برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

تعداد کاربرهای فعال ماهانه پلی استیشن به بیش از ۱۱۸ میلیون نفر رسید

مدیون هل دایورز ۲

تعداد کاربرهای فعال ماهانه پلی استیشن به بیش از ۱۱۸ میلیون نفر رسید ۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
کاربرهای ماهانه پلی استیشن

بر اساس گزارش اخیر شرکت سونی، تعداد کاربرهای فعال ماهانه پلی استیشن از مرز ۱۱۸ میلیون نفر عبور کرده است.

ساعاتی پیش جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی با حضور جمعی از مدیرها و سرمایه گذاران شد که در جریان این نشست، آمار و ارقام جدیدی از عملکرد تجاری کنسول‌ها، بازی‌ها، سرویس‌‎ها و تعداد کاربرهای پلی استیشن در دسترس عموم قرار گرفت.

بر این اساس، سونی مدعی است که تعداد کاربرهای فعال ماهانه شبکه پلی استیشن به بیش از ۱۱۸ میلیون نفر رسیده است. بهتر است بدانید پیش‌ از این تعداد کاربرهای این شبکه حدود ۱۰۸ میلیون نفر اعلام شده بود که گویا بالغ بر ۱۰ میلیون نفر به جمع گیمرهای پلی استیشن نتورک اضافه شده‌اند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی این موفقیت چشمگیر را مدیون بازی هل‌دایورز ۲ است؛ اثری که در عرض سه ماه به فروش ۱۲ میلیون نفری دست یافت و با شکست رکورد خدای جنگ رگناروک، لقب سریع‌ترین فروش را در میان بازی‌های فرست پارتی پلی استیشن به خود اختصاص داده است.

به گفته سونی، مجموع فروش بازی‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در طول این سه ماهه برابر با ۷۲.۶ میلیون نسخه بوده که حدود ۴.۶ میلیون نسخه افزایش داشته است. از این رقم، حدود ۱۲.۳ میلیون نسخه مربوط به بازی‌های فرست پارتی بوده که گفته شده ۷۷ درصد آن‌ها به صورت دیجیتالی به فروش رسیده است؛ موردی که رشد ۷ درصدی فروش دیجیتالی بازی‌ها را نشان می‌دهد.

در میان این گفته‌ها، بهتر است بدانید که فروش کنسول پلی استیشن 5 نیز تا پایان ماه مارس امسال (۱۲ فروردین ماه) برابر با ۵۹.۳ میلیون دستگاه اعلام شده است. با دستیابی به این رقم، فروش این کنسول در طول کل سال مالی به ۲۰.۸ میلیون دستگاه رسیده که کمتر از پیش‌بینی ژاپنی‌ها بوده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments