فیلم ترسناک The New Mutants با الهام از چه آثاری ساخته شد؟

این اثر از فردا به سینماها خواهد آمد

فیلم ترسناک The New Mutants با الهام از چه آثاری ساخته شد؟ سورنا رضایی ۲ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ سینمای جهان
فیلم ترسناک The New Mutants

دست‌اندرکاران اسپین‌آف مردان ایکس در مصاحبه‌ی اخیر خود فاش کرده‌اند فیلم ترسناک The New Mutants با الهام از چه آثاری ساخته شد.

شرکت فاکس قرن بیستم که امتیاز ساخت فیلم سینمایی بر اساس کمیک بوک‌های مردان ایکس را در اختیار داشت، طی دو دهه‌ی گذشته آثار مختلفی را بر اساس آن‌ها ساخت. تعدادی از آن فیلم‌ها مطابق انتظارات تهیه‌کنندگان خود ظاهر شدند و تعدادی دیگر هم به دلایلی نتوانستند. با وجود این، همه‌ی فیلم‌های مردان ایکس یک وجه اشتراک مهم داشتند: وجود المان‌های ابرقهرمانی. از همین رو، The New Mutants را می‌توان متفاوت‌ترین فیلم این فرنچایز دانست؛ زیرا علاوه بر المان‌های ابرقهرمانی، المان‌های آثار ترسناک هم به وضوح در جای جای آن مشاهده می‌شود.

دست‌اندرکاران فیلم ترسناک The New Mutants چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Gamespot انجام دادند. خبرنگار در بخشی از گفتگو پرسید برای ساخت اسپین‌آف مردان ایکس از چه آثار ترسناکی الهام گرفته شد. جاش بون (Josh Boone) که به عنوان کارگردان در تیم حضور داشت در پاسخ فاش کرد جدیدترین ساخته‌ی او ترکیبی از Breakfast Club و Nightmare on Elm Street 3: The Dream Warriors است. سپس بلو هانت (Blu Hunt) که نقش میراژ را جلوی دوربین ایفا کرده گفت:

من عاشق فیلم‌های ترسناک هستم. ژانر مورد علاقه‌ی من است. Nightmare on Elm Street یکی از منابع اصلی الهام بوده است. زمان زیادی را صرف تماشای چندباره‌ی فیلم‌های این فرنچایز کردم تا ببینم بازیگران چطور ترس خود را بروز می‌دادند. Drag Me To Hell را هم چند باری نگاه کردم.

فیلم‌های Evil Dead را با هم دیدیم. به عنوان یک بازیگر، تماشای واکنش‌های دیوانه‌وار بازیگرهای زن برای من الهام بخش بود.

هنری زاگا (Henry Zaga) که نقش سان‌اسپات را بر عهده داشته، برخلاف بلو هانت طرفدار فیلم‌های ترسناک و کلاسیک نیست. از همین رو، پیش اینکه بازیگران The New Mutants دور هم جمع شده و به تماشای Nightmare on Elm Street بنشینند، هرگز فیلم‌های این فرنچایز را ندیده بود:

من با تماشای فیلم‌های مختلفی مثل The Goonies و Scream بزرگ شدم. فکر می‌کنم المان‌هایی از این آثار هم در The New Mutants وجود داشته باشد. جاش بون عاشق The Goonies و Scream هم هست و مواردی را از آن‌ها الهام گرفته است. حتی صحنه‌ای در فیلم وجود دارد که ادای احترامی به Psycho محسوب می‌شود. از این دست صحنه‌ها در فیلم زیاد وجود دارد.

داستان آخرین فیلم از فرنچایز مردان ایکس روی پنج نوجوان تمرکز دارد که به یک مرکز انتقال داده می‌شوند تا بتوانند درک بهتری از قابلیت‌های فراانسانی خود پیدا کرده و نهایتا قادر به کنترل آن‌ها شوند. شخصیت‌های اصلی پس از اتفاقاتی متوجه می‌شوند این مرکز برای کمک به افرادی مانند آن‌ها ساخته نشده و اهداف دیگری را دنبال می‌کند.

در انتها، لازم به ذکر است که The New Mutants از فردا در سینماهای آمریکا اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا