1%
  • 0/10

نصب دوربین‌های ردیاب گوشی‌ برای جلوگیری از تلفات جاده‌ای

دوربین‌های راهنمایی و رانندگی رانندگان متخلف را ثبت می‌کنند

نصب دوربین‌های ردیاب گوشی‌ برای جلوگیری از تلفات جاده‌ای ۰ ۱۴ آذر ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
دوربین ردیاب گوشی هنگام رانندگی

مقامات حمل و نقل در نیو‌ساوت ولز استرالیا دوربین‌های ردیاب گوشی تلفن همراه در بزرگراه‌ها نصب کرده‌اند تا به این ترتیب میزان تلفات جاده‌ای را کاهش دهند.

دوربین‌های ردیاب گوشی در همه شرایط آب و هوایی روز و شب کار می‌کنند تا مشخص شود که آیا راننده از گوشی استفاده می‌کند یا خیر.

بر اساس گزارش پلیس‌NSW ، این سیستم برای تغییر فرهنگ مردم در راستای استفاده درست از گوشی‌های موبایل ارایه شده و انتظار می‌رود افراد با کنار گذاشتن این دستگاه‌ها هنگام رانندگی، هم قوانین را رعایت کنند و هم از بروز تصادفات جلوگیری کنند. به گفته پلیس، برقراری یا دریافت تماس صوتی هنگام رانندگی فقط با استفاده از هندزفری مجاز است، اما عملکردهای دیگر مثل برقراری تماس ویدیویی، استفاده از شبکه اجتماعی و عکاسی در حین رانندگی غیرقانونی هستند.

براساس آمارهای رسمی، امسال 329 نفر در جاده‌های NSW جان خود را از دست داده‌اند که در مقایسه با 354 نفر برای سال 2018 تعداد افراد کشته شده‌‌ کمتر شده‌اند. به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود که تعداد تلفات جاده‌ای تا سال 2021 به میزان 30 درصد کاهش یابد.

دوربین‌های ردیاب گوشی از هوش مصنوعی برای بررسی تصاویر و تشخیص استفاده غیرقانونی از گوشی‌های موبایل استفاده می‌کنند.

تصاویر با سیستم خودکار، راننده‌ای را که از گوشی استفاده می‌کند شناسایی کرده و توسط پرسنل راهنمایی و رانندگی تأیید می‌شود.

البته نگرانی‌هایی در مورد جرایمی که برای رانندگان تعیین می‌شود وجود دارد چرا که احتمال می‌رود مبالغ زیادی جریمه از این راه حاصل می‌شود.

دولت استرالیا امیدوار است در طول چهار یا پنج سال آینده ۱۳۵ میلیون خودرو ثبت شود که به این ترتیب ۱.۸ درصد معادل ۲.۴ میلیون نفر از رانندگانی که از موبایل استفاده می‌کنند معادل سه درصد شامل ۷۳ هزار پرونده تشکیل شود.

رانندگان متخلف سه ماه پس از تخلف هشداری دریافت می‌کنند و جریمه‌ای معادل ۳۴۴ تا ۴۵۷ دلار برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments