چگونه قبل از بازی Black Ops 6 بخش زامبی بازی Call of Duty را طبق خط زمانی بازی کنیم؟
1%
  • 0/10

چگونه قبل از بازی Black Ops 6 بخش زامبی بازی Call of Duty را طبق خط زمانی بازی کنیم؟

مبارزه با ویروس متحرک

چگونه قبل از بازی Black Ops 6 بخش زامبی بازی Call of Duty را طبق خط زمانی بازی کنیم؟ ۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۳ مقالات بازی کپی لینک

بازی Call of Duty: Black Ops 6 قرار است که داستان بخش زامبی بازی Call of Duty را در پاییز امسال ادامه دهد. این فصل جدید در حماسه Dark Aether بازیکنان را به دهه 1990 می‌برد و ادامه‌‌ی پایان بخش زامبی‌ Black Ops: Cold War است. در ادامه با ما همراه باشید تا به خط زمانی درست برای بازی کردن این بخش بپردازیم.

قبل از اینکه استودیو Treyarch با خط داستانی Dark Aether در بازی Black Ops: Cold War، بخش زامبی بازی Call of Duty را بازسازی کند، طرفداران عاشق داستان گسترده اما پیچیده Aether شده بودند. این داستان از هر نسخه‌ای که توسط Treyarch توسعه یافته، از World at War تا Black Ops 4 گسترش یافته است. اما اگر طرفداران واقعاً می‌خواهند تصویری کامل از جهانی پر از زامبی‌ را ببینند، بهترین راه این است که همه نقشه‌ها را به ترتیب انتشار بازی کنند،البته به جز نقشه‌های خط داستانی Chaos از بازی Black Ops 4، زیرا این نقشه‌ها به طور جداگانه از داستان Aether وجود دارند.

‏خلاصه این ساگای چند جهانی این است که: گروهی از قهرمانان چندملیتی به فضا و زمان سفر می‌کنند تا به آسیب دیدن از زامبی‌ها و جنگ بین دستورات باستانی فراطبیعی پایان دهند. متاسفانه، آنها متوجه می‌شوند که تنها راه انجام این کار، قربانی کردن خودشان است. بنابراین، آن‌ها این کار انجام دادند و همه بدترین چیزهای چندجهانی را در یک بُعد به نام Dark Aether قرار دادند و یک جهان واحد جدید به وجود آوردند. تنها شخصیت‌هایی که به جهان جدید منتقل شدند، ادی ریشتوفن (Eddie Richtofen) و سامانتا ماکسس (Samantha Maxis) بودند، دو کودک که نمایندگان خالص‌ترین فرم‌های یک دانشمند نازی دیوانه و یک دختر آلمانی کوچک بودند که برای کنترل زامبی‌ها و مکان‌های اساطیری می‌جنگیدند.

‏داستان Dark Aether اکنون، داستان رسمی بخش زامبی بازی Call of Duty است. این داستان در کنار سایر آثار جهان متصل کنونی Call of Duty اتفاق می‌افتد. در ساگای Dark Aether ، بازیکنان کنترل اپراتورهایی را بر عهده می‌گیرند که به تحقیق و جلوگیری از شیوع‌ بیشتر کمک می‌کنند. حالا قرار است بیشتر به ترتیب زمانی این به بخش بپردازیم:

1. بازی Black Ops: Cold War

این بازی داستان Dark Aether را با نقشه راه اندازی آن در سال 2020 آغاز کرد. با داستانی که چند سال پس از بخش داستانی بازی اتفاق می‌افتد، این حالت زامبی بازیکنان را در نقش تیم حمله ریکوئیم (Requiem) قرار می‌دهد. رکوئیم، شاخه‌ای مخفی از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، از شیوع‌های Dark Aether جلوگیری می‌کرد و سعی داشت از یافته‌های خود برای توسعه سلاح‌ها و فناوری‌هایی که به ایالات متحده در جنگ سرد برتری می‌داد، استفاده کند. رکوئیم در یک مسابقه زورآزمایی سلاح با گروه امگا (Omega)، پاسخ اتحاد جماهیر شوروی به بخش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا بود. عملیات در Die Maschine (نقشه‌ای که تیم حمله رکوئیم را به سایت اصلی نقشه زامبی‌ها نازی، Nacht Der Untoten ، بازمی‌گرداند)، آغاز می‌شود. بازیکنان تحت راهنمایی سرپرستان رکوئیم، تحقیق می‌کنند، نابود می‌کنند و از تسهیلات خارج می‌شوند. نقشه بعدی سپس Firebase Z است، جایی که تیم حمله رکوئیم برای نجات سامانتا ماکس از یک پایگاه شوروی در ویتنام فرستاده می‌شود، که این به رویدادهای شیوع (Outbreak) منجر می‌شود. در ادامه ترتیب بخش زامبی بازی Call of Duty، حالت Outbreak یک حالت جهان باز و بزرگ است که در چندین نقشه چندنفره بازسازی شده گسترش می‌یابد. این حالت دارای دو ماموریت ایستراگ است که داستان را ارائه می‌دهند. در این حالت، تیم حمله توسط گروه Omega دستگیر می‌شود که به نقشه Mauer Der Toten منتقل می‌شود. این نقشه بازیکنان را در مبارزه برای کسب آزادی از گروه امگا با کمک به آن‌ها برای شکست دادن دختر دیوانه یک دانشمند نازی در برلین، درست در کنار دیوار برلین که آلمان شرقی و غربی را تقسیم می‌کرد، قرار می‌دهد. اوج زامبی‌های جنگ سرد، نقشه Forsaken است که بازیکنان را به پایگاه Omega در اوکراین می‌برد. در اینجا بازیکنان در یک بازسازی وحشتناک از یک شهر آمریکایی، با شکست دادن Forsaken، پادشاه وحشی Dark Aether، مواجه می‌شوند.

2. بازی Call of Duty: Vanguard

نسخه بعدی از بخش زامبی بازی Call of Duty، در واقع یک پیش نمایش است. بخش زامبی بازی Call of Duty: Vanguard، بازیکنان را به روزهای آخر جنگ جهانی دوم و ماه‌های پس از آن می‌برد، جایی که آن‌ها باید با یک نازی شرور که با یک خدای شیطانی قرارداد بسته است، مواجه شوند. نبرد محور و متفقین به نوعی به جنگ جانشینی برای شیاطین و خدایان که در Dark Aether ساکن هستند، تبدیل می‌شود. چندین نفر از آن‌ها با متفقین همسو می‌شوند، در حالی که لرد کورتیفکس شیطانی (Lord Kortifex) با نازی‌ها همسو می‌شود. ‏این نبرد در چهار نقشه رخ می‌دهد؛ دو نقشه اول Der Anfag و Terra Maledicta هستند. این دو نقشه دارای جهان مرکزی در استالینگراد، روسیه و بیابان شرقی در مصر هستند. بازیکنان از طریق درگاه‌های این هاب‌ها به اهداف مختلف در مکان‌های دیگر می‌روند. دو نقشه آخر در بازی Vanguard، نقشه‌های سنتی مبارزات دوره‌ای زامبی هستند. یکی از آنها بازسازی نقشه Shi No Numa یعنی مراتع ترسناک در منطقه اقیانوس آرام تحت سرزمین ژاپنی‌ها، است،. نقشه بعدی بازیکنان را از طریق سطحی به نام The Archon دوباره به مصر می‌برد، جایی که بازیکنان باید با شکست دادن کورتیفکس و پایان دادن به داستان Vanguard مواجه شوند.

3. بازی Call of Duty: Modern Warfare 3

نسخه فعلی بخش زامبی بازی Call of Duty، حالت زامبی‌های جنگ مدرن (MWZ) در بازی Call Of Duty: Modern Warfare 3 است. این حالت شامل ترکیبی از بازگشت شخصیت‌های بازی Black Ops: Cold War و سری بازی‌های Modern Warfare است. سوپ (Soap) و برخی شخصیت‌های جدید در سال 2021 برای مهار شیوع Dark Aether در اورزیکستان (Urzikstan) می‌جنگند. اورزیکستان به نظر می‌رسد تنها نقشه‌ای است که ما در بخش زامبی Moder Warfare در اختیار خواهیم داشت، بنابراین بازیکنان فقط نیاز به بازی کردن ماموریت‌های داستانی در آن دارند تا داستان کامل بخش زامبی آن را قبل از Black Ops 6 دریافت کنند.

لازم به ذکر است که بازی کردن بخش زامبی بازی Call of Duty، باعث می‌شود که بازیکنان بسیار در زمان و مکان‌های مختلف جابه‌جا شوند. متأسفانه، بازیکنان هنوز نمی‌توانند به داستان کامل زامبی‌ها دست پیدا کنند، زیرا Black Ops 6 شامل یک فصل مهم در میانه داستان است. برای بازی کردن به ترتیب زمانی، بازیکنان باید ابتدا تمام نقشه‌های زامبی‌های Vanguard را بازی کنند. سپس نقشه‌های Cold War، Black Ops 6 و در نهایت بخش زامبی‌های Modern Warfare را بازی کنند.

در انتها به نظر شما، بخش زامبی بازی Call of Duty: Black Ops 6 چقدر می‌تواند از نظر داستانی خوب عمل کند؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments