پرایس و گوست

پرایس و گوست | کدام قهرمان سری مدرن وارفر محبوب‌تر است و چرا؟

در دنیای کالاف دیوتی، فقط جنگجوی خوب بودن ملاک نیست!

پرایس و گوست از جمله محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای کالاف دیوتی بوده که هر کدام از نظری متفاوتی در میان کاربران محبوب است. اما اگر بخواهیم این دو را با یکدیگر مقایسه کنیم، کدام یک سر بلند شده و از نظر طرفداران پیروز می‌شود؟

سری بازی کالاف دیوتی، یکی از مهم‌ترین و تاثیر گذارترین سری بازی‌ها چه در سبک شوتر و چه در بخش داستان سرایی بوده و این کار را به لطف گیم پلی همیشه جذاب و البته خلق شخصیت‌های بی نظیر انجام داده است. سری بازی کالاف دیوتی طی تاریخ خود به زیر مجموعه‌های مختلف تقسیم شده که دو زیر مجموعه از آن، بیش از دیگر زیر مجموعه‌ها با ما بوده‌اند.

سری مدرن وارفر و بلک اپس در کنار گیم پلی همیشه عالی خود، با داشتن شخصیت‌هایی مهم چون پرایس (Price)، گوست (Ghost)، سوپ (Soap) و در آن سو میسون (Mason)، وودز (Woods) و رزنوف (Reznov)، همیشه در خاطرات مانده و ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

حال در این مطلب قصد داریم دو نماد قدرت، هوش، ذکاوت و وفاداری در سری بازی مدرن وارفر را در برابر یکدیگر قرار دهیم. اگر دو تن از اعضای اصلی گروه تسک فورس ۱۴۱، پرایس و گوست در برابر یکدیگر قرار بگیرند، کدام یک پیروز خواهد شد؟

پرایس و گوست در مدرن وارفر (۲۰۰۷)

کاپیتان پرایس سری مدرن وارفر اولین مرتبه در سال ۲۰۰۷ به عنوان رهبر عملیاتی نیروهای ویژه بریتانیا به ما معرفی شد. به عبارت دیگر اولین آشنایی ما با جان پرایس در قالب یک رهبر بلند پایه، معلم، قدرتمند، باهوش و جنگجو بود که توانست خون خواران بزرگی از جمله زاخائف را از مسیر خارج کند. ما حتی در این میان شاهد عملیات پرایس جوان در چرنوبیل بودیم که با وجود زخمی شدن کاپیتان او در این عملیات، باز هم پرایس توانست با هوش خود زنده مانده و به سلامت از مخمصه خارج شود.

به گوست می‌رسیم. گوست در سری اول مدرن وارفر حضور کوتاهی داشت، اما توانست به خوبی خود را در دل کاربران جا بدهد؟ چرا؟ چرا حضور کوتاه گوست او را در تا این حد محبوب کرد و حتی بسیاری از طرفداران گوست را محبوب‌تر از پرایس می‌دانند؟

در ابتدا باید اشاره داشت که گوست زمانی وارد دنیای کالاف دیوتی شد که پرایس در زندان‌های گولاگ بود. گوست در قالب یک رهبر مانند پرایس ظاهر نشد، اما وفاداری او به تیم و عملیات و همراهی همیشگی او با ما مانند پرایس، باعث شد که گوست محبوبیتی ویژه کسب کند و این در حالی است که ما از گوست تنها یک ماسک شناخته و به عبارتی ذهنیتی کامل از این شخصیت نداریم. به عبارت دیگر هر آنچه از گوست می‌شناسیم، همراهی، همکاری و رفاقت است.

بیش از آنکه از کوست مانند پرایس صدایش را بشنویم، عملش را دیدیم که در هر لحظه و هر نقطه پا به پای ما جنگید و وفادار ماند. در آخر باید به نحوه مرگ گوست اشاره داشت. همانطور که اشاره شد گوست حضور کوتاهی در سری اول مدرن وارفر داشت. گوست که طی یکی از مهم‌ترین عملیات تاریخ سری بازی کالاف دیوتی حضور داشت و عملیات را با موفقیت انجام داد، اما در نهایت توسط شپرد (Shepherd) رهبر گروه شدو و البته مغز متفکر نیروهای ویژه بریتانیا کشته شد.

پشت شدن به گوست و مرگ او پس از عملیاتی مهم، اتفاقی بود که گوست را برای ما بیشتر عزیز کرد. این در حالی است که ما همیشه با پرایس همراه بوده و در حقیقت غم از دست دادن او را هرگز تجربه نکرده‌ایم. این موضوع سبب شده ما پرایس را یک رهبر ببینیم و گوست را نمادی عزیز از وفاداری و همراهی یاران در سخت‌ترین شرایط بدانیم.

گوست و پرایس در سری ریبوت مدرن وارفر (۲۰۱۹)

به سال ۲۰۱۹ و نسخه ریبوت سری مدرن وارفر می‌رسیم که پرایس این بار با سن کمتر اما در همان قالب همیشگی یعنی رهبری نیروهای ویژه بریتانیا ظاهر شد. در همین ابتدا اجازه دهید اشاره داشته باشیم پرایسی که در این سری بازی می‌بینیم، به هیچ عنوان نتوانست نظر کاربران را جلب کرده و هرگز محوبیتی که در سری اصلی مدرن وارفر داشت را کسب نکرد.

پرایس مثل همیشه یک رهبر قاطع، قدرتمند و باهوش بود، با این حال تغییرات ظاهری و شباهت شمایل او به سربازی عادی باعث شد که ما نتوانیم چندان با او ارتباط برقرار کنیم. اما یک نکته در این نسخه از بازی بار دیگر پرایس را برای ما محبوب کرد و آن معرفی سایمون رایلی (Simon Riley) به عنوان یکی از یاران خود در گروه تسک فورس ۱۴۱، به همراه جان سوپ مک‌تویش برای از بین بردن نیروهای دشمن بود.

گوست پس از آن در فصل دوم بازی مدرن وارفر سال ۲۰۱۹ حضور یافت و به نحوی این اطمینان به ما داده شد که او در بازی مدرن وارفر ۲ نیز حضور پیدا خواهد کرد که این اتفاق رخ داد. در بازی مدرن وارفر ۲، بار دیگر این وفاداری گوست بود که تیم، او را عزیز کرد. از لحاظ طراحی، گوست تغییرات کمتری نسبت به پرایس نسبت به نسخه اصلی داشت که او طراحی این شخصیت را برای کاربران نسبت به پرایس قابل قبول‌تر کرد.

اما به بخش تمرکز بر شخصیت گوست می‌رسیم. گوست در نسخه دوم از سری مدرن وارفر، بیش از آنکه یک همکار باشد، دوست صمیمی سوپ مک‌تویش بود. به عبارتی این دو را باید با همدیگر تعریف کرد تا ما بتوانیم دیدی کامل نسبت به گوست داشته باشیم. در نتیجه این رخداد، ما به وفور شاهد حضور گوست در این بازی بودیم که سبب شد رفته رفته این شخصیت نه بخاطر قدرت جنگ آوری یا رهبری، بلکه بخاطر شوخی‌ها، دوستی و وفاداری خود به عملیات از پرایس محبوب‌تر شد.

در پایان باید گفت که پرایس و گوست محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای کالاف دیوتی بوده که مقایسه تمام و کمال این دو و انتخاب شخصیتی محبوب‌تر را برای هر کسی سخت می‌کند. اما طی سال‌ها گذشت از نسخه‌های مختلف سری مدرن وارفر، باید گفت این گوست بوده که گوی محبوبیت در میان طرفداران را از پرایس، رهبر گروه تسک فورس ۱۴۱ ربوده است. گوست جنگ آوری قدر، رفیقی همیشگی و مردی وفادار است که با حضور به شدت کمتر نسبت به پرایس در دنیای کالاف دیوتی، محبوبیت بیشتری از این رهبر جنگجو و باهوش دارد. نظر شما چیست؟ شما کدام یک از میان پرایس و گوست را بیشتر دوست دارید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

4.3 11 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا