برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 10/10

فروش کنسول پلی استیشن 5 به بیش از ۵۹.۳ میلیون دستگاه رسید

افزایش کاربرهای پلی استیشن

فروش کنسول پلی استیشن 5 به بیش از ۵۹.۳ میلیون دستگاه رسید ۱ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ کنسول‌های بازی کپی لینک
فروش پلی استیشن 5

بر اساس گزارش رسمی شرکت سونی، فروش کنسول پلی استیشن 5 در سراسر جهان از مرز ۵۹.۳ میلیون دستگاه عبور کرده است.

ساعاتی پیش جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی با حضور جمعی از مدیرها و سرمایه گذاران شد که در جریان این نشست، آمار و ارقام جدیدی از عملکرد تجاری کنسول‌ها، بازی‌ها، سرویس‌‎ها و تعداد کاربرهای پلی استیشن در دسترس عموم قرار گرفت.

در وهله اول، سونی اعلام کرد که فروش کنسول پلی استیشن 5 تا تاریخ ۳۱ ماه مارس سال جاری (۱۲ فروردین ماه) به بیش از ۵۹.۳ میلیون دستگاه رسیده است. از طرفی، گفته شده که مجموع میزان فروش کنسول پلی استیشن 5 در طول سال مالی از مرز ۲۰.۸ میلیون دستگاه عبور کرد.

بهتر است بدانید که در گزارش قبلی منتشر شده از سوی سونی، فروش این کنسول تا پایان ماه دسامبر (اواسط دی ماه) برابر با ۵۴.۸ میلیون نسخه اعلام شده بود. از این رو، در طول سه ماه اخیر، بالغ بر ۴.۵ میلیون کنسول در سراسر جهان فروخته شده که در مقایسه با بازه مشابه سال گذشته، ۱.۸ میلیون دستگاه کاهش داشته است.

در ادامه این گزارش، سونی خاطرنشان کرد که تعداد کاربرهای فعال ماهانه شبکه پلی استیشن به ۱۱۸ میلیون نفر رسیده که نزدیک به ۱۰ میلیون نفر نسبت به بازه مشابه سال قبل بیشتر شده است. برخلاف همیشه، ژاپنی‌ها این بار آمار تعداد مشترکین سرویس پلی استیشن پلاس را اعلام نکردند.

به گفته سونی، مجموع فروش بازی‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در طول این سه ماهه برابر با ۷۲.۶ میلیون نسخه بوده که حدود ۴.۶ میلیون نسخه افزایش داشته است. از این رقم، حدود ۱۲.۳ میلیون نسخه مربوط به بازی‌های فرست پارتی بوده که گفته شده ۷۷ درصد آن‌ها به صورت دیجیتالی به فروش رسیده است؛ موردی که رشد ۷ درصدی فروش دیجیتالی بازی‌ها را نشان می‌دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments