نسخه بعدی BioShock
1%
  • 0/10

نگاهی به نسخه بعدی BioShock و شایعات پیرامون این بازی

استودیو کلاو چمبر سخت در حال تلاش برای این سری بازی جذاب است!

نگاهی به نسخه بعدی BioShock و شایعات پیرامون این بازی ۰ ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ یادداشت (گیم) کپی لینک

نسخه بعدی BioShock یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال‌های اخیر بوده که البته در سکوت خبری به سر می‌برد. این سکوت خبری صرفا اتفاق بدی نیست و می‌توان برداشت مثبت نیز از آن داشت!

بازی بایوشاک ۴، بازی مورد انتظار از سری بازی جذاب بایوشاک مدت زمان زیادی است که در دست توسعه بوده، با این حال هیچگونه اطلاعات رسمی و قابل اعتمادی از آن به انتشار نرسیده است. سری بازی BioShock اولین مرتبه به لطف دستان و ذهن توانای کن لوین (Ken Levine) در اختیار ما قرار گرفت. لوین در حال حاضر در حال توسعه عنوانی در سبک سری بازی بایوشاک با نام Judas است. او پروژه بایوشاک را در سال ۲۰۱۹ به تیم کلاود چمبر (Cloud Chamber Studios) تقدیم کرد.

در زمان انتشار این مطلب، در حدود پنج سال از ورود بازی بایوشاک ۴ به مرحله توسعه گذشته و متاسفانه به غیر از این خبر، هیچ خبر رسمی طی این پنج سال در اختیار ما قرار نگرفته است. اما، افراد زیادی در دنیای بازی‌های ویدیویی باور دارند این سکوت خبری توسعه دهندگان نه تنها به ضرر این سری بازی نبوده، بلکه نکته‌ای مثبت است. توسعه دهندگان اینگونه از بالا رفتن انتظارات جلوگیری می‌کنند. علاوه بر آن، فقدان اخبار به صورت غیر مستقیم برای کن لوین و بازی Judas نیز اتفاقی مثبت است.

شایعات مربوط به نسخه بعدی BioShock

پیش از پرداختن به شایعات مربوط به این بازی مورد انتظار، باید اشاره داشت که فقدان اخبار رسمی به هیچ عنوان به معنی متوقف شدن مقطعی یا دائمی این پروژه عظیم و مهم نیست. این موضوع به وضوح نشان از سخت کوشی تیم کلاود چمبر و تلاش برای ارائه عنوانی در خور نام بایوشاک است.

مدت زمان نسبتا زیادی از انتشار آخرین نسخه این سری بازی گذشته و طی این سال‌ها استانداردهای بازی‌های ویدیویی تغییرات زیادی به خود دیده و از آنجایی که سری بازی بایوشاک همیشه با استانداردهای جهانی همسو بوده و مورد توجه قرار گرفته، باعث شده توسعه دهندگان برای ارائه نسخه جدیدی با کیفیت و در سطوح بالای جهانی تلاش کنند.

از سوی دیگر اما سکوت خبری توسعه دهندگان بایوشاک سبب خیزش شایعاتی کاملا بی پایه و اساس شده که می‌تواند به ضرر توسعه دهندگان پایان یابد. پیش از پرداختن به آن‌ها باید اشاره داشت که هرگز نباید شایعات را تا زمان انتشار اخبار رسمی باور کرد. با این وجود، طرفداران زیادی به این شایعات پناه برده و از آن‌ها بر علیه توسعه دهندگان استفاده کرده و آن‌ها را تحت فشار فوق العاده شدید روانی قرار داده که می‌تواند سبب افت کیفی بازی شود. در ادامه قصد داریم به شایعات مختلفی که می‌توانند به پیشرفت یا پسرفت نسخه بعدی بایوشاک کمک کنند می‌پردازیم.

از نو باید توجه داشت، شایعاتی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم هرگز از سوی تیم کلاود چمبر، تیم توسعه دهنده بازی بایوشاک ۴ تایید یا تکذیب نشده‌اند.

اولین شایعه مربوط به زمان و مکان بازی بایوشاک ۴ است. به باور افشاگران این بازی در دهه ۱۹۶۰ میلادی و در شهر بورئالیس (Borealis) رخ خواهد داد. شایعه بعدی مربوط به داستان بازی است. افشاگران باور دارند که داستان این بازی به طور مستقیم با داستان نسخه‌های پیش در ارتباط نبوده، با این حال می‌توان نمودی از داستان‌های پیشین را در این بازی دریافت کرد.

در ادامه شایعات، افشاگران بر این باور هستند که بازی بایوشاک ۴ عنوانی جهان باز است. آن‌ها همچنین باور دارند که بازی بایوشاک ۴ برای مدتی در جهنم توسعه بوده، رویه توسعه آن حداقل چهار مرتبه ریست شده، با این وجود در حال حاضر بدون مشکل در حال پیشرفت است.

طبق آخرین شایعات، بازی بایوشاک ۴ با نام BioShock Isolation معرفی و انتشار یافته و توسعه دهندگان از موتور گرافیکی فوق العاده قدرتمند آنریل انجین ۵ (Unreal Engine 5) برای توسعه این بازی بهره می‌برند.

مهم‌ترین شایعه‌ای که در میان دیده شد، جهان باز این عنوان است. نسخه‌های پیشین سری بازی بایوشاک همیشه کاربر را به کاوش در نقشه بازی دعوت می‌کردند، با این حال همیشه مرزی برای کاربر تعریف می‌شد. اما اگر نسخه بعدی که احتمالا در شهر بورئالیس جای داشته جهانی باز را ارائه دهد، ما شاهد یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزهای ویدیو گیم خواهیم بود.

شایعه بعدی که هرگز نباید به آن بها داد، رونمایی از جهنم توسعه برای یک بازی است. زمانی که از ورود عنوانی به جهنم توسعه صحبت می‌شود، طرفداران زیادی امید خود به بازی را از دست می‌دهند. جهنم توسعه در بازی‌ها همیشه بد نبوده و در زمان‌های زیادی سبب پیشرفت عناوین شده است، با این حال انتشار اخبار مربوط به این اتفاق تلخ به سادگی سبب فشار روانی و توسعه دهندگان شده و همیشه این احتمال وجود داشته که توسعه دهندگان به دلیل فشار کاذب وارده، پروژه خود را به شکل کامل لغو کنند.

نگاهی به بازی Judas

همانطور که اشاره شد، بازی جدید استودیو گوست استوری گیمز (Ghost Story Games) به رهبری کن لوین شباهت زیادی با سری بازی بایوشاک دارد. این بازی اولین بازی کن لوین با تیم گوست استوری گیمز بوده که عنوانی بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسد.

سکوت خبری بازی بایوشاک ۴ نیز به کن لوین و تیم او برای بهتر دیده شدن کمک کرده است. طبق اخبار انتشار یافته، بازی Judas در اوایل سال ۲۰۲۵ به انتشار رسیده و می‌تواند رقیب سر سخت نسخه بعدی بایوشاک باشد.

در نهایت، سکوت خبری نسخه بعدی BioShock جنبه‌های مثبت و منفی زیادی دارد که با گذشت زمان به طور کامل مشخص می‌شوند. شما چه انتظاراتی از این بازی دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments