برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
Red Dead Redemption

چرا در سری Red Dead Redemption نمی‌توانیم از ماشین استفاده کنیم؟

پاسخی به یک سوال ساده

1%
  • 0/10
چرا در سری Red Dead Redemption نمی‌توانیم از ماشین استفاده کنیم؟ ۰ ۰۱ تیر ۱۴۰۰ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

ماشین‌ها حقیقتا بخش جدانشدنی از بازی‌های راکستار هستند و صدالبته، ماشین‌ها در نسخه‌ی اول و دوم Red Dead Redemption وجود دارند، اما مسئله این‌جاست که بازیکنان نمی‌توانند از آنان استفاده کنند. تصمیم داریم تا در این مقاله دلیل عدم توانایی استفاده بازیکن از ماشین را در این دو بازی محبوب بررسی کنیم.

بازی‌های Red Dead Redemption و Red Dead Redemption 2 در بازه‌ی زمانی بین سال‌های ۱۸۹۹ تا ۱۹۱۴ میلادی رخ می‌دهد، یعنی در انتهای دوران غرب وحشی و پیش از شروع جنگ جهانی اول. هر دو نسخه از این بازی نیز کاملا جهان‌باز هستند و محدوده‌ی بزرگی را از آمریکا پوشش می‌دهند. آرتور مورگان و جان مارستون نیز برای سفر در این محیط بزرگ، از اسب و گهگاهی از قطار، کالسکه و کشتی‌ استفاده می‌کنند.

به هر حال، بازه‌ی زمانی سری Red Dead Redemption پس از اختراع اولین اتومبیل‌ها در آمریکا قرار دارد. اولین ماشین با سوخت بنزین شش سال پیش از شروع اتفاقات Red Dead Redemption 2 در سال ۱۸۹۳ توسط فرانک و چارلز دوریا طراحی شد. به رغم قیمت بسیار بالای ماشین‌ها به دلیل تعداد کم آنان، گنگ ون در لیند فاقد هرگونه ارتباطی با ماشین‌ها بوده و آن‌ها استفاده از اسب را ترجیح می‌دادند.

البته ماشین‌هایی که با استفاده از بخار کار می‌کردند، در قرن هفدهم میلادی و پس از خلق موتور الکتریکی و اولین موتور احتراق داخلی وجود داشتند. در بازی Red Dead Redemption ماشین Ford Model T در چندین ماموریت از این بازی حضور داشت. در ماموریت “Bear One Another’s Burdens” جان مارستون به همراه ادگار راس و آرچر فوردهام سوار Model T می‌شود. کمپانی ماشین‌سازی فورد برای اولین بار در سال ۱۹۰۸ میلادی Model T را به تولید انبوه رساند. این ماشین می‌توانست از سوخت‌هایی مثل بنزین، نفت سفید یا اتانول استفاده کند.

چرا بازیکنان در Red Dead Redemption نمی‌توانند از ماشین استفاده کنند؟

کمپانی شناخته‌شده‌ی راکستار مدت نسبتا طولانی را صرف طراحی یک دنیای پرجزئیات کرد. با این‌که وجود اتومبیل‌ها در Red Dead Redemption غیرقابل کتمان است، چرا بازیکنان نمی‌توانند پس از سرقت بانک از Model T استفاده کنند؟ جواب این سوال می‌تواند یکی از این دو دلیل زیر باشد:

  • عملکرد ضعیف ماشین‌ها در غرب وحشی
  • علاقه‌ی راکستار به یک تجربه‌ی کابوی از بازی

در ماموریت Bear One Another’s Burdens و وقتی که جان مارستون با ادگار راس در ماشین مشغول سفر هستند، ماشین با مشکل مواجه می‌شود و سپس افراد داچ به آنان حمله می‌کنند. درست است، اتوموبیل‌ها در بازه زمانی اتفاقات Red Dead Redemption وجود داشتند اما بسیار آهسته بودند و علاوه بر آن، به راحتی با مشکل مواجه می‌شدند. جان در مورد تجربه‌ی سفر با ماشین گفت که:

من سریع‌تر از این قراضه راه می‌روم. ترجیح می‌دهم که سوار اسب شوم.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، به نظر می‌رسد که راکستار مدتیست که صرفا فقط استفاده از ماشین‌ها را محدود به سری Grand Theft Auto کرده و تا حدودی این نکته که راکستار دست بازیکنان را از دسترسی به ماشین‌ها در سری Red Dead Redemption کوتاه کرده، منطقی به نظر می‌آید. شخصا فکر می‌کنم که محدود کردن بازیکن به اسب‌سواری یا سفر با استفاده از قطار، باعث انتقال هرچه بیشتر اتمسفر Red Dead Redemption خواهد شد.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا با این دیدگاه مطرح شده در انتهای مقاله موافق هستید؟ ممنون می‌شویم که نظر خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments