برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
معرفی سریال Monsters at Work

معرفی سریال Monsters at Work | کارخانه‌ی هیولاها بازمی‌گردد

هنگامی که خنده جای جیغ را می‌گیرد

1%
  • 0/10
معرفی سریال Monsters at Work | کارخانه‌ی هیولاها بازمی‌گردد ۰ ۲۶ تیر ۱۴۰۰ معرفی سریال (تلویزیون) کپی لینک

در سریال Monsters at Work سالی و مایک بازگشته و باری دیگر دل طرفداران خود را شاد می‌کنند. در سال  ۲۰۰۱ بود که برای اولین بار با جیمز پی سالیوان (James Sullivan) و مایک وازسکی (Mike Wazowski)  آشنا شدیم، دو هیولای دوست داشتنی سریال کارخانه هیولاها که به شدت به شغل خود متعهد بودند.

سالی، این هیولای آبی رنگ بزرگ یکی از محبوب‌ترین هیولاهای کارخانه‌ای است که به کارخانه هیولاها معروف است. کار این کارخانه تولید انرژی محل زندگی این هیولاها بوده و روزانه تعداد زیادی هیولا در این کارخانه مشغول به کار هستند. پس از اینکه این انیمیشن در سال ۲۰۰۱ میلادی توسط شرکت بسیار موفق پیکسار تولید و منتشر شد به سرعت به یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌هایی تبدیل شد که تا آن زمان توسط شرکت پیکسار یا دیزنی منتشر شده بود. 

پس از موفقیت چشمگیر این اثر، انیمیشن دیگری تحت عنوان دانشگاه هیولاها (Monsters University) به عنوان پیش‌ درآمد انیمیشن کارخانه هیولا در تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۱۳ به انتشار رسید. در این انیمیشن به گذشته هیولاهای محبوب رفته و زندگی آن‌ها را پیش از ورود به کارخانه جنجال برانگیز هیولاها مشاهده کردیم. در این انیمیشن دیدیم که چگونه مایک و سالی با یکدیگر آشنا شده و سر از این کارخانه درآورده‌اند. امروزه که کارخانه هیولاها به یک فرنچایز بسیار محبوب تبدیل شده است، شرکت پیکسار اثری جدید، تحت عنوان سریال کارخانه هیولاها از این انیمیشن تولید کرده که ادامه ماجرای انیمیشن Monsters, Inc را تعریف کرده و روند جدید فعالیت این کارخانه را شرح می‌دهد. 

کارخانه هیولاها در سال ۲۰۰۱

تقریبا برای همه ما پیش آمده که در کودکی هنگام خواب از تاریکی داخل اتاق ترسیده باشیم و نگران باشیم که مبادا هیولایی از داخل کمد بیرون پریده و به ما حمله کند. داستان فرنچایز کارخانه هیولا نیز از این ترس کهنه الهام گرفته و بر این اساس ساخته شده است. انرژی دنیای هیولاها نیز توسط همین ترس تولید می‌شود. ساز و کار این کارخانه این گونه است که هیولاها یا همان کارمند‌های این کارخانه توسط درهای مخصوصی که در این کارخانه وجود دارد به سرزمین انسان‌ها می‌روند.

هر هیولا به داخل کمد یک کودک رفته و هنگام خواب به کودک حمله می‌کنند. این هیولاها کپسول‌هایی را با خود حمل می‌کنند که صدای جیغ کودکان را به انرژی تبدیل کرده و ذخیره می‌کنند. تلاش هر یک از این هیولاها بر این است که به ترسناک‌ترین هیولای کارخانه تبدیل شده و امتیاز مخصوص ابر هیولا را دریافت کنند. اما پس از مدتی هیولاها متوجه می‌شوند که کودکان، دیگر از آن‌ها نمی‌ترسند و کارخانه در مرز نابودی قرار می‌گیرد. 

اوضاع به همین منوال طی می‌شود تا زمانی که کودکی به نام ماری که تنها دو سال دارد راه به دنیای هیولاها باز می‌کند. ماری به طور اتفاقی همراه با سالی و مایک از در مخصوص اتاق خود رد شده و با این دو هیولای محبوب به کارخانه هیولا‌ها می‌آید. نکته جالب توجه در رابطه با سفر اتفاقی ماری، به دنیای هیولاها این است که هیولاها به همان اندازه که کودکان از آن‌ها می‌ترسند، نسبت به کودکان وحشت دارند؛ که این امر باعث بوجود آمدن ماجراهای سرگرم کننده و هیجان انگیزی در این انیمیشن بیادماندنی می‌شود. 

معصومیت ماری باعث می‌شود تا سالی که علی رغم ظاهر وحشتناک خود قلب بسیار مهربان و بزرگی دارد به او علاقه‌مند شده و به نحوی او را از دست دیگر هیولاها نجات دهد و سالی که از هویت واقعی ماری خبری ندارد او را بو (Boo) می‌نامد. تلاش‌های سالی و مایک هیولای سبز تک چشم جذاب، برای نجات بو باعث می‌شود که در نهایت این دو شخصیت حقیقت بزرگی را در رابطه با روند ساز و کار کارخانه هیولاها بفهمند.

در پایان این انیمیشن سالی و مایک، بو را به خانه برده و هنگام خداحافظی با او متوجه می‌شوند که خنده کودکان، کپسول‌های انرژی کارخانه هیولا را به مراتب بیشتر از صدای جیغ و فریادهای آن‌ها پر کرده و از طریق خنداندن کودکان، انرژی بسیار بیشتری می‌توان تولید کرد. در همین راستا کشف این حقیقت توسط مایک و سالی، ساز و کار کارخانه هیولا را به طور کلی مود تحول قرار داده و جریان فعالیت‌های هیولاها را دستخوش تغییر می‌کند. 

داستان سریال Monsters at Work 

در سریال Monsters at Work به شش ماه پس از اتفاقات انیمیشن کارخانه هیولاها می‌رویم. در این اسپین‌‌آف شاهد تغییر و تحولات ایجاد شده در کارخانه هیولا‌ها بوده و زندگی جدید سالی و مایک را مشاهده می‌کنیم. در این سریال با شخصیتی جدید به نام تایلر تاسکمان (Tylor Tuskmon) آشنا می‌شویم.

تایلر که به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک مکانیک در کارخانه مشغول به کار است، آرزو دارد تا در آینده در کنار اسطوره‌های خود مایک و سالیوان در بخش تولید انرژی مشغول به کار شود. هیولاهای شهر مانستر‌پلیس اکنون باید روش‌های تازه‌ای را برای انجام کار خود پیدا کنند. هیولاها که تا کنون با ترساندن کودکان انرژی شهر را تامین می‌کردند، اکنون باید راه‌هایی پیدا کنند تا کودکان را به خنده بیندازند. اکنون مایک و سالی به قهرمان‌هایی بزرگ تبدیل شده‌اند که کارخانه را که در مرز نابودی قرار داشت، نجات داده‌اند. 

انیمیشن کارخانه هیولاها پتانسیل تبدیل شدن به یک فرنچایز بزرگ و موفق را داشته و تا کنون نیز به خوبی عمل کرده است. پس از اینکه انیمیشن Monsters, Inc مانند دیگر شاهکار پیکسار، در جست و جوی نمو موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین انیمیشن شد، توجه عموم و طرفداران انیمیشن به این اثر بسیار جلب شد. به همین دلیل حتی پس از گذشتن  ۱۲ سال مخاطبین از دومین اثر در این فرنچایز به خوبی استقبال کردند. استودیو پیکسار نزدیک به پنج سال برای ساختن قسمت اول این انیمیشن زمان گذاشته و به نظر می‌رسد که در بهترین مورد ممکن سرمایه گذاری کرده است.

 

آیا در حال تماشای این سریال انیمیشنی هستید؟ نظر و دیدگاه‌تان را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments