سخنی با وزیر جوان

هدیه یک گیگابایتی وزیر ارتباطات

اینترنت رایگان یک ماهه

پس از یک هفته قطعی کامل اینترنت در کشور، حالا وزیر ارتباطات اعلام کرده که یک گیگابایت اینترنت رایگان به همه کاربران هدیه می‌دهد؛ این در حالی است که اینترنت موبایل هنوز قطع است.

یک هفته اینترنت کشور در خاموشی فرو رفت و غیر از سایت‌های داخلی و شبکه‌های پیام‌رسان فارسی امکان دسترسی به هیچ سرویسی فراهم نبود. حالا با گذشت بیش از یک هفته اینترنت نه به طور کامل، بلکه برای بسیاری از کاربران در دسترس قرار دارد. اما اینترنت همراه هنوز قطع است و همانند یک هفته گذشته با استفاده از سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل فقط می‌توان به سایت‌های داخلی و سرویس‌های پیام‌رسان داخلی دسترسی داشت.

حالا وزیر ارتباطات بعد از یک هفته‌ای که مدام اعلام کرد قطعی اینترنت نه تنها به شخص وی که به وزارت ارتباطات هم مربوط نیست، ضمن عذرخواهی از کاربران، دست به جیب شده و یک گیگابایت اینترنتی رایگان به مردم هدیه داده که امکان استفاده از آن هنوز فراهم نیست.

اگرچه مشترکان شرکت‌های ارایه دهنده سرویس‌های اینترنت ثابت حالا امکان سرویس‌دهی به کاربرانشان را دارند، اما بسیاری از کاربران از شبکه‌های موبایلی و با استفاده از بسته‌های اینترنت ارایه شده توسط اپراتورهای موبایل برای انجام کارهای‌شان بهره می‌برند و این روزها که احتمال دسترسی به سرویس‌های اینترنت ثابت را ندارند با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

بنابراین از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست می‌کنیم به جای هدیه یک گیگابایتی که کفاف یک روز کاری را هم نمی‌دهد، فکری به حال کاربران موبایلی کند چرا که در این شرایط ممکن است امکان خرید سرویس‌های اینترنت ثابت برای بسیاری فراهم نباشد، یا افرادی که مدام در سفرند یا کسانی که کارشان در بیرون از منزل یا محل کار انجام می‌شود و به این ترتیب ممکن است این افراد نه تنها انجام کارهای روزمره‌شان غیرممکن شود که حتی احتمال از دست دادن شغل و درآمدشان نیز وجود دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا