باز خواهد کرد و داستان ایتان در یک روستای برفی را روایت خواهد کرد. اطلاعات جدیدی که کاربر Dusk Golem در این باره منتشر کرده تمام این ادعاها را تایید می‌کند، اما در عین حال از آن‌ها به عنوان اطلاعات قدیمی و تاریخ‌ مصرف‌گذشته  صحبت می‌کند.

اطلاعات مذکور همگی در فاصله‌ی ۳ تا ۴ ماه پیش منتشر شدند و این لیکر می‌گوید که پروژه پس از اعمال تمام تغییرهایی که کپکام برای تبدیل Revelations 3 به Resident Evil 8 در نظر داشته، تبدیل به محصول متفاوتی شده است. تغییرات بزرگی شامل خط داستانی، شخصیت‌ها و موارد دیگر شدند. پس به نظر می‌رسد که شایعات در مورد دشمن‌های جدید و روستای برفی دیگر ۱۰۰ درصد در بازی اصلی استفاده نشوند اما احتمالا بخش زیادی از آن‌ها را در بازی اصلی خواهیم دید. بعضی از شایعات نیز به این موضوع اشاره دارند که کریس ردفلید شخصیت قابل کنترل این نسخه خواهد بود. به هر حال اما حضور او در بازی چندان دور از ذهن نیست.

چه زمانی منتظر بازی باشیم؟

این کاربر می‌گوید که بازی قرار است یک عنوان بین نسلی باشد، یعنی علاوه بر کنسول‌های فعلی برای PS5 و ایکس‌باکس سری ایکس نیز عرضه شود. با توجه به این که شایعات می‌گویند بازی قرار است سال 2021 عرضه شود، این ادعا دور از ذهن هم نیست. این کاربر می‌گوید که کپکام قصد معرفی بازی را در چند ماه آینده دارد و اگر رویداد E3 امسال لغو نمی‌شد، احتمال داشت که کپکام در این رویداد Resident Evil 8 را معرفی کند، همان‌طور که برای قسمت هفتم هم دست به چنین کاری زد.

این کاربر می‌گوید که احتمالا خیلی از طرفداران قدیمی بازی از تغییرات سری دل خوشی نداشته باشند. داستان بازی و دشمنانی که در این نسخه معرفی می‌شوند، رزیدنت اویل را به یک مرحله‌ی دیگر می‌برند. داستان بازی توهم‌زا و پر از رمز و رازهایی است که پیش از این در سری رزیدنت اویل بی‌نمونه بوده است. بازی به شدت اکتشافی است و احتمالا با توییست‌هایی همراه است که باعث می‌شوند بازیکن نتواند واقعیت را از توهم تشخیص دهد.

این کاربر اعتقاد دارد که بازی قرار بوده در E3 امسال رونمایی شود که حالا با لغو شدن رویداد به نظر می‌رسد که کپکام باید به دنبال تاریخ جدیدی برای انتشار Resident Evil 8 باشد.

 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا