بازی Very Little Nightmares

معرفی بازی Very Little Nightmares

فرار از عمارت رمزآلود

اگر تشنه‌ی یک بازی داستانی هستید که خلاقیت و رمزگشایی شما را به چالش بکشد، بازی Very Little Nightmares‌ شما را سیراب خواهد کرد. این بازی، اسپین آف عنوان Little Nightmares (ساخته‌ی Tarsier Studios) بوده که برخلاف نسخه‌ی اصلی، توسط استودیوی ALIKE برای سیستم عامل‌های iOS و اندروید خلق شده است.

در بازی Very Little Nightmares شما نقش دختر کوچکی را بر عهده دارید که کت بارانی زرد رنگی را بر تن دارد. این اثر در نقش یک مقدمه برای Little Nightmares ظاهر می‌شود و وقایع قبل از رخ دادن نسخه‌ی اصلی را بازگو می‌کند. دخترک در آغاز بازی با سرعت و وحشت وارد اتاقی به‌هم‌ریخته می‌شود، در اتاق را پشت سرش می‌بندد و بلافاصله شخصی دیگر روی این در با نهایت قدرت می‌کوبد تا آن را باز کند. سپس صفحه سیاه می‌شود، تیتر بازی به نمایش گذاشته می‌شود و شما در همین چند ثانیه‌ی ابتدایی با جو اثر آشنا می‌شوید. پس از نمایش تیتر، دخترک در یکی از اتاق‌های عمارتی بزرگ (ملقب به The Nest) از خواب بیدار شده و سعی دارد راهش را به بیرون پیدا کند. از این نقطه به بعد کنترل شخصیت اصلی بر عهده‌ی بازیکن است و او باید با فکر و خلاقیت خود، موانع سر راه را در این عمارت راز‌آلود بردارد تا از آن فرار کند.

شما در نقش دخترک بارانی‌پوشی بازی می‌کنید که در عمارتی بزرگ به نام The Nest گم شده

در طول این ماجرا، چندین شخصیت منفی بر سر راهتان می‌ایستند که هر کدام با بدن‌های در هم پیچیده و غیرعادیشان، مو به تن آدم سیخ می‌کنند. با پیشخدمتی به نام The Butler روبه‌رو خواهید شد که دست‌هایش از پشت بسته شده، اما فکر نکنید که این نقطه‌‌ی ضعف اوست! چرا که می‌تواند با ذهن خود اجسام را به حرکت در آورد. همچنین فرد معلول سوار بر ویلچری را می‌بینیم که ملقب به The Craftsman است و با دست‌های بیش ‌از‌ حد دراز خود جابه‌جا می‌شود. علاوه بر معماهایی که با ترس و لرز حل می‌کنید، باید مواظب این شخصیت‌ها نیز باشید تا جلوی فرارتان را نگیرند.

جو کلی بازی ترسناک است، اما نه به شکل کلیشه‌ای. این ترس به شکلی نیست که پیش خودتان بگویید: «یک روح خبیث پشت این در منتظر است تا مرا بترساند»، بلکه فکر می‌کنید: «نمی‌دانم مشکل از چیست، ولی گویا راز تلخی در این عمارت پنهان است که ترجیح می‌دهم آن را کشف نکنم». این بازی با فضای سوت و کور، موسیقی مینیمال و قرارگیری عجیب اجسام درون بازی، حس اضطراب خاصی را به شما منتقل می‌کند که تا آخرین لحظه رهایتان نمی‌کند.

شخصیت‌های پلیدی سد معبرتان می‌شوند تا شما به راحتی از The Nest فرار نکنید

برخلاف نسخه‌ی اصلی که از بغل، شاهد جریانات عنوان بودیم،‌ بازی Very Little Nightmares از نمای ایزومتریک استفاده می‌کند. همچنین شما به طور مستقیم دخترک را کنترل نمی‌کنید، بلکه باید مکانی را لمس کنید که قصد دارید شخصیت اصلی به آن‌جا برود. همین‌طور با لمس کردن اجسامی خاص، دخترک به صورت اتوماتیک از آن‌ها استفاده می‌کند. همان‌طور که حدس می‌زنید، این بازی کنترل‌های پیچیده‌ای ندارد که با تِم مینیمال اثر در یک راستا است.

از زمان انتشار بازی تا کنون، طرفداران واکنش بسیار خوبی به این عنوان داشته‌اند. این اثر در Play Store اندروید میانگین ۴.۳، و در اپ استور iOS میانگین ۴.۴ از ۵ ستاره را دارد. پس اگر به دنبال تجربه‌ی کوتاه ۲ ساعته‌ای هستید که سرتان را گرم و فکرتان را مشغول کند، بازی Very Little Nightmares را از دست ندهید. این بازی رایگان نیست و ۷ دلار قیمت دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا