ماکاروف در مدرن وارفر ۳

پرسش‌های بی پاسخ درباره ولادیمیر ماکاروف در مدرن وارفر ۳

درگیری پرایس و ماکاروف از کجا آغاز شد؟

کمتر از دو ماه تا انتشار نسخه جدید سری بازی کالاف دیوتی باقی مانده و باید گفت با حضور شخصیت منفی جذاب، ما به شدت در انتظار این بازی هستیم. اما به واقع چگونه ماکاروف در مدرن وارفر ۳ حضور خواهد یافت؟ آیا توسعه دهندگان داستانی تازه برای این شخصیت تعریف خواهند کرد؟

بخش داستانی سری بازی کالاف دیوتی برای سال‌های قابل توجهی به بخشی حاشیه‌ای تبدیل شده بود، اما از سال ۲۰۱۹ و با انتشار بازی Call of Duty Modern Warfare ما از نو شاهد تمرکزی قابل توجه از سوی توسعه دهندگان بر این بخش از بازی بودیم. ما حتی شاهد حذف کامل بخش داستانی از بازی Call of Duty Black Ops 4 بودیم و این در حالی است که بخش داستانی بازی Call of Duty Modern Warfare سال ۲۰۱۹ یکی از بهترین بخش‌های داستانی سری بازی کالاف دیوتی به حساب می‌آید.

به سال ۲۰۲۲ و بخش داستانی بازی Call of Duty Modern Warfare 2 می‌رسیم. بخش داستانی این بازی نیز بسیار خلاقانه و درگیر کننده بود، اما به عقیده عموم، بخش داستانی این بازی ضعیف‌تر از بخش داستانی بازی Call of Duty Modern Warfare سال ۲۰۱۹ ظاهر شد. حال ما زمان چندانی تا انتشار نسخه سوم از این سری بازی با نام Call of Duty Modern Warfare 3 نداریم و طبق اطلاعات انتشار یافته باید در انتظار داستانی به شدت گیرا و ویژه توسط تیم اسلج همر (Sledgehammer Games) با حضور شخصیت منفی مورد انتظاری باشیم.

طبق گفته توسعه دهندگان، بازی Call of Duty Modern Warfare 3 ساختاری جدید در مراحل داستانی را به معرفی می‌کند. مراحل پایان باز یکی از نقاط قوت بخش داستانی این بازی بوده که می‌توانند روند داستان سرایی سری بازی کالاف دیوتی را به طور کلی پس از سال‌ها تغییر دهند. داستان این بازی همانطور که در تریلر بازی Modern Warfare 3 و البته بازی Call of Duty Modern Warfare 2 مشخص شد، حول محور یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های منفی دنیای ویدیو گیم یعنی ولادیمیر ماکاروف (Vladimir Makarov) می‌گردد.

ماکاروف رئیس ملی گرایان افراطی کشور روسیه و طرفدار تروریسم است. ما در گذشته به خوبی ماکاروف آشنا شده‌ایم، اما کمتر اطلاعاتی درباره هدف و شخصیت او در بازی Call of Duty Modern Warfare 3 در دست است و همچنین این احتمال وجود داشته که برای تعریف داستانی تازه، ما شاهد تغییرات بسیاری در شخصیت و هدف او نسبت به ماکاروف اصلی باشیم. از همین رو، اطلاعات ناچیزی از اقدامات کاپیتان پرایس (Captain Price) و ارتباطات او با ماکاروف در دسترس بوده و پرسش‌های بی پاسخ روی میز ما دیده می‌شود!

در سری اصلی مدرن وارفر، ما شاهد ارتباطی خونین و کینه‌هایی قدیمی بین پرایس و ماکاروف بودیم. ماکاروف اولین مرتبه در بازی مدرن وارفر ۲ سال ۲۰۰۹ به ما معرفی شد، اما ما با پیشرفت داستان متوجه می‌شویم که این دو پیش‌تر چندین مرتبه یکدیگر را ملاقات کرده و تبدیل به بزرگ‌ترین دشمنان یکدیگر شده‌اند و جنگ بین آن‌ها تا کشته شدن حداقل یکی از آن‌ها به پایان نخواهد رسید.

علاوه بر آن، ما می‌دانیم که پرایس، البته در حقیقت اعضای تیم پرایس، مامور کشتن استاد ماکاروف یعنی عمران زاخائف (Imran Zakhaev) معروف و البته یکی از دلایل خودکشی پسر عمران زاخائف یعنی عمران (Umran Zakhaev) بوده‌اند. در این بازی، کاپیتان پرایس سال‌ها برای به دام انداختن و از بین بردن ماکاروف که به دنبال انتقام بوده تلاش می‌کند و تمام این اتفاقات سبب تنفر غیر قابل توصیف میان این دو جنگجو می‌شود.

در نسخه ریبوت سری مدرن وارفر اما، ما نمی‌دانیم ارتباط میان پرایس و ماکاروف از کجا آغاز شده و الان در چه مرحله‌ای به سر می‌برد. ما در پایان بخش داستانی بازی Call of Duty Modern Warfare 2 متوجه شدیم که لزول (Laswell) ماموریتی جدید در اختیار پرایس و تیم تسک فورس ۱۴۱ (Task-Force 141) برای از بین بردن تهدیدی جدید قرار داده و آن تهدید جدید شخصی جز ولادیمیر ماکاروف معروف نیست.

پرایس پس از نگاه کردن به عکس ماکاروف، جمله «او جدید نیست!» را به زبان آورده و این یعنی پرایس از وجود ماکاروف و تهدید آمیز بودن او کاملا آگاه است. علاوه بر پرایس، دیگر اعضای تیم تسک فورس ۱۴۱ و بیش از همه گوست محبوب (Ghost) ماکاروف را شناخته و تنها از نگاه او به عکس و دوربین متوجه می‌شویم که گوست نیز خاطرات چندان خوبی از رویارویی با ماکاروف ندارد.

همانطور که پیش‌تر در این مطلب اشاره شد، ما هنوز اطلاع نداریم که پرایس و تیم او چگونه پیش‌تر با ماکاروف آشنا شده‌اند. اگر این سری بازی مانند سری بازی اصلی پیش برود، این احتمال وجود داشته که ما نگاهی به گذشته پرایس و نحوه رویارویی او با ماکاروف داشته باشیم. همچنین این احتمال وجود داشته که ماکاروف به روشی دیگر خود را به پرایس شناسانده باشد.

برخی فعالان بر این باور هستند که ماکاروف به لطف یاران وفادار خود موفق به سلطه بر کشور روسیه شده و با استفاده از قدرت جنگ آوری و سلاح‌های نظامی خود تبدیل به تهدیدی جهانی شده است. برخی دیگر باور دارند که این دو به طور معمول در نبردهای گذشته با یکدیگر رو برو شده‌اند، اما با گذشت زمان ماکاروف به قدری قدرتمند شده که جهان نیاز به مداخله پرایس و یاران او دارد!

گزینه آخر با توجه به نزدیکی به داستان اصلی سری مدرن وارفر می‌تواند نظر بسیاری را جلب کرده و البته بار دیگر ضربه‌ای سنگین از نظر احساسی به ما بزند. اما همچنین نباید فراموش کرد که این سال‌ها عموم طرفداران به دنبال داستانی تازه و در عین حال گیرا هستند تا تجربه‌ای تازه کسب کنند. حال باید دید تیم اسلج همر چه فرمولاسیونی را در این نسخه استفاده خواهد کرد.

بازی Call of Duty Modern Warfare 3 در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۱۹ آبان ماه سال ۱۴۰۲ برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان، کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس و البته پلتفرم رایانه شخصی به انتشار خواهد رسید. نظر شما درباره ولادیمیر ماکاروف در مدرن وارفر ۳ و ارتباط او با پرایس چیست؟ شما ترجیح می‌دهید این شخصیت محبوب و در عین حال منفور چگونه وارد داستان بازی شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

4.3 6 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا